cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Nekoč sem prebrala eno knjigo...

clock-img

16.03.2006, 13:23

clock-img

taška30

pencil-img

2758

že dolgo tega. Naslova ne vem. Zdi se mi, da sta avtorja mož in žena, pišeta se na H.

Takrat sem prvič slišala za pomembnost ločevanja B in OH. Zelo prepričljivo je opisano zakaj. Do zdaj sem mislila, da je bil to neke vrste Montignac (res je že dolgo tega), ampak zdajle berem o vaših obilnih zajtrkih in sem ugotovila, da to ne more biti to.
V 'moji' knjigi je namreč dan razdeljen na 3 dele:
- faza vnosa hrane (12-20-ih): takrat jemo
- faza asimilacije (20-4-ih): takrat ne jemo, hrana se prebavlja, snovi iz nje se asimilirajo v organizem
- faza izločanja (4-12-ih): ker takrat poteka izločanje strupenih snovi (slab zadah zjutraj, obisk WC-ja), naj bi se organizmu pomagalo in ne jedlo nič, razen vode, sadnih sokov oz. sadja.

Zelo je poudarjeno tudi to, da se sadje vedno je le na prazen želodec.

Kateri kaj znano? A je katera brala to knjigo, kako je naslov, mislim, da mi je bolj pisana na kožo kot Montignac in bi jo rada še enkrat prebrala.

Ima pa dosti podobnosti z Montignacom (polnozrnate stvari, OH in škrob čez dan, beljakovine proti večeru, ločevanje, ...)

Lp, Taška

clock-img

16.03.2006, 13:56

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

Tudi z OH smo lahko zasvojeni? Jst sm za to že slišala. Za drugo ne vem


LP, D


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

16.03.2006, 14:14

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

IZVIRNO SPOROČILO: taška30

Zelo je poudarjeno tudi to, da se sadje vedno je le na prazen želodec.



Tole pravi tudi Montignac, zato se pri njem vedno zjutraj najprej pije sveže stisnjen sok, potem pa še kak sadež čez poje. Ko se to prebavi, sledi zajtrk. Knjige, ki jo omenjaš,  pa žal ne poznam.

clock-img

16.03.2006, 14:14

clock-img

Anonimen

Ja, ena tukaj gor je tudi že govorila o eni podobni knjigi, kot je Montignacova, tudi z ločevanjem. Menda je hušala po njej. Pa se ne spomnim, katera.
Ampak ne vem, za zajtrk se vedno poudarja, kako je pomemben obrok. Glede zdravja. Se pa pri Montignacu tudi pije ožete citruse na prazen želodec. Zajtrk sledi najprej 20 minut po tem.

clock-img

16.03.2006, 14:50

clock-img

tina_klementina

pencil-img

72

Taška, mislim, da iščeš tole knjigo. Heller Richard in Rachel: Tudi z ogljikovimi hidrati ste lahko zasvojeni.
Bo taprava?

clock-img

16.03.2006, 15:59

clock-img

taška30

pencil-img

2758

Ma, kaj pa vem, no. Avtorja se mi zdita znana, ampak po moje bi se spomnila naslova, pa se mi tudi približno ne zdi, da bi bil takšen. Sploh se mi pa zdi tale Zasvojenost z OH bolj nova zadeva, jaz sem pa knjigo brala vsaj 5 let nazaj.
Bom šla malo v knjižnico raziskat, pa poročam.

Aja, še to se spomnim, da je ta knjiga tako, kako bi rekla, malo vegetarijansko nastrojena. Saj so recepti tudi z mesom in to, ampak avtorja ves čas namigujeta, da je meso fujuser posted image . Jajca pa tud. Da smrdijo.

clock-img

16.03.2006, 16:04

clock-img

katis

pencil-img

975

Ali pa morda FIT for LIFE ( Harvey&Marilyn Diamond ) oz. ZDravo življenje. Mislim, da tam podobno opisuje te telesne cikle. Se m i zdi, da je ena moja soseda hujšala po njej in ji je uspelo dol spravit kakih 25 kg.
Meni je uspelo spravit samo par kg, ker so notri recepti , aso mi bili relativno zapleteni (sploh v primerjavi z Rinino knjižico o ločevalni).

Lpuser posted image  

_____________________________

19.07.2007 je na svet pokukal naš Bor ...
23.10.2010 pričakujemo še enega fantka

clock-img

16.03.2006, 16:12

clock-img

taška30

pencil-img

2758

Ja, ja, ja!!! Ta je!
Se spomnim naslovnice.

Klinc gleda Montijauser posted image , tole si bom še enkrat prebrala!

Hvala ostalim.

clock-img

16.03.2006, 16:19

clock-img

taška30

pencil-img

2758

No, tebi Katis pa še prav posebej hvala.user posted image

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem