cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Ritem dojenja-je to kaj narobe?

clock-img

08.10.2007, 22:30

clock-img

ALJA75

pencil-img

305

Spet ta čas dojenja. Moja 16 dni stara dojenčica ima smešen način saj hoče jesti na vsaki dve uri, vmes pa si vzame občasne 5-6 urne pavze. Je to kaj narobe. Nekateri me namrem matretirajo, da naj jo dojim na tri ure in da naj jo v dolgih pavzah budim. Ko sem to poskusila se sploh ni zbudila...zdaj jo pustim da spi. Ampak malo me skrbi tak način hranjenja.

< Sporočilo je popravil Mič RR -- 8.10.2007 22:47:02 >

clock-img

08.10.2007, 22:46

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

Meni se to zdi čisto vredu. Naj je, ko je lačna. Saj je stara šele 16 dni. Če bi imela ne vem kak hud problem s pridobivanjem teže, potem ne rečem, ampak če je vse vredu in je dete zadovoljno, potem kar nadaljujta tako.

< Sporočilo je popravil Mič RR -- 8.10.2007 22:47:17 >

clock-img

08.10.2007, 22:50

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Meni se to zdi čisto vredu.



Tudi meni.

Sploh tiste spalne "pavze" user posted image .

clock-img

08.10.2007, 22:59

clock-img

eva1

pencil-img

4835

Ja itak da je ok,kr tako naprej!

clock-img

08.10.2007, 23:01

clock-img

lex

pencil-img

6532

moj je bil glih tak in ni ga bilo user posted image , ki bi ga zbudilo, še previjanje ne. Pusti otroka naj spi.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

clock-img

08.10.2007, 23:06

clock-img

bušika

pencil-img

10

Tako je čisto uredu...ko je lačen naj papa, ko pa ima za spat naj spančka

Če je njemu ok in lepo pridobiva na teži, ga niti pod razno ne zbujat.

clock-img

08.10.2007, 23:23

clock-img

Anonimen

Se podpišem pod Jančiko. user posted image

clock-img

08.10.2007, 23:54

clock-img

sneška_

pencil-img

712

Pri nama je tako.Kakšen dan je dojim na pol ure kakšen dan pa na štiri ure pa je dva meseca stara.

Pri prvi hčerki sem se preveč sekirala dokler pedijater ni povedal da v prvih treh mesecev dojenček se doji kadar hoče pol se uvaja red.

Če ne gubi  na kilaži je v redu in nesekiraj se  preveč.Dojenčki menjajo sami red in ritem dokler ne najdejo sami tapravega kateri jim  odgovara.   

_____________________________

Najdojenček

clock-img

09.10.2007, 08:29

clock-img

Brundula

pencil-img

74

Ni čisto nič narobe. Nisi edina, ki hrani svojega dojenčka tako. Naj ti povem, da na začetku dojenček je vsakih 2-3 ure. Ne poslušaj drugih, temveč svoje srce. Ti najbolje poznaš svojega otroka in njegove potrebe.

clock-img

09.10.2007, 09:45

clock-img

katra55

pencil-img

1970

To ni čisto nič narobe dokler dojenček normalno napreduje. Tudi moja je na začetku tako jedla pa je nisem nikoli zbudila.
Nič naj te ne skrbi, otrok si ustvarja svoj ritem, prav tako pomembno kot hrana pa je tudi spanje.

clock-img

09.10.2007, 09:50

clock-img

Naja30

pencil-img

9878

Če lepo napreduje, je ok. Buditi bi jo morala, če bi res zelo malo pojedla.
Moja je tudi na začetku jedla brez ritma na 2 ure, pa včasih spala 4 ure, pa spet jedla na 1,5 uro... Po 3-h mesecih pa si je sama določila ritem na 3 - 4 ure. Daj času čas, vse se bo uredilo.

clock-img

09.10.2007, 12:05

clock-img

mateyka

pencil-img

13812

bodi vesela, da ma eno daljso pavzo - nasa jo je skoz mela (ponoci 4-5 ur in zdej 6-7, hura user posted image ) in sem bla tok srecna (zdej je stara 2 meseca). upam da bo skoz tako user posted image sem jo pa enkrat probala zbudit in nahrant vmes (pri 4 tednih); in je bla cista groza - ko se je le zbudila je jokala se 2 uri po hranjenju, do 2h ponoc in smo jo komaj nazaj uspaval. tko da moje mnenje je, da naj majo svoj ritem, ce ti ustreza. in mislim da moja kompenzira s hrano cez dan - vec in pogosteje papca, da not prnese.

clock-img

09.10.2007, 22:05

clock-img

ALJA75

pencil-img

305

Hvala vsem za odgovore.Zdaj sem bolj mirna. Saj ko mala je, poje zelo veliko, tako da  se sigurno dovolj naje. Kako je s težo bom videla čez 2 tedna na prvem pregledu, meni se zdi da je že kar pridobila nekaj na teži. Hvala še enkrat in  uživajte.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem