cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Rodila sem mrtvega fantka...

  
clock-img

21.05.2006, 23:39

clock-img

sovica3

pencil-img

121

Dober večer vsem skupaj...

Pisal se je 3. maj, prvi delovni dan po praznikih. Do 19. junija naj bi bila doma na dopustu za nego prvorojenke Zoje, kot najbrž veste, sem bila pa ponovno noseča. Resda druga nosečnost ni bila ravno načrtovana, pa vseeno smo se jo vsi skupaj veselili. 17.7. naj bi rodila drugega otročka. Nosečnost je potekala brez vsakega zapleta, nikoli mi ni bilo niti malo slabo, v šestih mesecih in pol sem se zredila za slaba dva kilogramčka, redno hodila na pregled h ginekologu, NS je bila ok, morfologija ploda vse ok, počutje super, polna energije, voda in kri super, v glavnem, nosečnost kot v učbenikih...

Potem pa je prišel dan, ki ga ne bom nikdar pozabila... Zbudila sem se dobre volje (pravzaprav me zbudi hčerkica), tisti dan nisem Zoje nič pretirano dvigovala, nič da bi kaj lahko botrovalo temu, kar se je kasneje zgodilo... Trebuh me je začel počasi pomalo tiščati, nisem nobene panike delala, dostikrat prej me je po malem tiščal, pa sem ga malo pobožala, pa se je prestavil ali pa je enostavno minilo... Tisti dan pa ni... Vedno bolj me je tiščalo, začela sem hoditi na wc, mrzel pot je oblil telo, trebuh je vedno bolj trd postajal, šla sem ležat. Zoja je bila v stajici, izjemno pridna, sedela je in se igrala, pokakana je bila, počasi se je bližala ura za hranjenje, jaz sem pa kar ležala pa hodila kakat... Malo sem budila trebuh, češ kaj je s tabo, moj user posted image , a boš kaj pobrcal, se premaknil, mamico boli... Odziva ni bilo... Mogoče spi? Tako ležim, na levem boku, začutim mokroto med nogami... Pa mi ja ni voda odtekla?!! Potipam, pogledam, kri!!!!!!! Veliko krvi... Vstanem s postelje, pokličem svojega bodočega moža, da krvavim, da me boli, da ni nikogar drugega doma (spodaj živijo moji starši; mami je bila v bolnici, je imela eno težko operacijo trebuha, zdaj lepo okreva, ati je pa imel ene opravke prej, potem je pa šel k njej v bolnico, brat je bil v službi...), pa če je morda kje blizu, da niti Zoje ne morem previti in nahraniti kaj šele dvigniti... Na srečo je bil že na Trojanah (voznik tovornjaka je, mi živimo pod Šmarno goro v bližini Ljubljane), tako da, je bil že v pol ure doma. Jaz sem tačas klicala svojega ginekologa, ki je tudi porodničar (Jurca iz Trbovlj, ki ima ordinacijo tudi v Medvodah, krasen zdravnik, nimam slabe besede zanj), da krvavim, da ne vem kaj storiti... Je rekel naj čimprej pridem, da naj nič ne dvigam, da naj me nekdo pripelje... Ko je mož nahranil in previl Zojo, sva počasi odšla... Kri se ni ustavila, bolelo je vedno bolj, začela sem dobivati popadke. Pridem v čakalnico, onadva sta me počakala na sončku zunaj, me je sestra takoj sprejela in takoj sem šla k Jurci. Videl je, da močno krvavim, da sem odprta že 3-4 cm, da so se počasi začeli popadki, rekel je, da bo treba v Lj. v porodnišnico roditi, ker v Trbovljah ni inkubatorčkov, da se je začel porod... Ojej, sem si mislila... Ampak čutila sem, da je bil trebuh popolnoma drugačen kot ponavadi... Trda, brezoblična gmota, ki se ne premika s tabo... Rekla sem mu, da ploda ne čutim, da je vse zelo trdo in moteče, šla sva na ultrazvok, takrat sem pa slišala grozne besede, za katere sem mislila, da jih nikoli ne bom... Srček je prenehal biti, vaš otrok je umrl. Pred kratkim, ne ve vzroka... Kar z ljubega miru... Napisal mi je napotnico za Trbovlje, da moram hitro tja, da se je porod začel... Groza! Pa smo se odpravili... Kakšen bo izid sva z možem vedela, jaz sem med vožnjo do tja začela dobivati že kar močne popadke... Pa smo končno prispeli (1 ura vožnje). Zoja je v avtu spala, je nisva hotela buditi, on jo tudi ni mogel pustiti same, morala sta tudi domov, spet je bila na vrsti za jesti... Pa sem šla sama notri. Močno se mi je vrtelo, nisem tisti dan nič jedla, nič pila, ura je bila malo pred 17h. Na hodniku me je prestregla babica, popeljala k dežurnemu ginekologu, ta je tudi ugotovil smrt ploda in rekel, da kar v porodno sobo. Hudo je bilo. Porod sam po sebi je bil hiter, 1 uro sem bila v porodni, rodila sem ob 17.45. Hudo je to, vse poteka v tišini, veš kaj te čaka, nočeš zaman trpeti bolečin, ko tvojega deteca ne položijo na tvoj trebuh... Nisem ga hotela videti... Potem pa le; kakšen je, a je fantek, a je cel, so rekli da je na zunaj vse v redu z njim... Pa sem se malo dvignila in ga zagledala. Bil je zelo lep, kot angelček ki spi, imel je 1250 g, 44 cm in 28 cm premera glavice. Zmožen bi bil preživeti v inkubatorju... Ko sem porodila posteljico, so videli, da ni vse ok... Polno krvnih strdkov... Posteljica se je brez razloga izluščila od maternice, kar pomeni nenadno smrt ploda, moj sinek je takoj umrčkal... Ponavadi se to dogaja nosečnicam z visokim pritiskom ali s prehudim otekanjem, z mano pa vse ok! Zakaj? Kako? Zakaj jaz? Kako naprej? Na srečo lahko ponovno zanosim čez kako leto, strah bo ostal... Z mano je telesno vse ok, hvala bogu tudi da imamo že prvorojenko, ker drugače ne vem kako bi se vse skupaj to končalo... Ime mu je bilo Enej, čeprav imena ni bilo nikjer zapisanega, pokopan (njegov pepel je bil raztresen) je v Parku zvončkov na Žalah... Ne znam si niti predstavljati kako to izgleda, bomo pa v kratkem odšli tja našemu nerojenemu fantičku prižgat belo svečko...

clock-img

21.05.2006, 23:43

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

Karynka, zelo hudo mi je zate in za tvojo družino. Nimam besed, ki bi te lahko potolažile in tako ti lahko izrečem samo iskreno sožalje. 

clock-img

21.05.2006, 23:45

clock-img

Seven*

pencil-img

6206

Sozalje! user posted image

_____________________________

Gospa sem.

clock-img

21.05.2006, 23:47

clock-img

KODA

pencil-img

4015

user posted image user posted image user posted image
Moje sožaljeuser posted image user posted image

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

clock-img

21.05.2006, 23:48

clock-img

kofetek2010

pencil-img

9555

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

ful mi je hudo, jočem s teboj!

clock-img

21.05.2006, 23:48

clock-img

lelaval

pencil-img

7882

user posted image user posted image  Sem kar user posted image , ko sem brala tvojo zgodbo. Nimam besed. Ne vem, kako je, ker sama hvalabogu kaj takega nisem doživela, pa vendar bodita vesela, da imata Zojo. Vajin Enej pa je med angelčki, ki bdi nad vami. user posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

clock-img

21.05.2006, 23:56

clock-img

Ezi

pencil-img

716

Žal mi je ... še ena svečka za vašega Eneja in za vse vas! user posted image

clock-img

21.05.2006, 23:58

clock-img

ona

pencil-img

3685

Sožalje,res hudo,da si to doživelauser posted image user posted image

 
user posted image

clock-img

21.05.2006, 23:59

clock-img

mateja 26

pencil-img

282

Moje iskreno sožalje.user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image

clock-img

21.05.2006, 23:59

clock-img

sa

pencil-img

651

iskreno sozaljeuser posted image

Eneja pa nja cuvajo angelcki

clock-img

22.05.2006, 00:05

clock-img

Marogica

pencil-img

10594

Življenje je prekleto kruto. Karynka, moje sožalje, bodi močna....ostajam brez besed...user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

clock-img

22.05.2006, 00:09

clock-img

benika

pencil-img

7793

user posted image user posted image user posted image Brez besed....moje sožalje.user posted image Iz nebes naj vas čuva maliuser posted image .

clock-img

22.05.2006, 00:37

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

22.05.2006, 05:32

clock-img

eva1

pencil-img

4835

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sožaljeuser posted image user posted image user posted image user posted image

clock-img

22.05.2006, 05:52

clock-img

Lunca1

pencil-img

6022

Moje sožalje.user posted image

clock-img

22.05.2006, 06:15

clock-img

CUKRČEK

pencil-img

4802

Moje sožalje

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

clock-img

22.05.2006, 06:37

clock-img

jasnika

pencil-img

887

ISKRENO SOŽALJE

clock-img

22.05.2006, 06:51

clock-img

CatJa

pencil-img

5068

Moje sožalje, karynka! user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

clock-img

22.05.2006, 07:06

clock-img

anitaz

pencil-img

2102

Moje iskreno sožalje user posted image

clock-img

22.05.2006, 07:12

clock-img

cmokec

pencil-img

5499

Sožalje user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

clock-img

22.05.2006, 07:14

clock-img

soncece24

pencil-img

3825

ojejuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image iskreno sožaljeuser posted image user posted image user posted image user posted image

Bodi močna za hčerkico in vedi, da te sedaj čuva en prav poseben angelček.


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

clock-img

22.05.2006, 07:18

clock-img

Lumpi

pencil-img

579

So se mi kar solze nabrale v očeh. Upam, da kaj takega nebom nikoli doživela.
Iskreno sožalje.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor ne zapusti obale, nikoli ne spozna skrivnosti oceana.

clock-img

22.05.2006, 07:25

clock-img

anajmad

pencil-img

2780

Kruta je usoda,če starši žalujejo za svojim otrokom. To ve samo tista mama,ki je izgubila svojega otroka.
Sožalje ob izgubi tvojega sinčka. Je hudo in še bolj ti bo hudo. Čeprav vem,da so te besede odveč,k sreči imaš svojo malo punčko in res dejansko čas prinese svoje.
Čeprav ga nikoli ne boš pozabila,zmeraj bo v tvojem srcu in zavedaj se,da ima sedaj vaša družina posebnega angelčka in zvezdico,ki sveti samo za vas.
Še enkrat iskreno sožalje.
lp D.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

clock-img

22.05.2006, 07:25

clock-img

srki

pencil-img

9222

Z muko sem brala, vendar sem, koža se mi je naježila in solze imam v očeh. Moje sožalje za izgubljenega sineka, bodi močna, vem, da ti bo v nadaljnje uspelo, res si pogumnauser posted image . Tvojega Eneja pa naj čuvajo user posted image .

clock-img

22.05.2006, 07:32

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem