cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Prezentacija diplome

clock-img

16.06.2006, 17:06

clock-img

m_m

pencil-img

1417

Zanima me, kako lahko naredim prezentacijo v Power Pointu? Ta program še najbolj "obvladam". Gre za predstavitev diplomske naloge. nekaj teksta in nekaj slik. A je ktera to diaprojekcijo delala sama? Kakšno ozadje ste izbrale, barvo črk... ta oblikovna stran me zanima.  Ali ste pustile belo ozadje, črne črke.

_____________________________

* Čas je najboljši učitelj, a kaj ko na koncu ubije vse svoje učence.
* * Ni bogat tisti, ki ima največ, ampak tisti, ki najmanj potrebuje.
* * * Če mislite, da zmorete ali da nečesa ne zmorete, imate v obeh primerih prav.

clock-img

16.06.2006, 17:36

clock-img

pinkiponki

pencil-img

489

Mene tudi to čaka, imam drug teden zagovor in ne mislim nič komplicirat s to obliko v PP. Men je važno, da vsebuje tisti tekst, ki ga mi je predlagala mentorica, ostalo bom pa že "zrihtala". Mene pa bolj zanima, kaj dati mentorci po zagovoru, če bo in upam, da bo uspešen?? Oprosti, ker sem kar pod tvojo temo postavila še vprašanje.

Pa srečno!


_____________________________

pozdravček od mene

Včasih sonček2*, zdaj pinkiponki
Taja 13.10.2004
Jaš 27.9.2006
Tin 1.6.2009
http://www.moj-album.com/album/6793309/



clock-img

16.06.2006, 17:41

clock-img

Primoza

pencil-img

4733

Dajte neke normalno berljive črke tipa Arial, Times New Roman, Tahoma ali Verdana. Velikosti naj bodo kakih 30 za naslove in 24-28 za tekst.

Ne nabašite preveč teksta na en slide. Ne uporabljajte animacij, prekucancij s črkami nalaganji in letenji besedila, ker je to moteče. Uporabite lahko možnost npr belih črk in temnega zadja (npr. temno zeleno, modro) ali pa svetlega ozadja in temnih črk.

Ozadje je lahko enobarvno, popestrite ga lahko s prelivanjem od malo svetlejše do malo temnejše čez slide.


< Sporočilo je popravil primoza -- 16.6.2006 17:42:34 >

clock-img

16.06.2006, 18:21

clock-img

Seven*

pencil-img

6206

Ce te zanima, ti posjem mojo prezentacijo..

Poslji zasebno sporocilo s svojim e-mailom, pa ti posljem..

_____________________________

Gospa sem.

clock-img

16.06.2006, 18:56

clock-img

m_m

pencil-img

1417

pinkiponki na to nisem niti poštudirala user posted image  Sam potem bi že kaj sama naredla, in ker smo likovniki, ima mentor tega doma na tone. Torej se mi ne sanja, kaj bi lahko dala v spomin.

primoza a ti imaš s tem veliko opravka, učiš kje? Za pisavo sem imela v mislih LUcida hanwriting. Tole o velikosti pisave je pa zelo koristna inf.

Seven user posted image  ok.

< Sporočilo je popravil m_m -- 16.6.2006 18:57:20 >


_____________________________

* Čas je najboljši učitelj, a kaj ko na koncu ubije vse svoje učence.
* * Ni bogat tisti, ki ima največ, ampak tisti, ki najmanj potrebuje.
* * * Če mislite, da zmorete ali da nečesa ne zmorete, imate v obeh primerih prav.

clock-img

16.06.2006, 20:26

clock-img

Magi*

pencil-img

4856

tako kot je napisal primoza: ne se igrati s pisavami: naj bo običajna in ne ta, ki jo ti navajaš. barve: nikakor ne kombiniraj zelene in rdeče, ker je to za oči zelo motečeuser posted image  v glavnem, drži se pravila: less is more.

pripravi okoli 10 do max 15 slide-ov; na posamezen slide ne tlači preveč besedila: zapiši le ključne povdarke. naslovni slide naj vsebuje: ime univrze, ime fakultete, naslov teme, tebe kot avtorja, mentorja in kraj in datum. na naslednjih pa naj bo zapisano: uvod (opredelitev problema), metode dela, rezultate, zaključke in/ali diskusijo, zahvala (če je potrebna).

slike naj bodo le tiste, ki kaj pomembnega povedo, nič animacij, nič kičarij. prezentacija mora biti kar se da neobremenjujoča za gledalca, da lahko izlušči bistvo oziroma sledi razlagi.

glede darila pa bodi previdna, nekateri profesorji jih ne marajo oz ne sprejemajo, nekaterim se pa zdi, da je to nujauser posted image

aja, pa srečno!

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

clock-img

16.06.2006, 22:21

clock-img

LEJLA

pencil-img

402

Meni osebno je vsec bela podlaga in modre crke user posted image

clock-img

16.06.2006, 22:24

clock-img

Primoza

pencil-img

4733

O tem bi se dalo razpravljati. Lepa je tudi kombinacija bele črke na temno modri podlagi...

clock-img

17.06.2006, 20:27

clock-img

m_m

pencil-img

1417

Hja, meni je profesor skenslal mojo idejo user posted image  Bomo pa šli na klasiko. Bom pa še ziher kej uprašala, ker mam dober teden časa.

clock-img

17.06.2006, 21:11

clock-img

Anonimen

Jaz sem naredila na beli podlagi s črno pisavo - simpl je ta nartaboljšeuser posted image . Tega ti itak noben ne bo gledal. Glavno je, da z drugo barvo poudariš, kaj je pomembno - mogoče kakšno številko.

clock-img

18.06.2006, 08:19

clock-img

markoh

pencil-img

30

Pomembno je, da bo publika poslušala tebe. Prosojnice niso namenjene publiki, vendar so bolj tvoj plonk listek.

Zato:
- naj bo število alinej omejeno na 5-7 na eni prosojnici
- prikaži celo prosojnico naenkrat in daj publiki 5 sekund časa, da jo pogleda in potem nadaljuj
- ne uporabljaj fancy animacij, fontov,...
- omisli si kvečjemu kakšno preprosto ozadje, ki pa naj bo vseskozi enako (edino naslovna prosojnica je lahko drugačna)

clock-img

20.06.2006, 18:48

clock-img

m_m

pencil-img

1417

URSKA bo res tanartabulš simpl. Sam nočem čist osnovno oblikovanje, bo pa prečiščeno.

markoh plonkceglc ha user posted image  sam bom rabla še plonk tekst za zraven. in hvala za ostale napotke.


Pa še nekaj me zanima. Kaj storiti, če opaziš v vezani diplomski kako napako? Imam en odstavek, ki je v malo večjem fondu, in nekaj strani, ki so bile natisnjene proti koncu črnila... user posted image

clock-img

29.06.2006, 12:41

clock-img

m_m

pencil-img

1417

Kaj pa pravite na zaposlitev oblinstva oz. komisije?
 
Da razdeliš med predstavitvijo kakšno tabelo in jim malo samozaposliš, medtem ko govoriš user posted image  Imama recimo dve tabeli, ki sta pomembni v moji raziskavi kot potek, nista pa bistveni pri rezultatih. Njuna predstavitev bi trajala predolgo. bom jaz govorila o rezultati, medtem pa vmes malo omenim kaki podatek iz tabele, da to dvoje povežem. Kaj pravite?

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem