cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Pogreto mleko

clock-img

29.12.2007, 20:33

clock-img

Anonimen

Sem čisti začetnik kar se tiče adaptiranega mleka- do sedaj samo dojenje (7 mesecev). Ker imam zadnje čase probleme in se mi user posted image ponoči zbuja vsako uro in me hoče vlečt, sem se odločila da poskusim z adaptiranim mlekom Novalac. Sedajle sem ji naredila 120 ml pa noče in noče pit. Ali je sedaj to mleko za stran ali ga imam lahko na toplem in ji ga ponudim kasneje?

Hvala za odgovore

clock-img

29.12.2007, 21:06

clock-img

melani99

pencil-img

217

Jaz sem ga včasih shranla v hladilnik, za kaki 2 uri, pol sem ga pa pogrela v vodni kopeli (flaško sem dala v posodo s toplo vodo), pa ni bilo nič narobe, ni male nič zvijalo ali kaj podobnega.

clock-img

29.12.2007, 21:09

clock-img

Anonimen

Jaz sem mislila, da bi ga imela na toplem, na radiatorju user posted image , samo kaj ko ne vem kdaj ga bo hotel. Bom kar novega naredila ponoči, če bo potreba. Hvala vseeno.

clock-img

29.12.2007, 21:13

clock-img

eya

pencil-img

4615

Ne, ni ga dobro pogrevat, pa tudi na radiatorju imet ne.

clock-img

29.12.2007, 21:14

clock-img

melani99

pencil-img

217

tudi jaz sem ga imela na toplem oz sem ga enkrat pozabla dati v hladilnik in sem pol imela občutek, kot da se je vsirilo, vsaj na oko mi je tako izgledalo, tako da sem se potem bolj zanesla na hladilnik, sicer pa uporabljam aptamil, na katerem piše da ga ne smeš hraniti za kasneje, ampak....pri naši ni blo nič narobe, izkušenj z novalacom pa nimam

clock-img

29.12.2007, 21:44

clock-img

Anonimen

Taka temperatura na radiatorju je ravno fajn, da se sesiri. Pa ker je prej flašo že imel v ustih, je notri šlo kaj sline, verjetno, in se bakterije potem super razvijajo, Tako da ne, mleka, ki ga otrok že pije, ni dobro še enkrat gret.
Če ga pa narediš v lonec pa shraniš v hladilnik, potem pa ga lahko.

clock-img

29.12.2007, 21:59

clock-img

Anonimen

Hvala vsem. Sem že zlila stran. 

clock-img

29.12.2007, 22:10

clock-img

kristinaj

pencil-img

3311

naša je na aptamilu. kakšenkrat sem ji obrok prej pripravila tako, da sem naredila mešanico, ki pa je nisem ohlajala pod mrzlo vodo. sem tam pustila kakšnih 20 min, se je ohladilo in smo jedli. nikoli ji nisem dajala več kot uro stare mešanice. sem raje novo napravila.
v hladilniku sem tudi 1x shranila a sem ugotovila, da prej naredim mešanico sama, kot da čakam, da se le ta segreje na primerno temperaturo v vodni kopeli.

če je bila samo dojena mogoče ni navajena na flašo zato bo potrebnega več napora. pazi na primerno temperaturo, da ni prevroče. jaz sem kar sama pokušala, lahko tudi na zapestju. če ne čutiš ne toplo ne mrzlo je temp prava.

120 je naša spila pri 2mesecih, pri 7m smo bili na 180 do 210 ml.

clock-img

29.12.2007, 22:44

clock-img

tisa80

pencil-img

71

tole okoli mleka je zelo zanimivo.Ko sem bila v porodnišnici so nam sestre prinesle mleko kod dodatek in rekle da je dobro cca 4 ure.Zanimivo je to ko sem pa doma šla v lekarno mi je pa strogo farmacevtka zabičala da če ne bo vse pojedel naj mleko takoj vržem stran saj se začnejo razmnoževat bakterije in lahko otrok zboli.Ja jaz lih nisem pristaš da bi mleko dvakrat uporabila ker je lahko hitro kaj narobe.Mi je pa zanimivo kakšnega mnenja so v porodnišnici sestre in v lekarnah farmacevti.Ne vem ali je bilo še pri kateri tako.

clock-img

30.12.2007, 08:59

clock-img

TinaUros

pencil-img

240

Tisa80 v porodnišnici se mleko pripravlja pod strogim sterilnim nadzorom. Sterilno je vse, flaše, lonci, metlice za mešanje, korci, cuclji...vse.  Zato lahko mleko dalj časa zdrži.

clock-img

30.12.2007, 19:11

clock-img

tasekk

pencil-img

33

Meni je patronažna rekla, da se lahko pripravljeno in neporabljeno mleko shrani še do naslednjega obroka, vendar obvezno v hladilniku.

clock-img

30.12.2007, 19:31

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: nogica

Sem čisti začetnik kar se tiče adaptiranega mleka- do sedaj samo dojenje (7 mesecev). Ker imam zadnje čase probleme in se mi user posted image ponoči zbuja vsako uro in me hoče vlečt, sem se odločila da poskusim z adaptiranim mlekom Novalac. Sedajle sem ji naredila 120 ml pa noče in noče pit. Ali je sedaj to mleko za stran ali ga imam lahko na toplem in ji ga ponudim kasneje?

Hvala za odgovore



Mleko se lahko pripravi in to vecjo kolicino, na hitro ohladi in postavi v hladilnik. Pogrevas pa ga lahko samo enkrat.
V hladilniku ga lahko hranis 24 ur.
To so me naucili na pediatricni bolnici v Ljubljani... in sicer pediatrinja me je poslala k diabeticarki... ker smo imeli probleme v zvezi z hranjenjem.

Kar se pa tice mleka ki si ga dala otroku ze pit in je bilo sveze se ne pregreto ga lahko shranis za naslednji obrok in pogrejes, vendar ne vec kot 4 ure ...
Seveda ga moras preliti v svezo steklenicko, in zamenjati cucelj,ter ga na hitro ohladiti in spraviti v hladilnik..

Pogrejes pa ga lahko v vodni kopeli...

clock-img

30.12.2007, 20:51

clock-img

polona5

pencil-img

188

IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: nogica

Sem čisti začetnik kar se tiče adaptiranega mleka- do sedaj samo dojenje (7 mesecev). Ker imam zadnje čase probleme in se mi user posted image ponoči zbuja vsako uro in me hoče vlečt, sem se odločila da poskusim z adaptiranim mlekom Novalac. Sedajle sem ji naredila 120 ml pa noče in noče pit. Ali je sedaj to mleko za stran ali ga imam lahko na toplem in ji ga ponudim kasneje?

Hvala za odgovore



Mleko se lahko pripravi in to vecjo kolicino, na hitro ohladi in postavi v hladilnik. Pogrevas pa ga lahko samo enkrat.
V hladilniku ga lahko hranis 24 ur.
To so me naucili na pediatricni bolnici v Ljubljani... in sicer pediatrinja me je poslala k diabeticarki... ker smo imeli probleme v zvezi z hranjenjem.

Kar se pa tice mleka ki si ga dala otroku ze pit in je bilo sveze se ne pregreto ga lahko shranis za naslednji obrok in pogrejes, vendar ne vec kot 4 ure ...
Seveda ga moras preliti v svezo steklenicko, in zamenjati cucelj,ter ga na hitro ohladiti in spraviti v hladilnik..

Pogrejes pa ga lahko v vodni kopeli...



Točno tako user posted image .

clock-img

07.01.2008, 14:28

clock-img

cannisa

pencil-img

8

Lep pozdravček!

Jaz svojega hranim z NOVALAC mlekom že od njegovega tretjega meseca starosti, ker sem imela svojega mleka pre malo. Glede pogrevanja je tako; jaz svojemu pogrejem kar v mikrovalovki ampak flaške ne dam not odprte ampak zaprte. Uporabljam flaške AVENT in se za flaško kupi v trgovini čep. In vam povem, da ni mu nič pa je že star 7, mesecev. Flaško si naredim tudi za po noči in mi stoji veni v kuhinji do 6-tih zjutraj in potem mu jo pregrejem. Res pa je da ne sme biti pre toplo v prostoru, ker se lahko mleko sesiri. LP

clock-img

07.01.2008, 14:58

clock-img

Suzy.

pencil-img

233

Jaz ga nikoli ne pogrevam. Če ne poje vsega ali sploh noče jesti, potem zlijem vse stran.

Zakaj raje ne pripraviš manjše količine, če ne veš, če je lačna?

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem