cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Tametil-prepoved?

clock-img

20.01.2011, 11:12

clock-img

PC Baby

pencil-img

1385

Tole sem našl na netu: http://www.jazmp.si/objave/Objava-2010-08-18.pdf

Pred dvema letoma mi je Tametil sploh omogočil dojenje po CR, ko se ni hotelo samo vzpostavit. Dojila se 13 mesecev in imamo zdravega in veselega otročka.
Čez nekaj dni pričakujemo drugega, prav tako s CR in zato spet z malo verjetnosti, da se bo dojenje samo vzpostavilo. Upe sem polagala v Tametil, zdaj pa tole user posted image

A je mogoče katera v LJ porodnišnici vseeno pred kratkim dobila Tametil? 

clock-img

20.01.2011, 11:14

clock-img

Precious

pencil-img

524

Jaz sem ga tudi dobila,ampak ga nisem jemala. preveč stranskih hudih učinkov je bilo. Pa je dojenje steklouser posted image

clock-img

20.01.2011, 11:14

clock-img

nadka30

pencil-img

3057

v septembru 2010 so ga v celjski p še dajaliuser posted image

clock-img

20.01.2011, 11:17

clock-img

eva1

pencil-img

4835

Ma lej tudi brez tametila se da normalno dojiti tudi po CR-sam sem imela CR pri 1 otroku(ne vem zakaj ti misliš da ga boš pri drugem tudi imela(CR), ker lahko tudi naravno rodiš če želiš in če ni kontraindkacij)..res da se mleko malo kasneje vzpostavi, ampak če si prvič uspešno dojila, vrjamem da boš sedaj še lažje(pa čeprav brez tablet)...tako da le pozitivno gledaj in če boš misli usmerila v to da brez tablet tut mleka ne bo, pol ga res ne bo..sej veš v mislih je močuser posted image

< Sporočilo je popravil eva1 -- 20.1.2011 11:19:54 >

clock-img

20.01.2011, 11:30

clock-img

Naja31

pencil-img

5653

Jaz sem po drugem porodu, ki je bil carski rez čisto normalno dojila. Celo nič dalj ni trajalo, da je dojenje steklo, kot po prvem porodu, ki je bil normalen.  

clock-img

20.01.2011, 11:56

clock-img

koala

pencil-img

5539

Če se pri prven ni vzpostavilo odjenje še tro ne pomeni da se tudi zdaj ne bo, samo pozitivno.



_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

clock-img

20.01.2011, 13:04

clock-img

PC Baby

pencil-img

1385

IZVIRNO SPOROČILO: eva1

(ne vem zakaj ti misliš da ga boš pri drugem tudi imela(CR), ker lahko tudi naravno rodiš če želiš



Zato, ker ga imam že napovedanega user posted image

Ampak ja, upam, da se bo tokrat vzpostavilo. Ker bi rada tudi tega otročka dolgo dojila.

clock-img

20.01.2011, 13:28

clock-img

eva1

pencil-img

4835

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: eva1

(ne vem zakaj ti misliš da ga boš pri drugem tudi imela(CR), ker lahko tudi naravno rodiš če želiš



Zato, ker ga imam že napovedanega user posted image

Ampak ja, upam, da se bo tokrat vzpostavilo. Ker bi rada tudi tega otročka dolgo dojila.



Ja to razumem, ampak si se vrjetno sama tako odločila... ne razumem najbolje, zakaj se če imate prvič CR avtomatsko odločite da boste v drugo tudi imel CR? Seveda tvoja odločitev...
Le pozitivno vse bo steklo kot mora!

clock-img

20.01.2011, 13:43

clock-img

Precious

pencil-img

524

Pojdi na Mon-pod forum dojenjeuser posted image

clock-img

20.01.2011, 14:00

clock-img

PC Baby

pencil-img

1385

IZVIRNO SPOROČILO: eva1
ne razumem najbolje, zakaj se če imate prvič CR avtomatsko odločite da boste v drugo tudi imel CR? Seveda tvoja odločitev...
Le pozitivno vse bo steklo kot mora!



Napačen predsodek. Če bi lahko, bi šla ziher naravno rodit, ampak nimam praktično nobene indikacije, da bi lahko in da bi bilo varno, zato me niso niti vprašali...

No kakorkoli že, upam, da bo dojenje vseeno steklo.

clock-img

20.01.2011, 14:15

clock-img

eva1

pencil-img

4835

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: eva1
ne razumem najbolje, zakaj se če imate prvič CR avtomatsko odločite da boste v drugo tudi imel CR? Seveda tvoja odločitev...
Le pozitivno vse bo steklo kot mora!



Napačen predsodek. Če bi lahko, bi šla ziher naravno rodit, ampak nimam praktično nobene indikacije, da bi lahko in da bi bilo varno, zato me niso niti vprašali...

No kakorkoli že, upam, da bo dojenje vseeno steklo.


Ok, sori, narobe sklepala...večina jih gre avtomatično na 2 CR pa tudi meni so kr rekli..pojdite na pripravo za CR-halo, zakaj pa? Prvič sem res imela indikacije za to dobila datum in tko..ampak drugič sem se pogovorila z G pa so rekli, da če sama hočem pa lahko poskusimo po naravni poti-ampak besede G -itak ne bo šlouser posted image -no ampak je šlo in dugič in tretjič...čist komotuser posted image ....večina ki jih poznam niti poskusijo ne drugič naravno rodit ampak kr CR

zakaj pa si imela prvič CR, če nisem preveč firbčna...sej pravim tvoja odločitev, samo vprašam...


< Sporočilo je popravil eva1 -- 20.1.2011 14:16:02 >

clock-img

20.01.2011, 18:54

clock-img

honey

pencil-img

2567

Jaz sem tudi imela in v 1. in zdaj v 2. CR, pa je mleko priteklo - sicer malo kasneje, kot bi po naravnem porodu, ampak je pa. Mislim, da sem 3. dan dobila mleko oz. je začelo teči in to brez tablet. Ampak zdaj (po 3,5 tednih) je pa usahnilo. Ampak to s CR nima nobene zveze user posted image

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

clock-img

21.01.2011, 12:20

clock-img

PC Baby

pencil-img

1385

IZVIRNO SPOROČILO: eva1
zakaj pa si imela prvič CR, če nisem preveč firbčna...sej pravim tvoja odločitev, samo vprašam...



Prvič sem se v 21-tih urah, odkar mi je voda odtekla in začeli popadki, odprla za samo 1 prst, kljub vsem tistim zdravilom za mehčanje medeničnega dna, ali kako se že reče. Ker je blo že prenevarno za otroka, so mi naredili urgentni CR.

Zdaj pa so glede na preglede rekli, da obstaja minimalna možnost, da bi se tokrat kaj več odpirala, plus odstopila mi je steklovina na enem očesu, pa še ene par stvari zraven, ki so kontraindikacija za naravni porod.

Ma sej jst bi šla raje vseeno najprej naravno probrat, ampak tokrat ni bil noben dr. za.

clock-img

21.01.2011, 12:21

clock-img

PC Baby

pencil-img

1385

IZVIRNO SPOROČILO: honey

Ampak zdaj (po 3,5 tednih) je pa usahnilo. Ampak to s CR nima nobene zveze user posted image



Koliko časa si pa dojila prvega otroka, če smem vprašat? 

clock-img

21.01.2011, 13:10

clock-img

eva1

pencil-img

4835

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: eva1
zakaj pa si imela prvič CR, če nisem preveč firbčna...sej pravim tvoja odločitev, samo vprašam...



Prvič sem se v 21-tih urah, odkar mi je voda odtekla in začeli popadki, odprla za samo 1 prst, kljub vsem tistim zdravilom za mehčanje medeničnega dna, ali kako se že reče. Ker je blo že prenevarno za otroka, so mi naredili urgentni CR.

Zdaj pa so glede na preglede rekli, da obstaja minimalna možnost, da bi se tokrat kaj več odpirala, plus odstopila mi je steklovina na enem očesu, pa še ene par stvari zraven, ki so kontraindikacija za naravni porod.

Ma sej jst bi šla raje vseeno najprej naravno probrat, ampak tokrat ni bil noben dr. za.



Ja seveda, če ne gre drugače ne gre...srečno! Pa uspešno dojenje ti želim

clock-img

21.01.2011, 18:38

clock-img

honey

pencil-img

2567

PC baby, pri prvem sem naslednji dan. ko sem prišla iz porod., dobila sumamed zaradi hudega vnetja ušesa. Tako, da sem si mleko potem črpala še kakšen teden, pa je bilo konec. V glavnem, mali je pil moje mleko še ne 1 teden (ko sem jemala sumamed, ga nisem smela hranit s svojim mlekom). Tako da nisem vedela, ali sem mleko izgubila zaradi sumameda, ali pač tako. No, zdaj vem, da je usahnilo pač kar tako. Očitno je to dedno, saj je moja mami imela iste probleme.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

clock-img

26.01.2011, 20:09

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

26.01.2011, 20:36

clock-img

Arwenko

pencil-img

5206

Jaz sem decembra v MB dobila v porodnišnici, ampak samo 4 tablete, najprej 2, pol pa še čez 12 ur eno in čez 24 ur eno.

clock-img

27.01.2011, 10:22

clock-img

čebela adela

pencil-img

45

ja, meni ga je prejšnji teden pediatrinja v Ljubljanski porodnišnici napisala na recept.

Nisem ga še začela jemat,...ker me mel mineva, ko vse to berem,....

Nam pa dojenje zaenkrat gre super,...mi je napisala bolj preventivno, ker mi je pri prvi kar čez noč mleka zmanjkalo in smo se potem nehali dojit.

lp

clock-img

27.01.2011, 13:08

clock-img

koala

pencil-img

5539

PC baby, jaz sem imela urgentni CR (otroku so utripi padli na 65), naval mleka sem dobila šele 6 dan po porodu, potem pa po nekaj začetnih težavah dojila do 13,5 meseca ko sem morala nehat zaradi zdravstvenih razlogov. Kmalu aprila bo dve leti od kar ne dojim, mleko pa pri tuširanju še kar priteče.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem