cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

POMOČ - Naj ji dam dodatek?

clock-img

05.01.2006, 12:10

clock-img

arielca

pencil-img

2312

Ojla,

Do treh tednov sva se z mojo pikico lepo dojili, potem sem dobila mastitis in vročino ter bila 8 dni na antibiotikih. Zdaj se mi zdi, da imam premalo mleka, ker bi mala non stop visela za zizah, sesa po slabo uro na obeh straneh, vmes spi in se crklja, ko pa jo odstavim, se še vedno joka. Čez dan še nekako gre, zvečer pa bi bila od devetih do polnoči priklopljena in to je NORO!

Naj ji dam dodatek in kakšne so vaše izkušnje? Prosim za pomoč.

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

clock-img

05.01.2006, 12:26

clock-img

rainbow

pencil-img

2869

oj joj, mi je hudo za tvoje težave, upam, da so mimo!!!!

jaz ti moram rečt, da je bilo pri nama enako, pa ji nisem dala dodatka; posebej okoli enega meseca do dveh sva se zvečer zelo dolgo uspavale, nosile, dojile, pa kar naprej;

Kaj pa duda???

To obdobje je kar stresno, čeprav dojenčki po moje niso lačni, saj imajo take male želodčke, dolgo se pa dojijo zato, ker še stvari ne obvladajo, pa tudi sesanje samo za njih pomeni varnost, jih pomirja; tak, da ko t je dovolj, pa probaj z dudo;

saj potem bo kmalu tvoja user posted image  to fajn obvladala, pa bo v petih minutah gotova, potem pa se boš spet spraševala, če dovolj pojeuser posted image

Evo, ti dam link s foruma dojenje, Karmen, pa si kaj preberi, meni so nekatere stvari zelo koristile, brez njih bi bila tako zgubljena, kot sem bila prvičuser posted image

Pa uspešno, kakorkoli se odločiš!!

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

clock-img

05.01.2006, 12:31

clock-img

amy26

pencil-img

3072

Pozdravljena,
Imela sem podobno situacijo, pomankanje mleka, moj je bil cel dan nemiren, skos je bil na joški tudi po eno uro, pa še vedno lačen, na teži pa nič dobival 2 tedna -sem ga tehtala. Čez dan jok, sem mislila da so krčki. Sedaj mu dodajam 1-2 obroka dodatka.
Vsekakor predlagam da ga najprej podojiš pol mu pa narediš dodatek, če ga spije več kot 50 ml pomeni da pri tebi ni dobil dovolj mleka. Medtem pa pij čimveč tekočine najmanj 3 l na dan, ga večkrat pristavi, jaz se sicer držim tega da čimveč popijem, jem sezam, čajčke za dojenje, pivo pa še vedno vem da nimam dovolj mleka vsaj takrat ko ziza ni čisto polna, zato mu pač malo moram dodajati. Je bolj priden in zvečer po dodatku mi takoj zaspi, prej je pa trajalo.

clock-img

05.01.2006, 12:31

clock-img

arielca

pencil-img

2312

Dude sploh ne mara. Smo jih en kup probali pa ni bilo nič. Malo posesa in vsako pljune ven.
Zaradi količine mleka me skrbi zato, ker sem v času mastitisa črpala mleko in sem ga iz obolele dojke načrpala maximalno 20 ml, kar se mi zdi premalo. Poleg tega mi mala s svojim sesanjem kar fino poškoduje bradavice, tako da sem poskusila z nastavki, a potem sploh noče sesat. Dokler se hrani, lepo sesa, ko mleka ni več, pa kar grizlja... GROZA!

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

clock-img

05.01.2006, 13:51

clock-img

žiža

pencil-img

1361

Arielca ne obupaj prehitro. Jaz verjamem, da je to le obdobje in bo prej ko slej minilo. Je pa sicer možno, da je mleka manj, tudi zaradi mastitisa. Ne vem sicer zakaj med mastitisom nisi dojila, bi bilo bojle, kot stiskanje.
Jaz ti svetujem, da greš lepo počivat, FUL pij pa dost jej in predvsem veliko in pogosto doji in mleko se bo začel bolje tvoriti.
kr pogumno user posted image

clock-img

05.01.2006, 14:26

clock-img

hanita

pencil-img

257

Tudi pri nas je bila na začetku kriza, se mi zdi da po enih 14 dneh, se mi je zdelo, da nimam nič mleka. Sem jo stalno hodila vagat in res ni blo nevem kaj.

En večer je ful jokala in tisti večer smo ji dali dodatek 30ml in je blo ok. Pol pa nič več.    Lahko , da maš manj mleka, ker se sekiraš,pri meni je blo tako, psiha ful vpliva.
Pomiri se in boš videla, da bo vse ok, ne odnehat.

Glede stiskanja iz dojke ti pa povem tako, jaz si nikoli nisem mogla kaj dosti stisnit, še posebno ne s črpalko, ko pa je ta mala jedla in sem jo pol vagala je spila tudi 150 ml iz ene. Ne oziraj se na to.

Jaz sem se pomirila potem ko smo kupili vago (elektronsko), sej ene pravijo , da ne komplicirat, a če ti otrok joče in ne veš zakaj, pomisliš, da je lačen. Tako sem jo en cajt, vagala po vsakem obroku in videla, da je pojedla zadosti, in se nisem sekirala. Potem je vse skupaj samo steklo kot je treba.

clock-img

05.01.2006, 14:47

clock-img

arielca

pencil-img

2312

Med mastitisom sem jo dojila kolikor se je dalo in sem si mleko črpala samo en dan, ko je bila bolečina nevzdržna (poleg tega sem imela še močno razpokane bradavice).
Sicer sva se pa danes dojili ob ob šestih, ob devetih in ob dvanajstih, a je po zadnjem dojenju neutolažljivo jokala in je ni blo možno pomiriti (bila je previta, ni je niti zeblo niti ji ni bilo vroče), zato sem jo spet pristavila. Je malo sesala, potem pa spet spala in se crkljala. Ko sem jo odstavila, je spet neutolažljivo jokala. Pripravila sem ji dodatek in je spila 100 ml, se pomirila in zaspala. Pa še kupčka je podrla brez težav. Zdaj pa res ne vem, kaj naj...user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

clock-img

05.01.2006, 15:07

clock-img

kofetek2010

pencil-img

9555

arielca - tukaj smo tud razpravljale o tem http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=747338 user posted image

clock-img

05.01.2006, 15:13

clock-img

Anonimen

daj ji dodatek. Jaz sem mojemu tudi, zdaj pa sva spet na dojenju

clock-img

05.01.2006, 16:38

clock-img

darja.grm

pencil-img

120

jest mislem da ji idaj dodatek, ker sem imela podobno situacijo tudi sama vem kako je to če ti otrok skoz neki joka in ni nikoli sit.
pa še malo manj časa boš dojila, ker če ni mleka se otrok pač cerklja na joškici, ko ga pa odstaviš se pa še vedno joka.
Zato kar dodaj. boste vsii bolj veseli.

_____________________________

carpe diem

clock-img

06.01.2006, 10:59

clock-img

Urša

pencil-img

4648

Pri meni je blo isto v obdobju po mastitisu.Tud pridobil ni na teži dovolj in mi je rekla pediatrinja naj začnem dodajat. Jok! user posted image  Sm kr v eno depresijo zapadla. user posted image  Mah, ni vredn! Kupil smo Aptamil, ga odprl, naredil zvečer flaško, je vlekel kot da bi iz taborišča prišel! Potem sem ga pogosto pristavljala, vsako uro, če je blo treba, vztrajala, vztrajala in vztrajala, že naslednji dan opustila dodajanje in nama je ratal. Ker sem mela bradavice še vedno uničene, sem dojila z nastavki in tako se jih je navadil in jih imava še vedno-brez ne gre. user posted image
Svetujem ti, da se potrudiš, si rečeš, da bo šlo in naj se dere! Sicer bo stresno, ampak tud če bo v prazno vlekel, bo učinek kasneje pozitiven. Če pa ne bo šlo, pa mu naredi flašo! Mah, tole dojenje... znanstvena fantastika!user posted image

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

clock-img

06.01.2006, 11:10

clock-img

arielca

pencil-img

2312

Zdaj sem ji 3x dala dodatek in je OK. Dojenja pa nisem opustila. Se trudiva in upam, da bo steklo. Jaz jo rada dojim in mi je super fajn občutek, ko se tako pocrkljava, ampak če mene to boli, mala pa se ne naje, se mi zdi vse skupaj ful stresno za obe.
Sicer pa vsi noro forsirajo dojenje, ampak ko rabiš konkretno pomoč ali nasvet pa ni nikogar... In tudi jaz sem včeraj kar jokala, ko sem ji dala dodatek. Pa so me potolažili, da je sit otrok zadovoljen in da nisem sama kriva, če dobi tudi flaško. Pa sem vsaj malo potolažena.

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

clock-img

06.01.2006, 12:41

clock-img

Urša

pencil-img

4648

user posted image user posted image user posted image  Arielca, drži se!

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

clock-img

06.01.2006, 14:06

clock-img

žiža

pencil-img

1361

Arielca seveda v dodajanju nič narobe. Otroček se mora najesti. Če ni dovolj dojenje mora pa biti dodatek. Dobro vem kako ti je. jaz sem dala skozi obupno dojenje, en kup mastitisov. Na koncu sem spoznala, da je dojenje ena velika znanstvena fantastika. Tudi meni je šlo tisto forsiranje ful na živce in bi najraje vrgla puško v koruzo in lepo flaško uvedla. Po drugi strani se mi je pa trgalo srce ob misli, da svoji mali deklici ne morem nuditi tistega kar najbolj potrebuje. Veš kaj je po mojem napaka, to da dojenje enačimo z ljubeznijo. Dojenje in ljubezen ni isto. Če ne moreš dojiti ne pomeni, da otročka nimaša rada.  In vse tiste mamice, ki dojijo brez težav sploh ne vejo kakšna sreča je to.

clock-img

06.01.2006, 15:04

clock-img

žiža

pencil-img

1361

Je pa res, da šele takrat, ko se srečaš s težavami pri dojenju vidiš kakšna sreča je samo dojenje. Neka čisto posebna vez, ki jo čuti le mati. Jaz ti želim, da bi te težave prešle čimprej in bo dojenje steklo taklo kot je treba. Če pa ne, pa tudi ne bo konec sveta. Prej ko slej se bosta obe z Brino navadili na flaško in tudi v tem načinu hranjenja našli radosti.
Držim pesti za vaju in vse mamice, ki jim je dojenje vse prej kot enostavno.
SIT OTROK JE SREČEN OTROK! user posted image
Tole sem hotla še dodat. Mal zmeden je vse skupi napisan, ker mi tamala po naročju sklače
[

< Sporočilo je popravil žiža -- 6.1.2006 15:09:31 >

clock-img

06.01.2006, 17:46

clock-img

arielca

pencil-img

2312

Urša in ziža, zlati sta!!!!! In veliko boljši od vseh svetovalk za dojenje user posted image user posted image user posted image ! Hvala za vzpodbudne besede...
user posted image

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

clock-img

06.01.2006, 19:16

clock-img

Grascakinja

pencil-img

2003

Saj če otroku dodaš, ne pomeni nujno konec dojenja in vsi ostali črni scenariji. Najprej mora biti otrok sit. To je prvo in najpomembneje, pa ali iz flaše ali iz prsi, ni važno. Nisi slaba mama, če otroku daš dodatke. Slaba mama si, če ga pustiš jokat od lakote. Važno je, da je sit. Potem pa pride vsa fama okoli dojenja.

Sama dodajam že iz porodnišnice (cca 1 obrok dnevno), pa pri 6m še vedno dojim. Čeprav so bili strašansko pametni, kako bom mleko izgubila in tako naprej. Pa je marsikatera, ki je polno dojila in pametovala, že ta čas nehala z dojenjem.... Drži se, mama, mi te podpiramo!

clock-img

06.01.2006, 20:27

clock-img

tipka

pencil-img

386

Točno tako, slaba mama je tista mama, ki pusti otroka stradati, ker je nasedla propagandi, da ima vsaka mama, če hoče dojiti, dovolj mleka. Če ga nima, pametujejo o neki doječi stavki, preskoku v rasti, itd., nikdar pa ne dobiš celovitega odgovora, ki se glasi, vsaka mama nima dovolj mleka, poleg trenutnega zastoja, ki ga lahko odpravite s pogostejšim dojenjem, obstaja možnost, da boste otroka sestradali in lahko pristane v bolnišnici, umre ali pa ima druge lažje ali težje posledice zaradi stradanja.

Še vedno sem pod vtisom posta, ki ga je napisala ena mama na mon leta 2004. Grozljivka. Mami so rekli, naj nič ne dodaja, ko je otrokec sestradan jokal. Rekli so ji, da se ponudba prilagodi povpraševanju in res, otrok je vedno manj jokal. Po približno mesecu dni je šla patronažna sestra k tej družini na dom. Ni ji bilo treba, a imela je občutek, da je nekaj hudo narobe. Imela je dober šesti čut, ki je rešil malemu okostnjačku življenje. Vsak teden sprejmejo v ljubljani enega podhranjenega dojenčka. Zaradi premalo mleka mame.user posted image

clock-img

06.01.2006, 20:33

clock-img

NRMM

pencil-img

2620

Arielca ne sekiraj se zaradi tega, če ji daješ dodatek. Midve sva imeli v bolnici iste probleme user posted image , ker sem jo pristavila prvič šele po 24 urah in so jo v tem času navadili na hranjenje prek flaške je bilo hudo zame in zanjo. Tiste flaške, ki jih imajo tam so s takimi velikimi luknjami, da otročeku, kar samo steče v usta, se ne rabi kaj veliko trudit z cucljanjem, ko pa sem jo dala na dojko pa nikakor user posted image , lačna skozi in sem prosila, da so ji dajali dodatke, čeprav sem pri viziti 1x skoraj obupala nad vsem in sicer bila je neka pametna pedijatrinja in me skoraj dobesedno natulila, zakaj dajem otroku dodatke, če dojim. Bolj sem ji tupila, da se ne naje, ker še nimam mleka, bolj je govorila, da se bo že, ko mleko pride......mislim halooooo in potem bi midve lepo čakali 3 dni še, mala pa lačna. Ne ne sem si rekla, pa naj še drugo jutro tuli name kolikor hoče, sem po vsakem dojenju prosila za dodatek in mala je bila zadovoljna in pridno ajala user posted image . So pa se to pedijatrinjo bale vse sestre, ker so pisale na Marušin list vsak 3 dodatek ostali so bili kao na ''črno''. Pojedla mi je tudi vse bradavice, obe sta bili krastavi in boleči, ko je prišel naval mleka, nikakor ni stekel in se je zadrževal v dojkah, dobila vročino, dojke pa žareče. Na srečo je bila tisti dan vizita zelo pozno in sicer ob 22.00 in mi je zdravnica predpisala razpršilo za nos SYNTOCINON. 10 minut pred dojenjem sem si razpršila v vsako nosnico 1x in mleko se je dobesedno vlivalo iz dojk user posted image  in končno je vse skupaj steklo in Maruška se pričela rediti (v eni noči kar za 50g user posted image ), tako da Arielca glavo pokonci, kajti psiha zelo vpliva na nastajanje mleka. Misli pozitivno in bo user posted image .



_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007

clock-img

07.01.2006, 23:48

clock-img

Meggi

pencil-img

1932





Živjo ArielCA in vse ostale ki moramo o tem Dojenju razpravljat. Arielca nisem vedla da imava hčerkici z istim imenom kot je ena omenila BRINA.

No, moja šteje 7 tednov in je čez dan lačna na uro in pol  zadnje dni. Zvečer ni mira do 00.00, kar naprej sesanje, no lez noč pa res spi po 6ur. Jaz sem že čisto nora. Občutek ko te skoz vleče je že potem mal neprijeten, ko čutiš da vleče drobne kaplice ali jih splkoh čaka.

Naj povem da sem prvo hči dojila 128 mesecev. Zato mi je toliko bolj hudo zdaj ko pri 2 mes. imava težave. Prvič sem si stiskala in dala zmrznat zdaj po tako,.......

    Razmišljam kaj je vzrok. Sem brala o stresu ki navajate. Morda se res pozna da imam še veliko 3.5 let staro princeso s katero se greva pop sankat, na sprehod,.,. Človk res kr pozabi da bi neki jedu. Pijem sicer ogromno čaja tudi kak uni. Kaj jesti? Polento, belo kavo, juho,....
       Probala sem zdaj dva večera z dodatkom- a noče ali ne zna potegnat da bi dobila nekaj kaplic v usta.

           Jaz sem že čist NORA.

.......... pA SEM SI MISLA ČE JE ŠLO PREJ 18M.bo pa še zdaj in sem se ......... zafrk...


clock-img

10.01.2006, 09:30

clock-img

cuma

pencil-img

1983

Arielca!
Tudi jaz sem imela težave z dojenjem. Bradavice so mi krvavele kljub nastavkom in vsako dojenje je bila muka (pogrizla sem si roke od bolečin). Po 3h tednih smo ugotovili da Ema nič ne pridobiva na teži in ji je pediatrinja predpisala dodatek po vsakem podoju. Spila je 100ml Aptamila. V petih dneh je pridobila 550g in še vedno lepo napreduje.
Mene je precej zamorilo, bala sem se, da ne bom imela več mleka, bradavice so še naprej bolele ko hudič, hkrati pa sem imela občutek, da je to moje mleko itak za nič. Po joški je mala tako jokala...dokler ni dobila flaške!
Zdaj je stara skoraj 6 tednov, navadili smo se na nov režim. Zdaj, ko sem manj obremenjena, mi dojenje postaja celo všeč. Ko so bradavice preveč boleče pač en obrok vmes izpustim, pa vem, da je vseeno sita in da ji nič ne manjka.
Dojila jo bom, dokler bo hotela oz. dokler bom imela mleko. Tudi če ima zizo samo za predjed user posted image , ji pač tisto malo vseeno malo koristi.
Srečno in ne se sekirat!
Lp od Cume in Eme

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem