writing-img

Smučanje v 1. tromesčju

clock-img

29.01.2008, 13:39

clock-img

najcom

pencil-img

19

Ali ima katera izkušnje kako je z smučanjem v prvem tromesečju.
ali je zmerno smučanje dovoljeno? Glede na to da sem še na začetkuuser posted image

hvala z aodgovore
Nataša

< Sporočilo je popravil win -- 31.1.2008 10:36:40 >

clock-img

29.01.2008, 13:46

clock-img

lara larissa

pencil-img

204

Meni osebno ne pade na pamet kaj takega...... Pa tud če je zmerno smučanje, kaj pa če padeš???? Jaz bi kar odmislila tole na tvojem mestu....moje mnenje je tole.

clock-img

29.01.2008, 13:46

clock-img

majaS80

pencil-img

215

Ciao,

Jaz vem, da v vsakem primeru padci na trdem smučišču niso priporočljivi.
Če pa si sigurna da ne boš padla ali da se kdo ne bo zaletel vate,
ti teoretično ne bi smelo škoditi.

lp

_____________________________

MajaK

clock-img

29.01.2008, 13:57

clock-img

bučkabb

pencil-img

865

jaz sem tudi user posted image pet tednov in imam namen konec naslednjega tedna it smučat za več dni. nisem neki divjak na smučiščih in bom šla smučat samo po bolj položnik in nenevarnih prograh. sicer imam pa dva dni pred odhodom pregled pri G in jo bom seveda tudi vprašala za mnenje glede smučanja.
načeloma pa bom smučala, vendar zelo previdno in ne dolgo, ker po moje ne more biti nič narobe.

ti sporočim kaj mi bo rekla G. naslednji teden, če ti ne bo prepozno.

clock-img

29.01.2008, 13:58

clock-img

*zvezdica*

pencil-img

1291

Noseča sem 12 tednov in smo bili 14 dni nazaj za cel teden na smučariji. Smučala sem brez problema, samo malo bolj na easy. Res pa je, da znam zelo dobro smučat.

_____________________________

Marcel in Zarja

clock-img

29.01.2008, 14:00

clock-img

Mojca20

pencil-img

1268

Tudi jaz sem v 3. mesecu smučala, seveda moraš biti sigurna vase in paziti na druge. 

clock-img

29.01.2008, 14:21

clock-img

MAŠKA

pencil-img

1605

Vse lepo in prav, samo punce pri tem športu si zelo izpostavljen poškodbam. Pomislite na to, da je v primeru kakšnega zloma ali druge poškodbe potrebno tudi kakšno slikanje, zdravila..., kar pa predvsem v prvem tromesečju, ko se otročku razvija živčni sistem, ni priporočljivo,
Seveda smo poškodbam izpostavljeni povsod, ampak eno sezono brez smučanja pa se da zdržat in se mi zdi to dodatno izpostavljanje nevarnostim. Odločite se same, tole sem napisala samo v razmislek...

clock-img

29.01.2008, 14:28

clock-img

bučkabb

pencil-img

865

res je tako kot si napisala, samo če bi razmišljali tako negativno pol  bi mogl celo nosečnost preležati, ker padec in posledično kakšen zlom ali zvin se lahko zgodi že ob manjšem sprehodu ali pa med potjo od doma do službe naprimer...
razmišljamo pozitivno in malo razkiramo.

clock-img

29.01.2008, 15:03

clock-img

valentina2006

pencil-img

2353

najcom: Po pameti. Pa merki se norcev na smučišču... 
                                   user posted image



_____________________________

·.¸(¨`·.·´¨)
(¨`·.·´¨)¸.·´
`·.¸.·´

clock-img

29.01.2008, 17:06

clock-img

Lea2007

pencil-img

248

Tole je res stvar vsakega posameznika, kak je riziko, da padeš, ve vsak zase, saj samo ti poznaš svoje sposobnosti in moč v nogah.  Dobro pustmo to, da se en zaleti vate. Tole je tko, k prometna nesreča, pa smo ji vsakodnevno izpostavljeni.

Strinjam se, da nosečnost ni bolezen in normalno žeiviš dalje, seveda po zdravi pameti.

Midva sva se smučanju za letošnjo sezono sicer odpovedala, samo ne zaradi tega, ker bi me bilo ne vem kako strah, predvsem zato, ker že dva meseca samo poležavam in sem ful švoh, skoz mi je slabo itd... Če pa nekdo teh težav nima in je čist fit, pa naj gre na bele strmine, tko mal v izi smučat.

Je pa to res tako subjektivna stvar, da mora čist vsak zase razčistit.

clock-img

30.01.2008, 14:50

clock-img

Taula

pencil-img

6340

Smučanje, drsanje, rolanje...vse to ni zaželjeno. Ni važno kako dobro ve smučate...ker na smučiščun niste same.
Jaz sem se temu načrtno odpovedala, vsak se pa sam odloči. Zame je tveganje preveliko..že če si samo kaj zlomim, ne moreš na rengen..kaj šele da padeš nerodno in zato splaviš.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)


clock-img

01.02.2008, 12:00

clock-img

najcom

pencil-img

19

user posted image Drage bodoče in že ustaljene mamice, HVALA za vaše odgovore.
Iz vaši odgovorov sem razbrala, da je vse postavljeno na meni sami, in sama odločam ali bom šla ali ne. Seveda lahko si zlomim nogo že ko stopim iz hiše na dvorišče, seveda z manjšo možnostjo kot če grem smučat. Seveda pa mislim, da se nebi smel nihče čisto odpovedati športu (razen jahanju!) samo vse moramo delati v zmernih količinah in bolj previdno kot prej, a ni tako.
SAj je tudi Pulkov skakala pozno v nosečnosti, najbrž bolj previdno kot prej.
LP   Nataša

clock-img

17.03.2008, 07:48

clock-img

_katja_

pencil-img

809

Živjo!

Jaz menim, da je odvisno koliko si bila prej športno aktivna in kako dobro smučas. Jaz sem športno aktivna skoz in smo prejšnji teden smučali v Švici. Bila sem v 6.tednu. Vse je bilo super. Počutje odlično. Res pa je, da nism peljala smuka pa smučala od 9,00-16.00, ampak malo bolj na izi in previdno. 

lp

clock-img

17.03.2008, 08:28

clock-img

Detlca

pencil-img

11

Jaz sem smučala tja do 20 tedna nosečnosti, dokler me ni trebušček začel malce ovirati oz. postane ravnotežje telesa malo zahtevnejša stvar (telo ti to samo pove). Mislim, da se športu ni potrebno odpovedati, če si zdrava seveda, tudi smučanje se mi ne zdi neka "strašna" stvar, pod pogojem, da si do sedaj dosti smučala, da si zaupaš, izbiraš proge oz. teren, ki ti ni pretežak, se ne utrudiš preveč (jaz sem predvsem gledala tudi pulz, ta naj ne bi presegel 140, zaradi zadostne količine kisika - zate in za mulčka), malo pa tudi gledaš, da ni preveč ljudi tam, ker nikoli ne veš kje se najde kak "norec", ki te "ne vidi". Ampak, mislim, da, če si v družbi, da mal merkate en na drugega....res ne vidim problema.
Splošno se mi zdi, da imajo večkrat probleme tiste, ki se športu odpovejo oz. ne delajo za svoje telo več nič (razen, če morajo počivati - po navodilih zdravnika... ). Najpomembnejše je, da se poslušaš, svoje telo, telo tistega v trebušku, da pridno ješ in piješ in da se ne utrudiš preveč. Malo bolj na "izi" vse skup, pa bo za vse najbolje...
Lepo smuko želim!!!

clock-img

17.03.2008, 10:23

clock-img

katra55

pencil-img

1970

IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Smučanje, drsanje, rolanje...vse to ni zaželjeno. Ni važno kako dobro ve smučate...ker na smučiščun niste same.
Jaz sem se temu načrtno odpovedala, vsak se pa sam odloči. Zame je tveganje preveliko..že če si samo kaj zlomim, ne moreš na rengen..kaj šele da padeš nerodno in zato splaviš.user posted image


Se podpišem.

clock-img

18.03.2008, 13:54

clock-img

andie

pencil-img

427

Smučanje, drsanje, rolanje...vse to ni zaželjeno. Ni važno kako dobro ve smučate...ker na smučiščun niste same.
Jaz sem se temu načrtno odpovedala, vsak se pa sam odloči. Zame je tveganje preveliko..že če si samo kaj zlomim, ne moreš na rengen..kaj šele da padeš nerodno in zato splaviš.



Eh, js isto.

Pa ne gre tu za negativno razmišljanje al pa to ,da bi zej morala preležat celo nosečnost, sj ni sam teh dveh možnosti.
Tut men je te športe (ne sam jahanjeuser posted image ) G odsvetoval, pač so bolj nevarni, da se poškoduješ.
Sej je še poln drugih- plavanje, aerobika itd. itd... Mislm, sej je tvoja stvar. Ne morš pač bit zihr, da se ne bo nč zgodilo, zato G to odsvetujejo in pač priporočajo druge športe, kjer sploh ni potencialnih nevarnosti, da se poškoduješ in bohnedej še kje otroka.
To je sam moje mnenjeuser posted image

clock-img

18.03.2008, 14:56

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

18.03.2008, 15:06

clock-img

sazi

pencil-img

5175

IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Smučanje, drsanje, rolanje...vse to ni zaželjeno. Ni važno kako dobro ve smučate...ker na smučiščun niste same.
Jaz sem se temu načrtno odpovedala, vsak se pa sam odloči. Zame je tveganje preveliko..že če si samo kaj zlomim, ne moreš na rengen..kaj šele da padeš nerodno in zato splaviš.user posted image



Jaz tudi mislim tako. No, dobro, zaradi padca v prvih tednih verjteno ne splaviš, bolj bi me skrbeli kakšni zlomi in podobno. To, da se itak lahko polomiš pred hišo, je precej mimo odgovor, saj se to lahko v vsakem primeru, s smučanjem pa to nevarno kar za nekajkrat potenciraš.

Odloči se po svoji vesti, ampak jaz vem, da ne bi mogla živeti sama s seboj, če bi se kaj zgodilo in to samo zato, ker eno sezono nisem mogla izpustiti smučanja.

clock-img

19.03.2008, 15:02

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

22.03.2008, 13:10

clock-img

jaša2

pencil-img

658

jaz nisem upala, pa čeprav v 1.trimesečju! nikol ne veš. tud če sama ful paziš - kaj pa če drugi ne in te kdo rukne???? jaz rajš nisem tvegala.

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem