cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Otekla dojka

clock-img

02.09.2008, 16:45

clock-img

clara23

pencil-img

889

Pozdravljene,

pred 1 tednom sem rodila in od takrat se s sinkom pridno dojiva na 2-3 ure. Ker pri meni očitno ne dobi dovolj mu po vsakem dojenju dam še cca 20ml prilagojenega mleka. Danes ponoči pa sem se zbudila in desna dojka je bila zelo napihnjena, trda in boleča. Ko sem fantka pristavila je otrdlina in bolečina izginila.
Zakaj je prišlo do otekline na dojki, saj se drugače redno dojiva?
Kako se v prihodnje izogniti podobni situaciji?

Hvala vam za odgovore

Lp

clock-img

02.09.2008, 16:48

clock-img

biga

pencil-img

838

Pri meni je tudi dostikrat prišlo do otrdline, sem se že bala, kaj bi to bilo, potem je pa user posted image  pil, pa je izginila. Pač je bila tako polna z mlekom. Tako da po mojem ne rabiš nič dodajat, ampak se samo čim večkrat dojita, pa bo mleka več kot dovolj. Ponoči že sicer mleko nastaja, tako da so dojke bolj polne in trde na otip.

clock-img

02.09.2008, 20:31

clock-img

blaža

pencil-img

8795

To je čisto normalno. Ponoči se naredi še več mleka in ponavadi se ponoči redkeje doji kot podnevi in se naredi več mleka. Če te dojka boli, si jo lahko malo zmasiraš pod mlačno vodo, ampak nežno, da odteče nekaj mleka. Raje je ne spraznjuj s črpalko, ki pol se ti bo naredilo še več mleka.

clock-img

02.09.2008, 21:18

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

02.09.2008, 21:41

clock-img

novopecena

pencil-img

840

jest ne bi dodajala, ker ti zna nehati vlečt dojko. si pa magari malo masiraj dojko alpa tople obkladke daj nanjo

_____________________________

Ljudje smo kot angeli z eno perutjo,
če hočemo leteti se moramo objeti
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
No.1 fanica mojega malega Reneja

clock-img

03.09.2008, 11:51

clock-img

clara23

pencil-img

889

IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

nehaj dodajat, da lahko otrok sploh vse popije, ker očitno ti mleko še ostaja.

Po čem pa si sklepala, da user posted image potrebuje dodatek?



Že tako se dojiva cca 45minut ker mali vmes kar zaspi, ko pa mu po dojenju dam dudo jo zagrabi kot ne vem kaj. Če pa ga nazaj pristavim na dojko pa zopet zaspi..malo povleče le da se pocrklja, pa spet nazaj zaspi. Ko mu dam pa flaško pa potem popije še 20-30mluser posted image .Ne vem..ali se mu ne da vleči al kaj..nebi pa rada da najino dojenje traja celo urouser posted image . Aja, dojiva se pa na vsake 2-3 urce..

clock-img

03.09.2008, 13:48

clock-img

misar

pencil-img

1892

tvoj dojenček gotovo ne rabi dodatka...normalno je, da se mu na koncu ne da vlečt dojke in je lažje po flaški spit še nekaj dodatka ker samo steče. iz dojke pa je na koncu kar pošteno treba delat, da tisto ta gosto še steče ven. jaz na tvojem mestu ne bi dodajala. dojim že 7 mesecev in nisem niti enkrat dodajala pa sem imela zelo podobno situacijo kot ti. če stisneš dojko in še priteče mleko ven, po tistem ko neha jest potem imaš mleka dovolj.

trde in boleče dojke ponoči...ja to je normalno, ta pojav je pri meni prisoten še vedno, kadar ponoči ne je ob običajni uri in so dojke prepolne. včasih dojenček tudi ne more bradavice zagrabit, ker pride preveč vse trdo, v tem primeru si s z vročo vodo mal omehčaj dojko in tako ti bo steklo malo mleka (pomagaj si z roko izbrizgavat) ven ter olajšalo pitje dojenčku.

pa lepo se dojita...je najlepše kar obstajauser posted image


_____________________________

čebelica Lana in trotek Nejc

clock-img

03.09.2008, 14:34

clock-img

clara23

pencil-img

889

hvala za nasvete..bom probala brez dodatka. Ampak se nekako bojim da se potem tamal nebi redil..ko neha piti in si stisnem dojko še vedno priteče malo mleka...se pravi da imam mleka več kot dovolj, le dojenček je malo bolj len in se mu ne da več vlečiuser posted image

clock-img

03.09.2008, 14:37

clock-img

Volga

pencil-img

9346

IZVIRNO SPOROČILO: clara23

hvala za nasvete..bom probala brez dodatka. Ampak se nekako bojim da se potem tamal nebi redil..ko neha piti in si stisnem dojko še vedno priteče malo mleka...se pravi da imam mleka več kot dovolj, le dojenček je malo bolj len in se mu ne da več vlečiuser posted image



Seveda priteče še malo mleka, saj to je normalno, če mleko je. Malemu pa nikar ne dodajaj, ker se mu bo čedalje manj dalo vlečt, potem boš pa javkala, zakaj se noče več dojiti sploh.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem