cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Razjedene bradavice

clock-img

18.12.2006, 09:15

clock-img

NEN

pencil-img

4

Sva zelo pridni in se z mojo Nežo (08.09.2006)user posted image user posted image dojiva. Imam pa hud problem, saj imam kar naprej zelo boleče in razjedene bradavice.Mi ne pomaga prav nič; če ima katera kakšen pameten recept, bom prav vesela.
Hvala in pozdrav vsemuser posted image

< Sporočilo je popravil Mič -- 18.12.2006 20:47:06 >

clock-img

18.12.2006, 09:15

clock-img

CUKRČEK

pencil-img

4802

maži se z Bepanthemom.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

clock-img

18.12.2006, 09:23

clock-img

lukec

pencil-img

2260

Jaz sem v lekarni kupila takšne blazinice napojene s hladilnim gelom pa so mi pomagale. Znamke pa se ne spomnim več, vprašaj v lekarni.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

clock-img

18.12.2006, 09:30

clock-img

ribica.

pencil-img

2165

Maži z bepantenom, pa ne dostavljaj dokler se ti res ne zaceli.

clock-img

18.12.2006, 09:39

clock-img

Seven*

pencil-img

6206

- Bradavice mazi vsakic ko dojis z lanolinom

- izogibaj se modrca.

- cimvec zgorajbrez, ker se na zraku lepo celijo

- imas morda glivice (ima otrok plenicni izpuscaj ali soor, od tam gre rado na bradavice)

- otrok naj zagrabi cimvecji del kolobarja, si preverila ce je njegovo sesanje pravilno?

vec informacij na: http://www.dojenje.net

_____________________________

Gospa sem.

clock-img

18.12.2006, 10:10

clock-img

Baucka

pencil-img

568

Jaz sem imela ragade. Boli kot user posted image , ko zagrabi. Če imaš glivice ti  bo pomagala krema Garmastan, dobi se v Avstriji, stane 5 EUR. Meni je pomagala ta krema plus nastavki. Z nastavkom sem dojila 2 tedna, da se mi je zacelilo in nato brez in se še sedaj pri 8 mesecih dojiva. Z garmastanom se  po umivanju (da spereš slino) namažeš 2x dnevno, po vsakem dojenju pa sem se mazala še z lanolinsko kremo. Po stanovanju sem hodla tako, da sem imela majico nad prsmi potegnjeno, da so bile prsi čimveč na zraku. Na začetku je bilo pač celo stanovanje pokapljano, ker sem imela mleka za izvoz. Na sprehodu pa sem  namesto modrca  uporabljala tiste mrežaste spodnje hlače, katere dobiš v porodnišnici (dobiš jih v lekarni) in jim prerezala  "presredek" . To mi je namesto modrca držalo multi mam blazinice  (drage kot user posted image ) na bradavicah, ker so se mi razne blazinice za dojenje na bradavico prijele (na rano).  Čez te lanolinske blazinice lahko daš tudi te navadne, da bojo vpile mleko, če ti bo "puščalo" user posted image .

To so bili moji zapleteni postopki, da sem si pocelila ragade in začela uživat v dojenju. Sedaj pa so bradavice tako utrjene, da me ne boli niti če potegne bradavico vstran. Tako, da bo boljše.

Če rabiš kremo garmastan mi piši na ZS, ker imam še eno doma (sem mislila da bom jo dlje uporabljala), pa sedaj skoraj ne rabim nege, občasno samo lanolinsko.





clock-img

18.12.2006, 10:11

clock-img

tanci6

pencil-img

65

Poskusi nekaj časa dojiti z nastavki. Meni so se tako lepo zacelile.

clock-img

18.12.2006, 10:16

clock-img

Baucka

pencil-img

568

Nekaj sem še pozabla.

Garmastan je tudi proti soru, tako da si ga ne spiraj prej dojenjem, naj ga otrok kar nekaj v usta dobi. Ema do sedaj še ni imela problemov s sorom.

clock-img

18.12.2006, 10:38

clock-img

BLAŽIKA

pencil-img

2664

Jaz sem imela bradevice tako razpokane, da mi je prvi trenutek, ko je otrok potegnil pritekla tudi kri, meni pa švic od glave do pet in to sem imela res mokre noge od sile.Ampak sem si jih res mazala z linolo in je postalo čez čas boljše in so se pocelile, potem pa sploh več nisem čutila, da se dojima.

clock-img

18.12.2006, 10:47

clock-img

coolbabe

pencil-img

199

lanolin in nastavki delajo čudeže user posted image

clock-img

18.12.2006, 11:09

clock-img

Ninica

pencil-img

900

Ja tudi jaz se spomnim teh bolečin user posted image . Že v porodnišnici sem imela cele razpokane in krvave. Ves čas so me spodbujali naj vstrajam, ker imam veliko mleka in da bo to minilo. Res skoraj 1 mesec so se mi celile tako, da več nisem imela nič razpok. Mazala sem si jih z  Multi mam Lanolinom in hladilnimi blazinicami. Sem jih pa namazala vedno po dojenju, ko so se mi bradavice posušila in pri ponovnem dojenju mi jih ni bilo treba spirati.

_____________________________

LP, Ninica

clock-img

18.12.2006, 13:19

clock-img

BLAŽIKA

pencil-img

2664

Multi mam Lanolinom



    Se opravičujem s tem sem jih mazala ne z linolo sem malo pomešala.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem