cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Namig za odstavljanje od prsi

clock-img

31.03.2007, 20:34

clock-img

Rubin.

pencil-img

4532

Takšen je naslov članka v Žurnalu, ki ga navajam:

"Z odstavljanjem se konča obdobje intimnosti matere in otroka. Zato je to pravzaprav zelo občutljivo odbobje. Nekatere matere to žalosti. V času dojenja, ko so bile tesno povezane s svojim otrokom, so uživale. Nič ni narobe, če svojemu otroku še nekaj časa dajete prsi, če se sicer prehranjuje starosti primerno, kar pomeni tudi z drugo hrano. A tudi brez dojenja je lahko odnos pristen in nikar ne imejte v mislih, da se bo otrok od vas oz. od matere odtujil, ko bo odstavljen."
 
Do tu vse lepo in prav, sedaj pa:

" Pravzaprav mnogi strokovnjaki opozarjajo, da dojiti več kot eno leto ni psihično zdravo za otroka in počasi postaja socialno neprimerno. Z dolgotrajnim dojenjem lahko postaja vez med njima psihično in socialno neprimerna. Odstavljanje je tudi korak k samostojnosti za otroka."
M.K.
 
Pišuka, še danes bom nehala. Ne, šalim se. Mene je sicer članek šokiral, saj nisem vedela da psihično škodim otroku in sem socialno neprimerna, oz. da postaja najina vez takšna, ampak me ni prepričal. Ker pa pride  Žurnal v vsako hišo v MB in LJ, pa se bojim, da bo katera članek vzela resno (češ, strokovnjaki opozarjajo, kateri strokovnjaki, bi pa res rada vedela).
Mogoče pa ima novinar prav in sem za luno?


< Sporočilo je popravil CAPPY -- 31.3.2007 20:46:49 >

clock-img

31.03.2007, 21:17

clock-img

Blejka26

pencil-img

1798

mogoče je res mogoče pa ni res.Eni pravijo da je primerno dojiti do 2-gega leta eni pa spet drugače...tko da si potem čisto izgubljen in ne veš kaj si misliti

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

clock-img

31.03.2007, 21:29

clock-img

Anonimen

Ah, jaz sem že potem tako ali tako preveč psihične škode otroku naredilauser posted image

clock-img

31.03.2007, 21:35

clock-img

Splet.Ka

pencil-img

1315

Ja, ta članek sem brala.

Jaz pravim, da ima vsaka mama svojo glavo in mora med vsemi strokovnimi nasveti (ki se seveda izključujejo) izbrati svojo pot. Tako, ki bo najbolj v korist njenega user posted image . Pa če je to dojenje 8 mesecev, eno leto, tri leta...

Saj je v končni fazi vedno mama "kriva" za vse, kar se kasneje otroku dobrega ali slabega dogaja. Ne pa avtorji takih ali drugačnih prispevkov.

_____________________________

Cvetim...

clock-img

31.03.2007, 21:40

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: CAPPY

Odstavljanje je tudi korak k samostojnosti za otroka."
M.K.



In odstavljanje časopisa v koš za smeti korak k samostojnemu in odraslemu razmišljanju in sprejemanju odločitev.

clock-img

31.03.2007, 22:30

clock-img

TONČI.

pencil-img

1695

Vsak naj naredi po svoje. Želim pa čim več uspeha pri tem. Nespametno se mi pa zdi dojenje do 8 leta ( zadnjič na tv3). Obup

clock-img

31.03.2007, 22:37

clock-img

mika

pencil-img

6485

Ah, jaz sem že potem tako ali tako preveč psihične škode otroku naredila



tega sploh ne bom komentiralauser posted image , ker sama poznaš odgovoruser posted image

a je tvoj pikec še vedno zizoman?user posted image

clock-img

31.03.2007, 22:43

clock-img

Rubin.

pencil-img

4532

We meet again, haha. No pa sva le na istem, čeprav na drugi temi user posted image .

clock-img

31.03.2007, 22:50

clock-img

Rubin.

pencil-img

4532

Ja, bravo punce user posted image , upam da je večina takih kot ve, da mislijo s svojo glavo. Še vedno pa velja, papir vse prenese.

clock-img

01.04.2007, 09:17

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

01.04.2007, 11:51

clock-img

Seven*

pencil-img

6206

No comment!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

clock-img

01.04.2007, 21:22

clock-img

rainbow

pencil-img

2869

Ja, meni je tudi v oči padel za "strokovni" člančič. Svašta.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

clock-img

01.04.2007, 21:39

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Ah, jaz sem že potem tako ali tako preveč psihične škode otroku naredila



tega sploh ne bom komentiralauser posted image , ker sama poznaš odgovoruser posted image

a je tvoj pikec še vedno zizoman?user posted image




O, ja. Vedno hujši. Saj, do poroke pa ziher bo :)

clock-img

01.04.2007, 21:40

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: CAPPY

We meet again, haha. No pa sva le na istem, čeprav na drugi temi user posted image .



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

clock-img

02.04.2007, 00:16

clock-img

Allia

pencil-img

251

Vsaka svojega otroka najbolje pozna in same najbolje vemo kaj je dobro za njih.Taki članki pa ---no comment.
Meni je pediatrinja rekla, da so nove raziskave pokazale, da se priporoča oz. je dobro dojiti do 2 leta.Tako da  go go go ....user posted image user posted image user posted image

clock-img

05.04.2007, 23:28

clock-img

HuAnita

pencil-img

5576

Mene je tudi to zbodlo, ja.
Kateri strokovnjaki že?!user posted image user posted image user posted image

clock-img

09.04.2007, 12:47

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Mič

IZVIRNO SPOROČILO: CAPPY

Odstavljanje je tudi korak k samostojnosti za otroka."
M.K.



In odstavljanje časopisa v koš za smeti korak k samostojnemu in odraslemu razmišljanju in sprejemanju odločitev.



user posted image

clock-img

09.04.2007, 22:20

clock-img

**Petra**

pencil-img

1351

Ja, tud mene zanima, kateri strokovanjaki so takšnega mnenja user posted image user posted image user posted image user posted image

Otrok je navezan na mamo, če se doji al pa ne, res pa je, da je dojen mičkeno bolj. Jst bom vztrajala pri dojenju, koker dolg bo mleka pa koker dolg bo hotu vlečt, mi sploh na kraj pameti ne pride, da bi se držala "napotkov" iz članka.

clock-img

11.04.2007, 21:37

clock-img

majas

pencil-img

3393

In odstavljanje časopisa v koš za smeti korak k samostojnemu in odraslemu razmišljanju in sprejemanju odločitev.

IZVIRNO SPOROČILO: Mič
user posted image user posted image

in tudi jaz sem brez besed... že tako je kar nekaj mamic ki ne doji svojih otrok potem pa še pridejo z takim. ja saj vsaka mati najbolj ve kaj je prav in kaj ne za njenega otroka.




_____________________________

Otroci hočejo objem, naročje,
prijazno besedo, dotik, nekoga,
da jim prebere pravljico, nekoga,
da se z njim smeje in pogovarja

clock-img

13.04.2007, 00:41

clock-img

solatja

pencil-img

952

men je bla bolj znana teorija teh "strokovnjakov" kot pa tale WHO pobuda za dojenje vsaj do drugega leta starosti. res sem večkrat slišala govorit, da prekomerno dojenje lahko škoduje psihičnemu razvoju otroka, in to od zdravnikov in psihologov (res pa ne od pediatrov). sicer pa neka teorija (mogoče istauser posted image ) zagovarja, da bi se naj nehalo dojiti otroka takrat, ko shodi, da takrat dokončno nekak prereže to "intimno" vez z mamo (soupada s povprečno starostjo enega leta). ne vem, pač teorija. ena izmed.

če pa me vprašate za osebno mnenje, pa mleko po prvem letu starosti nima nobene druge funkcije kot cartanje in ljubkovanje, kar se pa da dosežt tud na drugačen način. to predvsem vejo nedoječe matere. sicer pa, bomo vidli, kaj bom govorila in prakticirala, ko bo user posted image toliko stara. zdej je včasih še tako fajn, ko se stisne in res vedno vedno pali, tole dojenje. user posted image user posted image

clock-img

14.04.2007, 13:35

clock-img

TONČI.

pencil-img

1695

Ah, jaz sem že potem tako ali tako preveč psihične škode otroku naredila



Oh, kolk sem jo šele jaz. Sem šla na nujno operacijo, pa je čez noč ostal brez dojenja. Ma članki naj pišejo ali pa govorijo kar hočejo. Mamice, ki nismo imele sreče, da bi dojile dolgo časa, smo pa otroku izkazale ljubezen na drug način. Z flaško, pa kaj. Saj mu tudi brez dojenja lahko pokažemo, kako ga imamo rade.

clock-img

15.04.2007, 20:52

clock-img

piskotki

pencil-img

8

midve sva nehale pred 1 mesecem..dojile sva se 3 leta in 1 mesec..Zavestno sem se odlocila,da bo pocasi dovolj..Moja lubika je imela kar krizo,zdaj je ze ok..pa po pravici-tudi jaz sem jo imela..Najbolj mi je bilo hecno,ko je zahtevala ob vsakem casu,ko ji je postalo malo dolgcas..jaz v dop.casu cuvam se 2 puncki in je bilo njima najbolj cudno,kaj nasa pocne..sta kar stale okoli naju in gledale..Tako da sem pocasi videla,da je res cas,da prenehava..Spodbujam vse,ki dojijo,kolikor casa pase njim in otrocku..To je izjemen cas za oba in ljubeca vez se nadaljuje se dolgo,ko je dojenje koncano..res mislim,da je to zelo koristna popotnica za zivljenje..Je pa moja zadnja od otrok,ne bom vec imela nobenega,zato sem uzivala v dojenju in se mi ni mudilo,da zakljucim..Srecno vsem..LP

clock-img

15.04.2007, 23:00

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem