cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Sladkorna po porodu

clock-img

04.09.2008, 09:46

clock-img

Tajska

pencil-img

48

V nosečnosti sem imela nosečniško sladkorno in sem bila zato na dieti. Kako pa je s sladkorno po porodu? Ali ste se tiste, ki ste jo tudi imele, tudi kasneje držale diete oz. po kolikem času naj bi se stanje normaliziralo? Naročeno mi je bilo namreč, da naj imam pregled pri splošnem zdravniku zaradi sladkorne šele 6 mesecev po porodu.

clock-img

04.09.2008, 10:37

clock-img

Naja30

pencil-img

9878

Po porodu običajno sladkorna izzveni v parih dneh. Če pa dojiš, pa lahko traja dokler ne nehaš dojit. V P ti itak ves čas merijo sladkor, tako med porodom kot kasneje in če boš imela še povišan sladkor, preden boš šla ven, se boš morala držat diete. Na kontrolo pa le pojdi, ko bo treba.
Jaz nisem dojila in je takoj po porodu izzvenela sladkorna.

clock-img

04.09.2008, 13:46

clock-img

Pikabu

pencil-img

3235

To pa prvič slišim, da zaradi dojenja ne izzveni takoj. user posted image

Pri meni je izzvenelo takoj po porodu. Tudi navodila sem dobila taka, da lahko takoj po porodu začnem normalno jesti. 6 tednov po porodu sem bila naročena v diabetološki ambulanti, sem opravila še enkrat test in je bilo vse v redu, zdaj imam pa navodila, da grem enkrat na leto k osebnemu zdravniku na kontrolo.

_____________________________

Ema (13. 9. 2004)
Maks (27. 9. 2006)
Katja (11. 4. 2010)
Luka (13. 6. 2014)

clock-img

04.09.2008, 20:28

clock-img

Naja30

pencil-img

9878

Meni so skoz govorili, da ponavadi po porodu izzveni, lahko pa zaradi hormonov traja tudi do konca dojenja. Isto tako je zdaj slišala prijateljica, ki ima diabetes in bo kmalu rodila.
Mogoče pa ne povejo tako vsem, ker v večini primerov se po porodu konča.
Pikabu, ali so takoj že v P začela normalno jest? Ker jaz sem bila tam po porodu še na dieti.

clock-img

05.09.2008, 22:25

clock-img

Pikabu

pencil-img

3235

Ja, takoj sem začela normalno jesti, tudi me je prišla diabetologinja gor pogledat in je rekla, naj kar normalno jem, tudi sladke stvari. Doma sem si pa do pregleda po šestih tednih dvakrat na teden še merila po zajtrku, ampak je bilo vse v redu, pa sem polno dojila do 6. meseca. 

_____________________________

Ema (13. 9. 2004)
Maks (27. 9. 2006)
Katja (11. 4. 2010)
Luka (13. 6. 2014)

clock-img

06.09.2008, 21:24

clock-img

Naja30

pencil-img

9878

 A tako. Kje si pa rodila, če lahko vprašam? Ker v Lj res komplicirajo glede tega in se moraš do prvega pregleda res še pazit pri prehrani. Vem pa npr. za Celje, da tam pa se jim niti ne sanja o nos. diabetesu. To sem izvedela od prijateljice, sama imam izkušnje samo s Lj P.

clock-img

06.09.2008, 21:31

clock-img

Pikabu

pencil-img

3235

Na Jesenicah sem rodila. Pri nas komplicirajo pred porodom. Jaz sem bila istočasno noseča kot moja teta, ki je hodila v LJ na preglede in sva obe imeli nosečniško sladkorno. Pri vrednostih, ko sem jaz dobila tukaj že inzulin, je ona komaj dobila aparatek za merjenje. user posted image Sem pa opazila ja, da je zelo različno od kraja do kraja. Pa tudi sami zdravniki pomojem še ne vedo čisto dobro, kako je s tem, ker sem toliko različnih variant slišala, tudi glede same diete.

_____________________________

Ema (13. 9. 2004)
Maks (27. 9. 2006)
Katja (11. 4. 2010)
Luka (13. 6. 2014)

clock-img

06.09.2008, 21:52

clock-img

Naja30

pencil-img

9878

Variant glede diete je pa neskončno, ja.

No sej, važno da je pri porodu in z otrokom vse ok. Vse drugo se da potrpet.

clock-img

20.09.2008, 20:32

clock-img

lana17

pencil-img

1098

Zanimivo. Men ni nihče več po porodu kontroliral sladkor in tudi v ambulanti v Lj so mi rekli, da po porodu nosečniška sladkorna izveni. Mi je sestra v porodnišnici rekla, da je posteljica tista, ki nagaja hormonom in da ko se ta porodi tudi sladkorna izgine.

Zdaj pa res ne vem pri čem sem. Jaz jem normalno, tako kot sem pred dieto. Bom mogla poklicat in vprašat kaj je zdaj s tem. Ampak res ne razumem zakaj tako različne informacije, saj smo vse imele isto bolezen, a ne?

< Sporočilo je popravil lana17 -- 20.9.2008 20:33:33 >


_____________________________

Nikoli ne kažite otroku česa, kar ni mogoče videti. Ko razmišljate, kaj bi bilo zanj koristno, ko bo starejši, govorite o tistem, kar je lahko koristno sedaj.
Rousseau

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem