cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Power point

clock-img

28.06.2006, 12:23

clock-img

m_m

pencil-img

1417

A ga kdo obvlada? Jst mam ene par uprašanj, ker se tako lovim, da je groza.

clock-img

28.06.2006, 12:36

clock-img

Anonimen

ja vpraš pol bomo vidl kok smo pametn :)

clock-img

28.06.2006, 13:07

clock-img

m_m

pencil-img

1417

OK. No, sej bom bolj za sproti spraševala, ker se še malo z vsebino ukvarjam

Glede animacija, ki bo minimalna in ozadje vedno isto...

- Kako se da narediti nekje ob strani, da vidiš kje si po slajdih? Kot npr. v starem meniju Nokie, ko ti je kazalo kje se nahajaš. Pa da bi se dalo tudi potem skakati nazaj, če bi pri vprašanjih rabila kaki slajd iz sredine prezentacije, da ni potrebno iti v program in potem notri ikati slajda in ga povečevati. Se pravi, rabim neko kazalo ob strani

clock-img

28.06.2006, 18:17

clock-img

SLAMlCA

pencil-img

124

Živjo

Po če te prav razumem pojdi tam na VIEW pa NORMAL

Pa bi ti moglo levo vršt ven ikonce men sicer to avtomatsko ko priem not.

clock-img

28.06.2006, 18:25

clock-img

m_m

pencil-img

1417

Ja, slamica, ko delaš v programu, imam na levi strani strukturo dokumenta.

Mene zanima, kako lahko dobim kazalo potem, v končni prestavitvi... da kaj hitreje najdeš.

_____________________________

* Čas je najboljši učitelj, a kaj ko na koncu ubije vse svoje učence.
* * Ni bogat tisti, ki ima največ, ampak tisti, ki najmanj potrebuje.
* * * Če mislite, da zmorete ali da nečesa ne zmorete, imate v obeh primerih prav.

clock-img

28.06.2006, 19:33

clock-img

Stajerka

pencil-img

138

Jaz bi na tvojem mestu na koncu (na zadnjem slidu) naredila "kazalo" z naslovi vseh slidov, po tem z desno miško klikneš na tekst in izbereš Action settings. NA zavihku Mouse klick izbereš Hyperlink to  in tam številko slida. Vprašanje pa je kako se vrniti nazaj na zadnji slide?user posted image  Po istem postopku.....

Druga varianta pa je, da uporabiš power point možnost premikanja med prosojnicami: med prezentacijo desno klikneš in izbereš GO Slide Navigator in tam izbereš željeni slide...

Srečno, user posted image


_____________________________

Če hočeš videti, moraš gledati s srcem. (Mali princ)

clock-img

28.06.2006, 21:42

clock-img

m_m

pencil-img

1417

Aha, tega še nisem našla. Bom probala in poročala ali je ratalo. Hvala

clock-img

29.06.2006, 09:36

clock-img

m_m

pencil-img

1417

Jaaaa, Stajerka to je to user posted image  Samo da imam jaz vse v slovenščini. Tale navigator oz. pojdi na diapozitiv je super.

Drugače pa je fajna prva varianta. Nredla sem kazalo na zadnji strani, po naslovih, in ko sme kliknla hiper povezavo, sem bila na prvi strani!!! Za nazaj pa je možnost enega interaktivnega gumba, pojdi na zadnji diapozitiv. Juhuhu, Hvala.

clock-img

29.06.2006, 10:06

clock-img

m_m

pencil-img

1417

No, zdaj pa eno čist osnovno vprašanje:

Kako zaključiš prezentacijo? To je tisto, ko nekomu pošlješ po mejlu, pa se mu kar čez celoten zaslon odpre (ni ptorebno it gor na predvajaj diaprojekcijo).

clock-img

29.06.2006, 12:20

clock-img

Nixxon

pencil-img

768

Ne shraniš kot navaden ppt format, ampak kot PPS. Daš "Shrani kot" (Save as) in pod format naštimaš PPS.

clock-img

29.06.2006, 12:47

clock-img

m_m

pencil-img

1417

Aha user posted image  Sicer tam ni kratic. Samo princip, kje to nastaviš, mi ni bil jasen. Hvala Nixxon (nea sme frofesor videt vseh mojih fint user posted image

clock-img

30.06.2006, 20:55

clock-img

m_m

pencil-img

1417

Evo, novo vprašanje:

Prehodi oz. animacija med diapozitivi - če vstavim diapozitiv preko interaktivnega gumba. Prihod gre naredit (preko načrtovanja diapozitiva), odhod pa je zmeden. Če kliknem interaktivni gumb na vrinjenem diapozitivu, ki me poveže z izvornim diapozitivom, pridem na izvornega, samo animacija je takna kot prihod izvornega diapozitiva. Jaz pa bi rada odhod vrinjenega diapozitiva spreminjala.
 
Primer: Imam prezentacijo z 10 diapozitivi besedila, in nekaj dodatnih s slikami (ti so dostopni preko interaktivnih gumbov, če nanese, jih kliknem, če ne izpustim; zato ne morejo biti del prezentacije).

Prehode imam vse z obračanjem. Rada pa bi da te vrinjeni diapozitivi prihajajo kot razgrnitev, in odhajajo kot odgnitev (če sploh obstaja) ali pa še enkrat odgrnitev. ne pa da s klikom na interaktivni gumb na izvorni diapozitiv dobim prihod le-tega z obračanjem user posted image

Ima kdo kak boljši predlog, kako vklučiti vrinjene diapozitive, tako da ne motijo osnovne prezentacije in da je gledalcu jasno, da potem spet pridemo na osnovni "tir"?

_____________________________

* Čas je najboljši učitelj, a kaj ko na koncu ubije vse svoje učence.
* * Ni bogat tisti, ki ima največ, ampak tisti, ki najmanj potrebuje.
* * * Če mislite, da zmorete ali da nečesa ne zmorete, imate v obeh primerih prav.

clock-img

30.06.2006, 22:48

clock-img

m_m

pencil-img

1417

Pa še tole...

Naredila sem kazalo na koncu z interaktivnimi gumbi na vsak diapozitiv predstavitve - pregledno kazalo. Zanima me, kje se da izklopit animacijske sheme, če grem na katero od teh strani? Nočem, da se mi potem pojavljajo na enak način, kot v sami predstavitvi.


Aja, pa ono zgoraj sem delno sama rešila (po principu znajdi se, ni ravno po načelih PP-a user posted image  )


< Sporočilo je popravil m_m -- 30.6.2006 22:50:19 >


_____________________________

* Čas je najboljši učitelj, a kaj ko na koncu ubije vse svoje učence.
* * Ni bogat tisti, ki ima največ, ampak tisti, ki najmanj potrebuje.
* * * Če mislite, da zmorete ali da nečesa ne zmorete, imate v obeh primerih prav.

clock-img

01.07.2006, 11:08

clock-img

m_m

pencil-img

1417

Zakaj je datoteka vedno večja, če brišeš slike in jih nadomeščaš z zmanjšanimi user posted image  

_____________________________

* Čas je najboljši učitelj, a kaj ko na koncu ubije vse svoje učence.
* * Ni bogat tisti, ki ima največ, ampak tisti, ki najmanj potrebuje.
* * * Če mislite, da zmorete ali da nečesa ne zmorete, imate v obeh primerih prav.

clock-img

03.07.2006, 08:38

clock-img

Nixxon

pencil-img

768

Sem ti že v privat sporočilu povedal skoraj vse.

Glede velikosti poglej, ali so vedno večje slikovne datoteke same, ali šele potem, ko jih vneseš v prezentacijo.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem