cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Prenehanje dojenja

clock-img

07.05.2008, 15:58

clock-img

Pinkyca

pencil-img

493

Pozdravljene,
zanima me kdaj lahko začnemo uvajati kravje mleko
namesto adaptiranega v npr. večerji ali zajtrku - mlečni gresi, kašice ipd.?
Počasi bomo končali z dojenjem (10M). Trenutno mu za zajtrk dajem
gres z adaptiranim mlekom. Za večerjo bo dobil isto samo skoraj bi mu raje dajala
mešanico s kravjim mlekom kot z umetnim.
Kaj menite?
Aha pa še tole.
Do kdaj mora otrok dobivati mleko za večerjo ali zajtrk?
Že zdaj mu po zajtrku npr. dam na koncu še košček sadja, piškota ali korenčka za glodat.

clock-img

07.05.2008, 16:14

clock-img

Caarmen

pencil-img

356

Moja še ni stara 9 M in ji dam mleko od LM. Še sedaj se malo dojiva (ponavadi ponoči), adaptiranega ji pa nisem nikoli dala. Sem pač mnenja, da je adaptirano mleko korak nazaj in ne naprej. Tudi patronažna sestra me je podprla. Večkrat sem prebrala da naj bi kravje mleko dali šele ko otroci šteli leto dni.
Moj nasvet: probaj. Najprej ga zalij z vodo. Jaz sem začela 1enota mleka in 4 vode, nato pa sem zmanjševala....
Odločitev je tvoja.

Ne kopuj pa mlek, ki ima mnogo konzervansov - ki dolgo ostane dobr (alpsko)...

clock-img

07.05.2008, 17:08

clock-img

Anonimen

Pri 9-ih mesecih, se raje po enem letu.

clock-img

08.05.2008, 07:33

clock-img

srki

pencil-img

9222

Dala sem mu ga po dopolnjenem 7 mesecu. Pa če te kaj potolaži, mi je sam zdravnik tako rekel, da mu ga lahko dajem. Tako samega, kot za kuhanje mlečnih obrokov.

Dajala sem mu ga, kolikor časa ga je hotel piti. Kmalu po enem letu ni hotel več, ne mleka, ne kakava. Sedaj občasno pije belo kavo, v vrtcu pa itak da vse,

clock-img

08.05.2008, 08:37

clock-img

anny1

pencil-img

414

Pinkyca jaz sem starejši zelo kmalu začela dajati KM, okoli 7m pa je bilo vse ok, tudi jaz ti svetujem probaj pa boš videla, kdaj pa ni treba več dobiti za zajterk in večerjo KMuser posted image  dobro vprašanje, naša ga okoli 1,5 leta ni hotela več če pa je bil jogurt pol pa ja, ali če je bila bela kava, drugače pa ne, itak bo sam povedal ali hoče ali ne, saj naša je.
LPuser posted image

_____________________________

Sreča moja so moji sončki, ki sto po čudežu prišli v moje življenje....Čeprav je mami biti težko je to najlepša naloga, ki jo ena ženska lahko ima...

clock-img

09.05.2008, 16:09

clock-img

Seven*

pencil-img

6206

Če želiš dajati otroku mleko, zakaj mu potem ne daš svojega? Pa magari s črpanjem? Meni se zdi škoda, razen če imaš tehten razlog.

_____________________________

Gospa sem.

clock-img

11.05.2008, 20:31

clock-img

Naja30

pencil-img

9878

Jaz sem moji dala KM pri 11m, ko sva nehali z dojenjem. Je pa nora na njega, res ga ima zelo rada! Zdaj je stara 17m in ga še vedno spije vsak dan za zajtrk in večerjo eno skodelico.

clock-img

12.05.2008, 08:10

clock-img

*kinnie*

pencil-img

3931

Jaz tudi svojemu  dajem kravje mleko, vendar razdredčenega z vodo -za večerjo, če dobi kašico, ki se pripravlja z mlekom (7mesecev). Poleg tega obroka dobi še kosilce (nemlečni obrok), ostalo je pa dojen.

Sem opazila, da je pri raznih kašicah, ki se mešajo z vodo, dodano posneto mleko in ne adaptirano,...

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem