cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Porod in počitek

clock-img

08.09.2006, 16:25

clock-img

Anonimen

Ali še velja tisto staro reklo, da naj bi porodnica vsaj 6 tednov počivala? Na kaj mora paziti in česa se mora izogibati?

clock-img

08.09.2006, 19:08

clock-img

TONČI.

pencil-img

1695

Jaz sem ene 14 dni kar pazila nase. Sej mi je tud pasal polkežavat. Če pozim rodiš ti res ne priporočam iti ven takoj po porodu. Sej kaj pa je dober mesec nič bit zunaj. Ko bo otrok velik ti bo pa pasal ležat, a? Če pa rodiš poleti oz. še v toplem vremenu, pa lahko greš po ene 14 dneh ven.
Jaz pravim, da je bolš preprečt vse skupaj, kot pa zdravt. Sej sem lahko staromodna, ampak zdravlje je pri men na prvem mestu.
Še cel življenje se bomo lahko igral zunaj, zakaj nebi potem telesu vsaj po porodu pustil mal počitka.user posted image

clock-img

08.09.2006, 19:09

clock-img

TONČI.

pencil-img

1695

Pa če že greš ven, se fajn obleč. Da te ne bo slučajno prepihal.user posted image

clock-img

08.09.2006, 19:13

clock-img

*Uršula*

pencil-img

237

Ja tko je: jest sm rodila 5 tednov nazak pa sm šla po 1 tednu ven pa še to šele takrat ker je bil dež. Mi je patronažna rekla da prvi dan ko bo sonce grem lahko ven samo ne pretiravat s hojo zaradi maternice. Sicer ti pa tud ne paše ne vem kolk kilometrov narest.

clock-img

08.09.2006, 20:15

clock-img

bskrle

pencil-img

3409

JAz se tega kar držim.Mislim rednega počitka, tudi spanja popoldne v prvh 6 tednih.
Je pa res, da po vsakem porodu hitreje okrevam.
Sama imam po porodu vedno kake težave, ki mi onemogočajo, da bi letala naokoli.

clock-img

08.09.2006, 20:22

clock-img

StBarbara

pencil-img

1500

Jest sem po kakšnem tednu šla na sprehod, nisem pretiravala, saj se  prvih 20 dni po porodu nisem počutila ravno najboljše, sem pa zato potem nadoknadila user posted image  nič bat, ti kar počivaj kolikor ti pač paše, drugače pa pojdi na luft.

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

clock-img

08.09.2006, 21:37

clock-img

nuala

pencil-img

1653

Če si lahko privoščiš in če ti odgovarja, zakaj pa ne?

Jaz sem bolj trmaste sorte in vedno hočem sama sebi nekaj dokazovat, pa tudi enostavno ni v moji naravi da bi počivala.
Po obeh porodih sem šla takoj ven in kaj naredila, posledica je bila da nisem imela mleka. Hujšega pa ni bilo, vedno sem zdrava kot riba.


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

clock-img

09.09.2006, 13:29

clock-img

mml

pencil-img

4156

Jaz sem rodila decembra, prvič sem šla ven kakšen teden po porodu, potem smo pa, ko je bila user posted image  stara 10 dni tako ali tako z njo začeli hodit na krajše sprehode, ki so se postopoma podaljševali. Nisem imela nobenih večjih težav in svež zrak mi je prav pasal. Z normalnimi gospodinjskimi stvarmi sem se pa tudi začela ukvarjati kakšnih 14 dni po porodu, ko sem se počutila vsaj približno OK. Počivala sem predvsem takrat, ko sem user posted image  dojila, kaj posebaj vmes pa ne.

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

clock-img

09.09.2006, 14:17

clock-img

Alisa

pencil-img

1808

Po porodu sem šla 2 teden ven z vozičkom, ker mi je pasalo malo hoje. Nisem pa pretiravala kakšne pol urce sem bila zunaj vsak dan, drugače pa sem bolj počivala.

clock-img

10.09.2006, 22:41

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

10.09.2006, 22:45

clock-img

Anonimen

zame ni veljalo.Ker nisem tak tip človeka,da bi ležala.
že od prvega dne sem bila po cele dneve pokonci,večinoma zaradi sina.v bistvu nisem nič spreminjala.
iskreno povedano,če sem ležala so me šivi tako boleli user posted image ,tako da sem kar veliko hodila,pospravljala ,pomivala itd in me ni nič bolelo

clock-img

14.09.2006, 23:41

clock-img

cebelicamaja

pencil-img

231

Midva z malim sva šla pri njegovih desetih dneh na pediatrično. Tam pa vsake tri ure čez dvojne stopnice v vsako smer. Ob obrokih celo v klet. Imela pa sem CR. Se mi zdi, da je gibanje pomagalo k krasnemu okrevanju. Sem pa čutila, če sem kakšen dan pretiravala in preveč hitela. Bolečina je krasno varovalo.

Po pameti. Saj ti telo pove, koliko lahko.

LP, maja


_____________________________

Mi trije smo od 12.3.06 najboljši par.

clock-img

28.09.2007, 18:47

clock-img

jessy55

pencil-img

1

lep pozdrav
Počasi se bližam koncu nosečnosti  37 tedn in me zanima če je kakšno svarilo preden ti odteče voda, ker resnično nebi rada da me preseneti nekje sredi trgovine... user posted image
Že v naprej  najlepša hvala


_____________________________

jessy

clock-img

28.09.2007, 20:40

clock-img

Anonimen

jessy, a si malo forum sfalila user posted image .

Ker si nova, verjetno ne veš...tukaj lahko vprašaš

http://www.ringaraja.net/forum/tt.asp?forumid=85

drugače pa...meni voda ni odtekla, mislim, pa da nekega svarila niuser posted image

clock-img

29.09.2007, 20:42

clock-img

pajac

pencil-img

6695

IZVIRNO SPOROČILO: jessy55

lep pozdrav
Počasi se bližam koncu nosečnosti  37 tedn in me zanima če je kakšno svarilo preden ti odteče voda, ker resnično nebi rada da me preseneti nekje sredi trgovine... user posted image
Že v naprej  najlepša hvala


ti
Ni ga.... meni je voda odtekla (sicer malo, ker je user posted image tiščal navzdol) in do tega trenutka ne duha ne sluha o tem kaj se bo zgodilo...


_____________________________

Moja škratka:
Peter 28.08.2007
Ana 26.11.2010

clock-img

03.10.2007, 07:34

clock-img

NATAŠI

pencil-img

3258

svarila za odtek vode ni. meni je začela zjutraj lepo počasi ko sem se zbudila. glede počitka je pa tako da je sem bila jaz kar dost pokonci ker nisem mogla ležat. sem počivala tako da sem sedela in poležavala. pazi pa na to da se dovolj oblečeš. Menda bomo videle na stara leta če se nismo dovolj pazile

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem