cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Osemmesečnik

clock-img

12.01.2011, 18:09

clock-img

divans1

pencil-img

2547

Čisto informativno me zanima, koliko se cca še dojijo vaši osemmesečniki. Moj se zjutraj in zvečer, pa še to bolj malo, čez dan je gosto hrano, zvečer dobi mlečno kašico. Ma pa fullll rad dudo in parkrat potegne zizo in takoj dudo išče. Ne vem, če se bo odstavil??? A v tem primeru mu pol začnem recimo kupovat AM in mu ga ponudim po flaški zjutraj in zvečer?

clock-img

12.01.2011, 18:24

clock-img

Anonimen

Samo še zjutraj. Pred desetimi dnevi je namreč začel zavračati dojko zvečer, tudi čez dan, tako, da sva pristala samo na jutranjem dojenju. Ponoči sem ga pa sama odstavila.

clock-img

12.01.2011, 18:25

clock-img

Anonimen

Če ima dovolj mlečnih obrokov - čokolino, skutka, jogurt, ti po mojem mnenju ni treba dajat AM. Moj vem, da tudi, če bi mu ga hotela vsilit, ga ne bi hotel, ker je po njem bruhal ko vidra. Pač mu dajem zvečer čokolino (okrog 200-300ml), pa kako skuto, tudi zjutraj včasih kaj mlečnega - kakor se mi zdi.

< Sporočilo je popravil Aprilčica10 -- 12.1.2011 18:26:58 >

clock-img

12.01.2011, 18:33

clock-img

divans1

pencil-img

2547

Ja, moj se je tudi ponoči sam odstavil že pred parimi meseci, mu pa zjutraj ponavadi dam kako skuto ali jogurt s sadjem, pri kosilu mu v hrano včasih zmešam kislo smetano, pa zvečer dobi mlečno kašico. Trenutno se še doji zjutraj in zvečer. Me pa zanima, če bi se odstavil, če poje recimo toliko mlečnih izdelkov kot moj trenutno, rabi še flašo mleka ali ne?

clock-img

12.01.2011, 19:11

clock-img

j.b.

pencil-img

514

no, naš skoraj 8mesečnik se doji samo še zjutraj, pa še tist bol malo. Pop.dobi skutko ali jogurt, zvečer mlečno kašico, pol pa ni šans da bi še kej mleka čez spil. Sem kupila AM, pa mu toooolk smrdi, da mu ga spravim u rito sam skup s čokolinotomuser posted image
Bi ga tut zjutraj odstavla, pa nevem kkšen mlek bi pol pil, AM nemara, a se lahko pri teh mescih že da en obrok kravjega mleka na dan, oz. že kera daje?

clock-img

12.01.2011, 19:25

clock-img

nusi

pencil-img

1833

IZVIRNO SPOROČILO: j.b.
a se lahko pri teh mescih že da en obrok kravjega mleka na dan, oz. že kera daje?



to tudi mene zanima, moj ima poleg 3 gostih obrokov še 4x dojenje. Po dopolnjenem 9 mesecu bi rada počasi ukinjala dojenje do 11m, še vedno pa rabi mleko, ker sva do sedaj bila brez AM mu ga ne mislim dajati.

clock-img

12.01.2011, 20:49

clock-img

K_a_t_i

pencil-img

5246

IZVIRNO SPOROČILO: j.b.

Bi ga tut zjutraj odstavla, pa nevem kkšen mlek bi pol pil, AM nemara, a se lahko pri teh mescih že da en obrok kravjega mleka na dan, oz. že kera daje?


Daj mu mlečno kašico pa je user posted image


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

clock-img

12.01.2011, 21:13

clock-img

izgubljena_ovcka

pencil-img

438

Moj je star 9m pa se še ful doji... Zjutraj ko se zbudi (to je okrog sedmih), preden gre dopoldan spat (cca 11h), preden gre popoldan spat (cca 4h), zvečer za uspavanje in ponoči dva do trikrat. Včasih ima čez dan tudi kakšen podoj več. Poje sicer toliko GH, da se mu ne bi bilo treba toliko dojiti ampak pomoje je žejen, čaj, sokove, vodo vztrajno zavrača. user posted image

clock-img

12.01.2011, 22:44

clock-img

nincy29

pencil-img

872

mi imamo  tut 8 mesecev in se fuul dojimo,celo zadnje dni(od petka) mi je začel ful zavračat drugo hrano in bi se samo dojil,če pojemo en frutek čez cel dan je to ful,neki ga meče da on bi se sam dojiluser posted image ,drugače pred to dobo smo se zjutraj,pred kosilom,enkrat popoldne in potem še zvečer,kdaj je bilo samo malo crtanje,kdaj pa velik obrok.je pa tut odvisno od dneva blo,kakšn dan tut mal več smo se dojili.

clock-img

13.01.2011, 08:37

clock-img

aelail

pencil-img

67

Naša osemmesečnica se ne doji več in to odkar je spoznala žličko. Jaz ji dam zjutraj in zvečer mlečni obrok pripravljen z domačim kravjim mlekom. Po steklenički mleka noče pit, po žlički pa vse poje. AM tudi naša ni marala potem sem pač poskusla s kravjim in ker ji ne škodi smo zdaj na tem.

clock-img

13.01.2011, 09:15

clock-img

j.b.

pencil-img

514

aelail, a kej redkaš kravje mleko z vodo? pol pol?

clock-img

13.01.2011, 09:49

clock-img

aelail

pencil-img

67

Ne nič ne redčim.

clock-img

13.01.2011, 10:06

clock-img

lunka1

pencil-img

903

naša že skoraj 10.mesečnica se doji še 4x na dan

clock-img

13.01.2011, 10:15

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

13.01.2011, 17:37

clock-img

isobel

pencil-img

289

IZVIRNO SPOROČILO: j.b.

Bi ga tut zjutraj odstavla, pa nevem kkšen mlek bi pol pil, AM nemara, a se lahko pri teh mescih že da en obrok kravjega mleka na dan, oz. že kera daje?



Jaz sem od 8. meseca dalje vse kašice delala iz pasteriziranega kravjega mleka (prej iz svojega), ker AM nobene znamke ni prenesel (krči). Danes star 4 leta in zdrav.

clock-img

13.01.2011, 20:41

clock-img

deveta

pencil-img

669

Naša 7,5 mesečnica se doji vglavnem le enkrat ponoči in zjutraj. Čez dan noče, zvečer pa nekaj požirkov. Kašice ji delam s kravjim mlekom (ali tipa Bohinjsko, Planika..., ali mlekom v prahu od pomurke. Nimam trgovine pred nosom in svežega mleka ni vedno doma), ali pa s kozjim mlekom od sosedove kozeuser posted image . Ko bo prenehala z dojenjem ji ne mislim AM dajat. Mleko pa ponavadi malenkost razredčim.

clock-img

13.01.2011, 20:59

clock-img

nusi

pencil-img

1833

IZVIRNO SPOROČILO: deveta

Naša 7,5 mesečnica se doji vglavnem le enkrat ponoči in zjutraj. Čez dan noče, zvečer pa nekaj požirkov. Kašice ji delam s kravjim mlekom (ali tipa Bohinjsko, Planika..., ali mlekom v prahu od pomurke. Nimam trgovine pred nosom in svežega mleka ni vedno doma), ali pa s kozjim mlekom od sosedove kozeuser posted image . Ko bo prenehala z dojenjem ji ne mislim AM dajat. Mleko pa ponavadi malenkost razredčim.



kdaj si ji ga začela dajat? Naš se tudi ne doji več s takim navdušenjem, me skrbi, da bo dobil premalo mleka in tekočine nasploh.Danes se je dojil samo 2x user posted image


< Sporočilo je popravil nusi -- 13.1.2011 21:00:34 >

clock-img

14.01.2011, 15:39

clock-img

deveta

pencil-img

669

Kozje mleko kmalu po 6 mesecu, kravje pa malo pred 7. Se mi zdi, da je bilo tako. Vem, da sem ji prej dala kozje. Na začetku precej razredčeno (1:3 v korist vode) (obe vrsti mleka) , pol pa vedno manj. Zdaj ji dajem 1:3 ali 1:4 v korist mleka. Na mleku v prahu od Pomurke sem jaz zraslauser posted image . Pila sem ga od 2. meseca naprej.

clock-img

27.01.2011, 22:23

clock-img

slovenka

pencil-img

4903

Ajme, mi pa čisto nasprotje, čez dan kot ostali, 1x, ponoči pa ima skoraj ves čas zizo v ustih,sicer ne spi. Sem včasih komot spala zraven njega, zdaj pa me že bradavice bolijo od tega, ima 3 zobe..., pa niti spati ne morem med dojenjem. Ne mara dude, ne flaške. sploh ne vem, kaj narediti :(

clock-img

03.02.2011, 12:07

clock-img

BARO

pencil-img

2

pr ns je blo isto tko dokler ni zbolu in sploh ni jedu 10 dni nč sam pil je čaj. Ko smo pa prišli domov iz bolnce je počasi ačel jesti. Tud ponoč se mi zbuja na vsako uro ali dve z jokom in izsiljuje zizo. user posted image

Men je pa v bolnic mleko kar počas zmankal ker tud zizal ni v bilnici.Zdej ni pa rad ker bil ker naprej na zizi in to sam ponoč. user posted image

Flaške pa ne mara. Sem probala aptamil, bebexkove mleko pa ga noče. Pred bolnico sva pa pila alpsega mleka pa ponoč se enkrat podojila.

Zdej pa ne smojo nič in se ker naprej dere ponoč

Kaj narediti?
je pa star 8 mesecev

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem