writing-img

Priprava Aptamila AR

clock-img

13.09.2009, 07:36

clock-img

rina22

pencil-img

3754

Pozdravljene,

po navodilu iz bolnišnice dajem hčerki za jesti Aptamil AR (prej je jedla Aptamil Imunofortis). Zanima me, če res mora stati 7 minut?! Meni so namreč rekli v bolnici, da se pripravlja čisto enako, kot druga mleka, ter mi še enkrat natančno vse opisali, pa nihče ni omenil, da mora stati 7 minut!! Na internetu na forumih pa berem, da mora stati 7 minut, spet v navodilih pa ne piše, da mora stati 7 minutuser posted image

Torej - mora ali ne stati 7 minut????????

Nočem namreč, da bi mleko pripravljala na napačen način in bi zato bilo kaj narobeuser posted image

clock-img

13.09.2009, 09:35

clock-img

Splišni

pencil-img

2373

Če na navodilih ne piše, potem ni treba.

clock-img

13.09.2009, 10:19

clock-img

Hope2

pencil-img

7572

Naš je jedel aptamil AR, kasneje novalac AR (aptamil ga je napenjal) in nisem nikoli puščala mleka 7minut stat. 

clock-img

13.09.2009, 13:46

clock-img

lily975

pencil-img

512

Tudi naš tavečji je jedel omenjeno mleko in sem pustila stati 7 minut- vsaj takrat je pisalo to v navodilih.Tako ,da ti svetujem  ,da jih ponovno preberi in preveri .7 minut naj bi stal ,da se zgosti.LP

clock-img

13.09.2009, 21:14

clock-img

tejči28

pencil-img

2056

Moja prijateljica daje njeni user posted image to mleko in tudi vedno pusti 7 min,da se zgosti,ker je imela probleme z polivanjem.Pravi pa,da je to 7 najdaljših minut,ko je mala lačna.user posted image

_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

clock-img

14.09.2009, 13:19

clock-img

blanč

pencil-img

3419

Mislim, da ni treba čakati, ker itak se zgosti že med tem ko je in tudi kasneje v želodčku. Naša tudi poliva in moramo dodajat rižkota. So mi ga v bolnici že v naprej dali noter pa ni pol šlo čez noben cucelj, potem sem pa po nasvetu oddelčne zdravnice sproti dala notr in je šlo lepo. Zdaj doma ga zmeljem v mlinčku za kavo in potem takoj ponudim tamali in sicer po cuclju s spremenjlivimi pretoki in je OK, se pač potem v želodčku malo napne.

_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

clock-img

15.09.2009, 09:52

clock-img

Tanja_

pencil-img

3761

Jaz ji tudi včasih dam Aptamil AR-nikoli ga ne pustim stat 7 minut, ker nikjer v navodilih to ne piše pa itak je takoj gost, brez da kej stoji.

clock-img

15.09.2009, 09:56

clock-img

Katy78

pencil-img

3275

IZVIRNO SPOROČILO: blanč

Mislim, da ni treba čakati, ker itak se zgosti že med tem ko je in tudi kasneje v želodčku.



Ko smo mi morali prešaltati na AR formulo, sem kupila Novalac AR, ker je tudi prej pil Novalac. Mi je pa P rekla, da Aptamil AR se zgosti v flaški, Novalac AR pa šele v želodčku. Verjetno mora Aptamil AR zato malo stati, da se zgosti... 

clock-img

15.09.2009, 23:07

clock-img

L1ana

pencil-img

87

Odvisno, kateri Aptamil AR kupuješ. Jaz ga kupujem v Muellerju (nemški proizvajakec) - tistega v škatli (2*250gr) in tam v navodilih piše, da mora stati cca. 7 minut. Potem pa sem enkrat po sili razmer kupila tistega v valjasti konzervi (dobi se v Intersparu pa mislim, da tudi v BC - pakiranje po 400gr, nizozemski proizvajalec) in glej user posted image - nič ne piše, da bi moral stati 7 minut (sem brala tudi original navodila). Je pa res, da se ta nizozemski niti pod razno ne zgosti toliko kot tisti nemški (tudi če ga pustiš stati 7 minut ali pa celo uro). Pri nas se je torej bolje obnesel nemški. user posted image  

clock-img

15.09.2009, 23:09

clock-img

L1ana

pencil-img

87

IZVIRNO SPOROČILO: tejči28
... Pravi pa,da je to 7 najdaljših minut,ko je mala lačna.user posted image



Ja, tudi pri nas je to včasih najdaljši 7 minut! user posted image Ponavadi si pomagam tako, da jo grem v tem času previti in jo tako vsaj malo zamotim.

clock-img

15.09.2009, 23:11

clock-img

L1ana

pencil-img

87

IZVIRNO SPOROČILO: blanč

Mislim, da ni treba čakati, ker itak se zgosti že med tem ko je in tudi kasneje v želodčku ...



Kot je že Katy78 napisala, se Aptamil zgosti prej (pred hranjenjem), Novalac pa res šele v želodčku.

clock-img

15.09.2009, 23:16

clock-img

L1ana

pencil-img

87

IZVIRNO SPOROČILO: blanč

... Zdaj doma ga zmeljem v mlinčku za kavo in potem takoj ponudim tamali in sicer po cuclju s spremenjlivimi pretoki in je OK, se pač potem v želodčku malo napne.



Joj, tole s spremenljivimi pretoki je bilo pa pri nas katastrofa. user posted image Je 150 ml zmanjkalo v manj kot 3-eh minutah ... user posted image ... pa čeprav je bilo precej gosto mleko. No, sedaj imamo cucelj (od Aventa) za 3+, pa glede na to da smo že tako ali tako stari skoraj 3m, se sprašujem, kako potem šele teče tistim, ki pijejo nezgoščeno mleko skozi 3 luknje. user posted image

clock-img

16.09.2009, 09:05

clock-img

rina22

pencil-img

3754

Ja, jaz sem dobila v bolnici tega v konzervi, pa sem zdaj tudi takega kupila v DM-u. Pa piše z velikimi tiskami črkami in odebeljeno, da ga ne smeš puščat stat. V Muellerju je fant enkrat kupil mleko, pa NIKOLI več!!

Vglavno, nekaj še me zanima.. Naša mala težje in bolj gosto kaka po Aptamilu AR. Kakšne so vaše izkušnje s tem????

clock-img

16.09.2009, 19:53

clock-img

L1ana

pencil-img

87

Rina22, kaj pa je bilo z mlekom iz Muellerja? Kot sem že napisala, pri nas se je pa bolje obnesel prav ta, ker tisti iz konzerve se sploh zgostil ni. user posted image Nikakor pa mi ni jasno, kako se lahko prodaja ista blagovna znamka oz. kao isti proizvod, vendar pa je izdelek v resnici čisto različen.

Kar se pa kakanja tiče, nas je pediatrinja opozorila, da je možno, da bo po njem zaprta. Vendar se je pri nas zgodilo ravno obratno: iz kakanja na 2 dni (večinoma trdo in zeleno - zaradi krčkov) smo po uporabi Apt. AR prišli na kakanje tudi večkrat na dan (vedno rumeno in kašasto, včasih celo precej redko). Res pa je, da je pri nas začetek uporabe APt AR sovpadal s prenehanjem krčkov (okoli 10. tedna), tako da lahko samo da se je pač uredila prebava. user posted image    

clock-img

17.09.2009, 07:15

clock-img

Hope2

pencil-img

7572

IZVIRNO SPOROČILO: rina22

Vglavno, nekaj še me zanima.. Naša mala težje in bolj gosto kaka po Aptamilu AR. Kakšne so vaše izkušnje s tem????



Zaradi napenjanja smo šli na novalac AR

clock-img

17.09.2009, 08:16

clock-img

rina22

pencil-img

3754

L1ana, enkrat je fant kupil mleko Aptamil Imunofortis v Muellerju, in ga nikakor nisva mogla pripraviti tak, da bi bilo res pripravljeno. Sva sprobala vse možne temperature vode, pa se ni pa ni do konca razgradilo (ostala so taka zrnca not) in je po tem mleku samo še bolj polivala

To tudi meni ni jasno, kak je lahko taka razlika med proizvodi, ko pa so enakiuser posted image Zato pa meni ni bilo nič več jasno, ko sem na internetu brala, da se Aptamil AR mora pustiti stati 7 minut, meni so v bolnici rekli obratno, pa še na navodilih sem prebrala, da res ne smem puščati stati narejenega mlekauser posted image Potem pa je človek že čist nor..

Kar se pa tiče kakanja je pa tudi zanimivo, čist drugačna situacija..

Hope2, kak je pa kaj ta Novalac AR? Meni so enkrat po pomoti v bolnici nardili Novalac AR namesto Aptamil AR (sicer so potem pripravili Aptamil, tak da Novalaca ni probala), pa se mi je zdel res zelooo tekoč. Kaj, to se takoj, ko ga popije zgosti? Me je strah, da bi isto po njem polivalauser posted image Pa niti ne vem, a Novalac bi naj bil "boljši" od Aptamila?

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem