cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Navadno ali alpsko mleko?

clock-img

02.08.2005, 17:01

clock-img

total

pencil-img

4453

Po dolgem času bi spet potrebovala vašo pomoč oz. mnenje:zmeden:.Namreč kakšno mleko dajete svojim malčkom navadno 3.5 ali alpsko? Kaj vedno prekuhate sproti al kaj? Stari bomo 11 mesecev in bi rada poizkusila s kravjim mlekom ali že lahko?


Hvala Total:rozica:

clock-img

02.08.2005, 17:07

clock-img

Primoza

pencil-img

4733

Alpsko je prikladnejše ker je manj pokvarljivo, vendar naj bo do drugega leta polnomastno, to je 3,5%.

Za začetek poskusite s grisolinom pripravljenim z mlekom, potem pa naprej.

clock-img

02.08.2005, 17:09

clock-img

Anonimen

Alpsko, 3,5, pa ne rabiš ga prekuhavat.

clock-img

03.08.2005, 11:27

clock-img

Blink1

pencil-img

3265

Jaz sem ji pri 11. mesecih, ko ni hotela več adaptiranega, dala kar alpsko 3,5 mm. Ni treba prekuhavat...

Neja pije samo hladnega, tako da ga iz hladilnika dam v mikrovalovno za 20 sekund, pa je:bravo:

če pa hočeš dati sveže mleko, pa sem jaz enkrat tudi kupila sveže mleko od ljubljanskih mlekarn. Nisem ga prekuhavala...mislim, da ni treba. Rok uporabe pa je kratek - 3 dni.

clock-img

03.08.2005, 12:12

clock-img

Annny

pencil-img

4837

Če imaš možnost, ji daj domače mleko- ne kupljeno. Jaz sem zmenjena pri enem kmetu in je res super!

clock-img

03.08.2005, 15:32

clock-img

SaaS

pencil-img

1457

Jaz mu v krompir in podobno že nekaj časa mešam alpsko mleko, polnomastno 3,2. Ga ne prekuhavam.

clock-img

03.08.2005, 17:49

clock-img

mirka

pencil-img

295

Absolutno navadno mleko. Vsak dan kupim liter, ga skuham v tistem loncu ki piska ko je kuhano in ga tudi jaz zelo rada pijem.:muca: Pravijo da je boljše kot pa alpsko ker nima nevem kakih konzervansov,...:metulj:

clock-img

03.08.2005, 18:32

clock-img

SaaS

pencil-img

1457

Alpsko mleko nima konzervansov. Samo čez določene procese sterilizacije in homogenizacije gre. Ničesar ne dodajajo. Pri teh zelo visokih temperaturah, si predstavljam laično, se poleg bakterij verjetno uničijo tudi kakšne dobre sestavine..
Otrokom do dveh let pa priporočajo navadno mleko, predvsem pa polnomastno, če že ni domače.

clock-img

03.08.2005, 21:28

clock-img

taca

pencil-img

191

Meni je pedijatrinja rekla, da naj uporabljam izrecno alpsko mleko 3,5 %.

clock-img

04.08.2005, 13:45

clock-img

* Mateja *

pencil-img

1803

Moj noče več adaptiranega, kljub temu, da ima samo pol leta oz. 9, je nedonošenček, zato sem mu dala unga iz škartoca, ki ga je treba prekuhat, ma mu ni nardilo nobene reakcije.

clock-img

04.08.2005, 21:47

clock-img

SISI25

pencil-img

729

Pediater rekle ko bo naj damo navadnega in ne alpskega. Se menda res ne znajo enotno dogovorit. Aja pa še to po enem letu. No mi zaenkrat še nismo dali.

clock-img

04.08.2005, 23:48

clock-img

cleopatra

pencil-img

215

Alpsko mleko je homogenizirano (razbite maščobne kroglice) in s tem po mnenju nekaterih strokovnjakov škodljivo za organizem.
http://www.zusterna.si/portal/content.php?article.41

http://www.lunin.net/zdravje/slo/Prispevki/Zdravje/123/

Da pa pogrevanja v mikrovalovni pečici niti ne omenjam. Če bi se ljudje zavedali škodljivosti le te, bi jo vrgli stran oz. bi hodili 10 m okoli nje.

http://www.altermed.org/altermed/html/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=222&mode=thread&order=0&thold=0&POSTNUKESID=362e741ad2cd645aa6a328adeb68ca45

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem