cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

STE BILE PREGLEDANE PO PORODU?

clock-img

24.02.2006, 15:42

clock-img

puri

pencil-img

2171

Jaz sem imela danes prvi pregled po porodu ( 6 tednov) in sem zelo razočarana. Ginekologinja me namreč ni nič pregledala!!! Samo v kartoteko je par stvari napisala, pa nič drugegauser posted image

Zanima me, če je sploh še katera, ki po porodu ni bila nič pregledana???? Meni se to ne zdi prav in mislim, da bom zamenjala gunekologinjo, saj že med nosečnostjo nisem bila zadovolna z njo.
Ko sem 3 tedne pred PDP prišla tja in rekla, da mi trebuh cele dneve otrdeva in me že vse boli, je rekla, da nima smisla, da me pregleduje in danes skoraj 7 tednov po porodu je rekla enako.
Sedaj mi ni pa nič jasno, ...................pred porodom me nima smisla pregledovat, po porodu pa tudi ne,...................kako naj torej vem, da je res vse vredu???


Torej,.....še katera ni bila pregledana???

clock-img

24.02.2006, 15:45

clock-img

mačica

pencil-img

85

user posted image Jaz sem bila in mislim da je tudi fora kontrole po 6-ih tednih pregled, če je vse ok? Tako da ne razumem te tvoje ginekologinje in ti svetujem da jo zamenjaš sebi v korist, da se ti kaj ne zakomplicira ker ni prijetno tole ginekološko tam spodaj...
lp,mačica

clock-img

24.02.2006, 15:45

clock-img

lan

pencil-img

1173

Hm,to pa res cudno,da te ni pregledala.Se mi zdi,da je prvi pregled po porodu pomemben,da vidi ginekol.,da se vse lepo celi.

clock-img

24.02.2006, 15:54

clock-img

nanka

pencil-img

3998

Mene je pregledal in preveril kako se je maternica skrčila ter vzel bris.

clock-img

24.02.2006, 15:56

clock-img

Bubamaraa

pencil-img

6822

Mene je moj ginekolog po 6-ih tednih pregledal, pa še ultrazvok mi je naredu, ker sem mela CR....Drgač te pa mora pregledat in prevert če je vse vredu....


_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…


clock-img

24.02.2006, 16:11

clock-img

bskrle

pencil-img

3409

KAj te potem sploh ni pogledala?
Kdaj so ti pa bris nazadnje vzeli?!

Groza, izpiši se, sama hodim v Kamnik pa se še to ni zgodilo - za  mano sta 2 poroda in v tretje pričakujem.

clock-img

24.02.2006, 16:25

clock-img

puri

pencil-img

2171

Ja, res me ni nič pregledala. Samo sedela sem na stolu in par stvari me je vprašala, to je pa vse!
Bris so mi pa nazadnje vzeli kakšno leto nazaj, ampak saj se mi ne gre, da bi mi vzela bris,....ampak navaden ginekološki pregled, pa mislim, da bi mi mogla naredit, da preveri, če je vse vredu!
Že pred porodom sem ji dosti jamrala, ker me je res vse tako bolelo, pa me nikoli ni nič resno jemala, vedno je rekla, da je to normalno in da me nima smisla pregledovat. No, pa je bilo na koncu vseeno nekaj narobe, ker so v porodnišnici potem rekli, da se temu otročku na koncu ni dobro godilo. Če bi me jemala resno, bi to verjetno ugotovila tudi sama, če bi me kaj pregledala, ker bi videla, da je otrok prelahek glede na tedne.

clock-img

24.02.2006, 17:21

clock-img

Pija2

pencil-img

5

Pozdravljena

ker vidim, da si iz Mengša, te sprašujem, če je tvoja gin. dr.Šelihova?
Z njo tudi moja sestra sploh NI bila zadovoljna med nosečnostjo, ampak po porodu jo je pa pregledala vaginalno in vzela bris, tako, da je bilo vse o.k. 

Lp, Pija

clock-img

24.02.2006, 17:53

clock-img

soncek&luna

pencil-img

1589

tudi jaz mislim, da bi morala biti pregledana po porodu.. sej zato je pregled po 6 tednih, da preveri, ce se maternica lepo krci, ce je s sivi vse uredu user posted image ... cudno... ce je ze med nosecnostjo bila tako brezbrizna G, je najbolje da jo zamenjas...

_____________________________

Mami, pika moja!

clock-img

24.02.2006, 18:37

clock-img

sezam

pencil-img

2188

Valda bi te mogla pogledat, saj to je bistvo pregleda po porodu. Drugače ti nebi blo treba iti na pregled, ampak bi lahko izvide iz porodnišnice kar poslala po pošti.

Kam pa hodiš? Najbolje da menješ, sebi v prid.

_____________________________

Sreča ni v tem da počneš to kar rad počneš, temveč v tem, da imaš rad to kar moraš početi. (Sir.S.M.Barrie)

clock-img

24.02.2006, 18:56

clock-img

Katrin

pencil-img

4173

Tudi jaz sem bila pregledana in vzel je tudi bris.

Zamenjaj ginekologa.

Lp user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...


clock-img

24.02.2006, 20:00

clock-img

puri

pencil-img

2171

Pija2,...ne, ni dr. Šelihova! Kdo je, pa raje ne bi povedala.

Ampak res,... vedno bolj ko premišljujem, vedno bolj se mi zdi, da to res ni bilo prav, da me ni pregledalauser posted image , kajti pregled po porodu se mi zdi zelo pomemben!

clock-img

24.02.2006, 21:35

clock-img

Mina1

pencil-img

3638

PURI, nujno zamenjaj svojo G, ker tole se mi zdi neodgovorno in tako.

Mene je moj G 2x pregledal. Najprej po šestih tednih, nato čez pol leta.Obakrat je naredil UZ in vzel bris po obeh porodih. To enostavno MORA narediti!!!

Recimo, da je vse tako kot mora biti po porodu,samo kaj pa če niuser posted image ...

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

clock-img

24.02.2006, 22:43

clock-img

lelaval

pencil-img

7882

V svoje dobro zamenjaj G - kot so ti že predhodnice svetovale.

Jaz po 6 tednih še nisem šla na pregled - sem ravno takrat šla na morje, pa sem dobila vabilo domov. Sem pa pred odhodom klicala, če se moram dosti prej naročit, ker še krvavim, pa je sestra rekla, da ko bo čišča mimo, samo pokličem in bom takoj na vrsti.
Pa me je pregledal, pa bris vzel in biopsijo tudi delal. Sem imela par let nazaj konizacijo in me ima bolj pod 'drobnogledom', tudi, če bi sama hotela pregled 'ven spustit' - me pokliče, ali pa pisno pošlje.
Če si imela težave že med nosečnostjo, bi te morala bolj resno jemat. Jaz sem zadnjo nosečnost imela preglede vsak teden (če sem se pa počutila vredu pa na 14 dni).

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

clock-img

26.02.2006, 20:28

clock-img

bena

pencil-img

190

Bistvo pregleda 6 tednov po porodu je ravno to, da ugotovijo, ali se je maternica dovolj skrčila, ali je vse zaceljeno. To pa lahko ugotovijo le z vaginalnim pregledom. Zajema pa tudi posvet o kontracepciji. Tvoja ginekologinja je po moji oceni v sramoto svojemu poklicu.
Meni moj ginekolog sicer ni vzel brisa, ker še ni preteklo eno leto od ta zadnjega, mi je pa rekel, da naj pridem aprila, ko bo eno leto.

clock-img

28.02.2006, 15:15

clock-img

Reza

pencil-img

70

Se popolnoma strinjam z bena

_____________________________

29. decembra se je rodila naša Ava.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem