cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

NUJNO

clock-img

03.12.2005, 21:14

clock-img

wawa

pencil-img

1260

Nujno rabim nasvet. Full me je začela bolet ena dojka, pa še vročino mam. A gre lahko za vnetje? Kaj naj naredim?

clock-img

03.12.2005, 21:21

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

Imaš kaj rdečo dojko? Čisto možno, da je vnetje. Masiraj, masiraj in še enkrat masiraj (čeprav boli kot pes). Malega čimveč pristavljaj na bolno dojko. Če bo res visoka vročina, pa k zdravniku! Mene je tri dni kuhalo pri 40, preden sem šla (sem bila tako boga,da nisem mogla iz postelje), antibiotiki so pa takoj prijeli.

clock-img

03.12.2005, 21:21

clock-img

Naja31

pencil-img

5653

Če je dojka trda, oz. imas trde boleče bunkice, potem daji gor vroče obkladke. Dojenček naj se na tej strani čimveč doji, pa tudi ti sama si iz nje čim več mleko stiskaj.
Če ni nikjer trda, ampak samo boli na dotik, potem pa gor mrzle obkladke.  

Jaz sem v dveh urah zakuhala na 39 stopinj, rešili so me obkladki. In pa dojenje.

Držim pesti, da ti uspe!!!

clock-img

03.12.2005, 21:26

clock-img

smrka

pencil-img

3582

Če te boli dojka pejdi pod tuš z vročo vodo kukr preneseš masiraj s tušem dojko in potem probaj istisnit mleko ven kukr se da. Otroček ti ni spraznil do konca in se je tega nabralo zato boli. Verjetno je to to. TAko sem jest reševala svoje boleče dojke.

clock-img

03.12.2005, 21:26

clock-img

wawa

pencil-img

1260

Jančika - a si po antibiotikih (med) lahko dojila? Hvala za odgovore.

clock-img

03.12.2005, 21:49

clock-img

Aleksandrin

pencil-img

869

Meni je slabo jedla na dojki, ki je bila bulasta, sem si pomagala s pumpico. Pri taki težavi iz dojke slabo teče (prekinjeno), tako, da noče z veseljem jesti.
Upam, da ti uspe, sama sem se trudila 3 dni, da je dojenje potekalo spet normalno.

clock-img

03.12.2005, 21:59

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

IZVIRNO SPOROČILO: wawa

Jančika - a si po antibiotikih (med) lahko dojila? Hvala za odgovore.



Ja, Orbenin se lahko jemlje med dojenjem.

clock-img

03.12.2005, 22:33

clock-img

urbancek

pencil-img

1072

Saj nočem jamrati, ampak tak revež sem jaz danes. Popoldne me je zlufta zagrabilo. Boli me ena dojka, pa vse poje (vsaj mislim), pa vročino sem imela skoraj 40, vzela sem lekadol, masirala in masirala. Vročina nekoliko že padla, še vedno pa sem v glavo kot pirh (moj se tako heca), slaba sem za pop..., ne vem ali je to samo od tega ali pa se še kaj drugega plete, ker je tudi večji bolan.

Lp

clock-img

04.12.2005, 00:30

clock-img

Katja6

pencil-img

144

Jaz sem se včeraj ponoči tud z vročo vodo tuširala in si grela dojko, pa gledala tamalga, da bi se čimprej zbudil in se priklopil. Ko se je, mi je takoj odleglo.

Sem pa imela, ko sem prvič dojila 2x mastitis z visoko vročino. Dojka boli in je na tistem mestu rdeča. Zelo pomaga gretje s toplo vodo in dojenje, čeprav ob dojenju tud kar fino boli. Aha, pa potem je tamala bolj zeleno kakala, ne vem če je blo od tega. Lahko pa?

clock-img

09.12.2005, 10:49

clock-img

Urša

pencil-img

4648

wawa, kako je? A si ti tud mastitis fasala? Jst sm ga prejšnji teden. Je na srečo mož takoj ko sm dobila vročino ukrepal in šel v porodnišnico po recept za antibiotik in v parih dneh je blo OK. Je pa res bolel kot user posted image !

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem