cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Počasi se poslavlja...

clock-img

24.04.2008, 09:52

clock-img

florecita

pencil-img

409

...moj dragi ati, ki nemočno leži v bolnici, prikovan na posteljo, le na trenutke nas prepozna, nas - svoje domače, ki smo v žalosti in nemočno stojimo ob tej njegovi postelji.
Še decembra meseca je bil popolnoma drug človek. Nikomur se ni niti sanjalo, kako bolezen nosi njegovo telo. Potem se je pa začelo. Odpovedovanje ledvic, ciroza jeter, slabokrvnost, zaradi česar mu ne morejo nič pomagat kar se tiče kakšne dialize ali podobno.
Lahko samo nemočno gledamo, kako ga ta kruta bolezen požira dobesedno pred našimi očmi.
Včeraj sem ga spet obiskala, hudo je zadrževat solze ko ga človek gleda tako nemočnega, po drugi strani se pa trudim, da me ne bi videl žalostne, ker je zadnjič ko je bil malo boljši, sam rekel da čuti, da se mu dnevi iztekajo.
Vse kar pravi je daj mi vode...
Mi ki imamo vsega v izobilju in ko ne vemo več kaj bi s čim, on pa prosi le vode. Tako mu je telo že izsušeno od vseh teh zdravil in pomirjeval, da bi samo pil. A ne sme zaradi vode, ki se mu kopiči v telesu. Seveda mu jo dajemo, to je vse kar lahko storimo v tem trenutku, da mu pomagamo, da ne trpi žeje.
Kako mu more bit hudo, ko ni nobenega ob njemu, pravi stric do njega, kako grozno toži po vodi in kliče daj mi pit...
to je tako žalostno
Letos septembra če Bog da, bo star 56 let. Ampak ne verjamem. Mislim da ga Bog počasi kliče k sebi.
Ko sem bila še manjša, sem ga enkrat vprašala, naj mi razloži, zakaj umirajo otroci. Pa mi je rekel, da vsak ki umre, umre zato, ker ga Bog za nekaj potrebuje. Otroke naprimer za to, da mu pomagajo miksat biskvit ali pa da mu prinesejo drva... Vedno je našel pravo besedo, vedno smo se mu nasmejali. Rad nas je imel zelo in vem, da nas ima še zmeraj rad, čeprav nas več ne prepozna. Vse nas, njegove tri otroke. Čeprav je vedno govoril, da je bil njegov najsrečnejši dan v življenju dan, ko sem se rodila jaz, za dvema bratoma.
tolažim se z mislijo, da ga bo Bog poklical k sebi res z namenom, ker ga pač potrebuje. Takšnega človeka za marsikaj porabiš.
in nič ne bo zamudil, vse bo videl od zgoraj in nas varoval.
Videl bo odraščati svoje vnučke, in še vse, ki pridejo na svet.
Tudi jaz se bom potem bolj trudila da bom boljši človek in da ne bom žalostna, ker bo on to vse videl in bo potem tudi njemu hudo.
Včeraj sem ga pobožala po licu in mu rekla, da ga imam rada, on pa nič. Saj ve, da ga imamo vsi radi, samo sem morala to storit.
Žal mi je za vse, kar sem mu morda v preteklosti žalega storila, ko sem bila izdirčna, ko sem ga s čim užalila, za vse mi je žal. Ampak s tem bom že. Bog vse odpusti, in vem, da mi je tudi on. Da ni jezen name, nasprotno ponosen je na svojo hčerko, vedno me je hvalil kako dobro šolo sem naredila, kako lepo službo imam, kako se znajdem v življenju, lepega in zdravega vnučka sem mu podarila.
hudo mi je in jočem in želim si več trenutkov, več misli na to, da mu bo potem lepše, da ne bo več trpel, da ga bo Bog poklical k sebi, da bo po dolgem času spet s svojimi starši, ki jih najbrš tudi že pogreša. Od tam nas bo čuval in skrbel za nas, tako kot je najboljše znal le on.

 

clock-img

24.04.2008, 09:58

clock-img

BrankaO.

pencil-img

319

Bodi močna!!!!vedi le da se bo rešil!bodi pa močna zanj!vem da je hudo!zdrži!sočustvujem s tabo!

_____________________________

18.12.1998se nam je rodila prva sončica-Ksenja
17.09.2001 se nam je rodila druga sončica-Sanja
20.1. 2008se nam je rodila zadnja a vseeno zelo ljubljena sončica-Milenca----
ati blažen med ženami :))

clock-img

24.04.2008, 10:27

clock-img

kristinaj

pencil-img

3311

ne vem zakaj sem šla to prebrat,ker sem že vnaprej vedela, da bom jokala in res jočem..... hudo mi je, sočustvujem s teboj......

clock-img

24.04.2008, 10:39

clock-img

facka

pencil-img

789

hudo se je soočat s takimi stvarmi, raje ne razmišljam, kaj bomo morali otroci še "čez dat"

clock-img

24.04.2008, 11:29

clock-img

Šarki

pencil-img

3163

user posted image user posted image

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

clock-img

24.04.2008, 11:45

clock-img

Suza

pencil-img

143

Več kot bodi močna ti ne morem reči.
Vem kaj prestajaš. Moja mama se je poslavljala 7 tednov in takrat še 50 let ni imela.

Bodi močna, vsaki dan se poslovi kot da je zadnji, istočasno pa reči " se vidimo jutri ".

_____________________________

Prijatelji so angeli, ki nas dvignejo s tal in nas spomnijo, da znamo leteti.

clock-img

24.04.2008, 12:16

clock-img

2mama

pencil-img

425

vidim te ob njegovi postelji. sama sem se na podoben način pred par meseci poslovila od moje mame. dva tedna je bila v bolnišnici, rak že povsod. potem pa je v dveh dneh omagala.

mislim nate.

clock-img

24.04.2008, 12:55

clock-img

srki

pencil-img

9222

Joj, ubožica, kaj morate prestajat. Drži seuser posted image

clock-img

24.04.2008, 13:02

clock-img

2.2.

pencil-img

1514

drži se ti in ostali najbližji. vem kako se počutiš....bili smo tudi na istem z mojim očetom. jaz sem  samo srečna (če se lahko tako izrazim), da se ni preveč dolgo matral, ker tudi pomoči ni bilo in se je reveš rešil.

clock-img

24.04.2008, 14:00

clock-img

bskrle

pencil-img

3409

Tole je pa težko, žalostno ...
bodite ob njem, drugega vam ne obstaneuser posted image user posted image

clock-img

24.04.2008, 14:04

clock-img

sayuri

pencil-img

6383

En velik objemček user posted image

clock-img

24.04.2008, 14:06

clock-img

Srčekgirll

pencil-img

3926

Drži se! Vem kako ti je, saj je letos meni preminil bodoči tast. Mel je raka n vratu, katerega se ni dalo pozdravit, saj je rasel direkt na glavni žili. Čeprav mi ni bil oče pa vseeno imela sem ga zelo rada. Ne bom nikoli pozabila, kako si je želel imeti vnučka. Ko sva mu z njegovim sinom, mojim fantom, povedala, da bo dedek, nisem še videla ga jokati od sreče in kako naju je objemal. Decembra 2007 se mu je zdravje poslabšalo, nato malo izboljšalo,...bil je vse do januarja letos prikovan na posteljo, ni mogel ne hoditi, bil je tako suhuser posted image , drugi smo ga morali nonstop nadzorovat in ga hranit,... Bilo je ša samo vprašanje časa kdaj se bo poslovil od nas.user posted image Jst sm pa vseeno upala, da bo vzdržal in dočakal svojega prvega vnučka, pa na žalost ni bilo tako. Tko, da bodi močna ti in tvoja družina.


_____________________________

ponosna mamica treh fantov maj 2008, julij 2010 & oktober 2012

clock-img

24.04.2008, 14:30

clock-img

blue sky

pencil-img

2468

Bodi močna user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

clock-img

24.04.2008, 14:46

clock-img

pikalonca

pencil-img

561

Res, da ne poznam ne tebe ne tvojega očeta, ampak sem ob teh tvojih besedah zajokala. Začutila sem tvojo bolečino, saj sem jaz podobno doživljala pred dvemi leti, ko mi je umirala babica. Vem, ni je besede, ki bi te v tem trenutku potolažila, ampak kljub vsemu si že sama vse tako lepo napisala, da kar stoj za takim mišljenjem. Bodi močna in user posted image .

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem.

clock-img

24.04.2008, 14:53

clock-img

tintin

pencil-img

3293

Florecita, kako lepo si to napisala. Res je, vsaka pot ima svoj konec in vsakega Bog pokliče z namenom k sebi. Bodi močna in polepšaj očetu te zadnje trenutke.user posted image user posted image

clock-img

24.04.2008, 19:46

clock-img

Urša

pencil-img

4648

Kako iz srca si napisala!user posted image user posted image user posted image  Žal mi je za to kar prestajate. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

clock-img

27.04.2008, 14:00

clock-img

tažana

pencil-img

1601

Julija bo eno leto, ko sem se jaz poslavljala od mojega atka.
Vsak dan se spomnim, da je bil lansko leto ta čas še z nami. Sicer zelo bolan, ampak se je še vedno lahko pogovarjal z mano. Prav vesela sem bila, da sem bila brez službe, da sem lahko skrbela zanj po drugi strani sem pa komaj čakala, da odtrpi svoje in oddide k Bogu.  
Konec aprila je lahko še ven šel na kratek sprehod, kmalu v maju pa je dobil kisik, ker brez njega ni mogel več dihat...

Držite se, razumem kaj prestajaš.

clock-img

28.04.2008, 07:53

clock-img

NATAŠI

pencil-img

3258

user posted image user posted image user posted image user posted image  le mislim si lahko kako ti je težko .... user posted image

clock-img

28.04.2008, 08:02

clock-img

Zvezdica

pencil-img

6006

Florecita user posted image . Bodite ob njemu, čim več časa. Tudi če spi, on že ve da ste pri njemu.
In ja, še tisočkrat mu povej da ga imaš rada.

S teboj smo.

Sandra


_____________________________

i belive i can fly....

clock-img

28.04.2008, 22:05

clock-img

klarisima

pencil-img

374

Misel, da te bo čuval in pazil nate te dela močnejšo...vedi, da mu tam kamor gre lepše kot zdaj in da je opravil svoje poslanstvo...kljub temu, da te ne poznam čutim, da te je vzgojil v pametno in plemenito punco user posted image
Drži se user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela...še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. Ti si moj čudež življenja.

clock-img

26.06.2008, 11:35

clock-img

florecita

pencil-img

409

Včeraj so ga zopet odpeljali nazaj v bolnico, tako zelo slabega stanja, da človek več sploh ne ve, kaj bi si želel v tem primeru.

Dejstvo je, da je bolezen v zadnjem stadiju in da ni pričakovati nič dobrega, samo še sloves. Kdaj pa to bo, pa samo Bog ve.

Zanima me, kako gledate na to izjavo ko koga slišite,... ''želim da bi se čimprej rešil''...
večkrat pomislim na to, pa me  je po drugi strani potem sram, da sploh o tem razmišljam...kot da bi človek nekomu dejansko želel smrt.

težko je za vso družino, še posebaj za mami, ki ga mora 24 ur dnevno negovat, težko ga tudi premika, preoblači, ponoči nič ne spi, ne je (mo), vsi smo na trnih in v pričakovanju najhujšega,... žalostno je ko gledaš nekoga tako nemočnega pa mu ne moreš pomagat.

ni fer!

clock-img

26.06.2008, 11:38

clock-img

jernejav

pencil-img

863

user posted image user posted image user posted image user posted image

clock-img

29.06.2008, 13:36

clock-img

hmm...

pencil-img

2867

Bodi močna! Upam da bo vse v redu.
V mislih sem s tabo!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

clock-img

30.06.2008, 08:36

clock-img

Anonimen

Zanima me, kako gledate na to izjavo ko koga slišite,... ''želim da bi se čimprej rešil''...
večkrat pomislim na to, pa me je po drugi strani potem sram, da sploh o tem razmišljam...kot da bi človek nekomu dejansko želel smrt.


Florecita - poznam to izjavo še kako dobro in mislim, da je tudi v tvojem primeru to ''izjava ljubezni'' ki jo čutiš do atija. S tem mu ne želiš smrti, ampak mu želiš pomagati da bi se njegovo trpljenje čim prej končalo.
user posted image  bodi močna, mislim nate user posted image

clock-img

30.06.2008, 21:50

clock-img

andreja2000

pencil-img

3448

Florecita, mina07 ti je lepo napisala.
Pri nas je bilo zelo podobno pred malo manj kot tremi meseci,ko smo izgubljali našo zlato mami in kot ti,sem takrat in še zdaj v sebi čutila nepopisno žalost,vlažila sem ji ustnice,ji nič kolikokrat povedala,da jo imam rada,jo božala in lubčkala.Hudi trenutki so to,ko vidiš,kako ti ljubljena oseba pred očmi ugaša,ti pa ji ne moreš pomagat.In ko tako nemočno gledaš kako ta ljubljena oseba še samo trpi,da ji ni pomoči,potem prosiš,da se to konča,da se ustavi to trpljenje,ki je ujelo to ljubljeno osebo in to zato,ker imaš to osebo tako neizmerno rad,da nočeš,da se tako muči.
So pa to resnično težki trenutki in še danes ne mine dan,da ne potočim solze za mojo mami,noro jo pogrešam.In za nameček smo pred kratkim izvedeli,da ima raka tudi moja mlajša sestra in to kar na dveh koncih.....šok,jok,pa vendar upanje,da rešijo vsaj njo.
Bodi močna,draga moja,če prav vem,kako zelo,zelo hudo je to.....
Jaz sem se in se še vedno tolažim z mislijo,da je mamina duša še vedno živa....to mi pomaga,da grem čez temne dni.In veš,včasih imam občutek kot da je z menoj,kot da jo čutim,neverjetno,toda jaz tako občutim.
In kadar me obišče v sanjah,se čutim pomirjeno.....
mislim nateuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Kjer je upanje,je tudi pot...

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem