cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Trebušna stena mi je šla narazen!

clock-img

14.02.2006, 19:45

clock-img

Lu

pencil-img

3181

Punce se je kateri že to zgodilo. Pred dobrim 1 mesecem sem opazila, da imam za 2 prsta zopet narazen trebušno steno/prepono. Ko sem rodila je bilo razmaka za celo dlan, potem mi je šlo vse lepo nazaj, ker sem delala vaje, zdaj se je pa spet ponovilo. Saj delam vaje, samo se mi zdi da ni učinka. Za podobne izkušnje se priporočam.

_____________________________

Maja 21.02.2005 ribica
Tian 03.10.2006 tehtnica
Maša 21.1.2011 vodnarka

clock-img

14.02.2006, 20:01

clock-img

ma-ja

pencil-img

471

Tudi jaz sem imela tak razmak trebušnih mišic. Redno telovadim in skoraj leta po drugem porodu imam še vedno za prst razmaka. Verjetno mi bo to žal ostalo. Na fizioterapiji mi je rekla, da je do  2 cm velik razmak še čisto normalen.
Seveda pa redna telovadba pri tem tudi pomaga in mogoče ti bo uspelo mišice spraviti skupaj!

clock-img

14.02.2006, 20:06

clock-img

Magi*

pencil-img

4856

kljub vajam tudi pri meni razmak ostaja. posledično mi še vedno trebuh ven štrli. mene zelo moti, ker sem imela prej čisto plosk trebuh. drugi sicer pravijo, da se niti ne opazi, ampak jaz zelo opazim. grrrrrrrrrrrr.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

clock-img

14.02.2006, 20:10

clock-img

Pia67

pencil-img

1098

Pri meni podobno stanje. Potem pa komentarji, da se redim itd. Podn. Kljub trebušnjakom vseh sort sem zvečer v stanji konca 1. trimesečja. Upam, da še kaj uplahnem.

Bi bila pa vesela še kake izkušnje na to temo.

Pia

clock-img

14.02.2006, 22:10

clock-img

KODA

pencil-img

4015

Jaz imam po tadrugem porodu probleme s trebuhom in trebušno steno.Sem že probala od telovadbe do trebušnjakov,ampak tapravega efekta ni.Ne vem več,kaj naj še naredim.user posted image

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

clock-img

15.02.2006, 08:17

clock-img

Lu

pencil-img

3181

Ja tudi meni zdaj trebuh prav fajn ven štrli. Glede trebušnjakov se jih pa sploh ne upam delat, ker se mi zdi da ta mišica čisto nepravilno dela. Imam oreng greben user posted image

_____________________________

Maja 21.02.2005 ribica
Tian 03.10.2006 tehtnica
Maša 21.1.2011 vodnarka

clock-img

15.02.2006, 10:03

clock-img

beti 1

pencil-img

1684

Če se vam to zgodi morate delat vaje za stranske trebušne mišice=obračalke trupa in manj klasične trebušnjake, ker si s tem lahko še povečate razmak. Pa glede dviganja iz ležečega položaja ipd., je treba še naprej upoštevat nasvete, ki ste jih dobile v nosečnosti, če  so vam to opazili. Če vas res zelo moti bi šla jaz do kakšnega fizioterapevta/-tke in se pozanimala o nakboljših vajah.

clock-img

18.02.2006, 08:36

clock-img

matahari

pencil-img

223

Zanima me ali ste v nosečnosti delale trebušnjake?? Pa še to: kje na netu naj najdem kegljeve vaje?? Sem t 3 mesecu user posted image in se mi trebuh že precej pozna (tudi v drugi nosećnosti se mi je takoj poznalo)..seveda me to ne moti..moti me to, da se čez boke postala prev okrogla in nebi rada tako kot v drugi nosečnosti bila kod bomba (zredila sem se 27 kg) user posted image

clock-img

19.02.2006, 23:05

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

20.02.2006, 09:10

clock-img

Lu

pencil-img

3181

Nalin izmeriš si ga tako, da se vležeš na hrbet, pokrčiš noge, izdihneš zrak, dvigneš samo glavo in nad popkom s prsti potipaj kako je. Vaje je pa težko povedati. Meni jih je že v porodnišnici fizioterapevtka pokazala, da naj jih delam. V 3 dneh je šlo iz 5 prstov razmaka nazaj na 2. Zdaj pa 2 kar ostaja, nič ne pomaga. Mogoče si lahko pomagaš z tisto knjižico, ki si jo dobila v porodnišnici, taka majhna je.

_____________________________

Maja 21.02.2005 ribica
Tian 03.10.2006 tehtnica
Maša 21.1.2011 vodnarka

clock-img

20.02.2006, 09:17

clock-img

Gina

pencil-img

12402

Jaz imam po 3. porodu vsaj 2 prsta razmaka med njimi, če ne več. Meni je zdravnica rekla, da se to včasih pač zgodi in da se pomagat kaj dosti ne da, da je to cena za 3 otroke. PO skoraj dveh letih je situacija enaka kot pol leta po porodu. Če delam trebušnjake, me ful peče in zdravnica pravi, da ne smem delat ničesar težkega, ker lahko "črevesje ven skoči", se pravi lahko dobim pruh. Najbolj bi si ojačala mišice s takimi vajami: "trebuh not držat" v pokončnem položaju, ker so te mišice fuč, ampak se ne spomnim velikokrat, da bi to delala. Skratka, nič fajn ni tole. Če pa katera ve še za kakšne vaje, se pa priporočam.

clock-img

20.02.2006, 09:24

clock-img

maja_

pencil-img

100

Jaz sem delala v nosečnosti trebušnjake-take, ki so nam jih pokazali na telovadbi v mat. šoli-in to čisto do konca. Problem je v tem, da se po porodu nisem več spravila k vajam. Trebuh imam sedaj sicer na pogled raven-razmaka je za prst in pol, v noseč. je bilo za pol prsta, problem pa je v tem, da je nad mišicami še za dva fina prsta špeha in to se vidi ko sedem, če imam npr. čisto tanko oprijeto mjčko (beri:trenutno ne nosim). Bom pa začela sedaj spet delati trbušnjakeuser posted image in to kar naprej tiste, ki so nam jih pokazali v mat.š.. Tisti "klasični" iz starih časov, ki sem jh delala včasih, ker so nas tako pač v šoli naučili, so nam delali baje več škode (za hrbtenico), kot koristi.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem