cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Problem z cucljem

clock-img

07.03.2008, 10:49

clock-img

ixi1

pencil-img

1

Lep pozdarv vsem na forumu.

Oglašam se s porblemom okrog cuclja in dojenja.
Pa bom začel kar tako, reojeni smo bili v 35. tednu, brez problemov, imeli smo 1550g in 43 cm.
Bili smo na intenzivne teden dni. Hranili smo se po cuclju, le en dan po sondi.
Vendar hranjenje po zuclju je trajalo celo večnost celo do 1 ure za 30 ml.
Doma smo že 14 dni. Zamenjali kar nekaj cucljev, aventovih za 1,2,3 kapljice, tommee tippee, ....
Vendar vedno isti problem, premalo teče in se malček hitro utrudi, zato potem popije manj ali pa ga hraniva celo večnost (50-60 ml)
Dnevno ga mami tudi navaja na doljo, vendar glej ga zlomka, ko po dojenju, mali zelo slabo vleče cucelj.
Zdaj pa nastopi problem št. 1, ali je luknijca na cuclju premajna ali kaj ???
Včeraj pa sva se spomnila daimava še eno flaško in cucelj neke čudne firme (Canpol babies), na kateri je večja luknjica. S tem cucljom popijemo sedaj v cca 10 min tudi do 90 ml.
Danes imamo že 34 dni in 2300g.

Vprašanje št. 2 pa je ali je to realno, ali prehitro poje tako količino mleka v tako kratkem času ?
 
Nebi pa rada z ženo da je kaj narobe glede hranjenja.


Zahvaljujem se vam za morebitne odgovore ter lep pozdrav

Grega in Janja
 
 

clock-img

07.03.2008, 12:27

clock-img

kristinaj

pencil-img

3311

jaz sem naši probala dva cuclja.... od nuka se je obnesel za čaj, za mleko pa nikakor ne.... in sem šla na chicco... ima obliko prsne bradavice... in naši zelo ustreza....

hranjenje pri takih malih, sploh pa pri tvojem, ki je zelo droben mali pišek, gre zelo počasi..... in obrok naj bi pili cca 20 min....

jaz se spomnim naše.. je imela pa 55cm in 3910g ob rojstvu... tisti prvi obroki.... ni šlo nikamor, ko da z muko poje tistih 90 ml, še prej pa 60 ml... to traja kar nekaj časa....

dojila nisem, ker mleka ni bilo...... sem se trudila mesec dni in sem obupala, ker sem morala vsak obrok v celoti dodajat, ni se mi pa zdelo smiselno, da bi z njo cele dneve preživela ob dojenju.......ni trajalo, je bilo pa lepo.... 

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem