cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

NOVOROJENČEK-dodatna tekočina?

clock-img

24.03.2008, 17:09

clock-img

PATRICIJA_22

pencil-img

63

Zanimajo me vaše izkušnje glede dodajanja tekočine kljub polnemu dojenju in sicer imamo 14 dni staro punčko, ki jo polno dojim na vsake 3 ure, ampak zjutraj vstanemo okoli 8 ure jo podojim, potem pa je pokonci do cca. 12 ure in v teh urah, mi skoz cmoka kakor da je lačna in jo pristavim, malo posesa in to je to...

Problem pa je v tem, da potem ko je čas za GLAVNI obrok ne vem ali sploh imam še dovolj mleka oziroma se mi kar zdi da ji je premalo...

Je katera dodajala kakšno tekočino, npr. vodo ali baby čaj, da se je otroček potolažil v tem vmesnem času? Kdaj lahko začnemo s flaško (malo me skrbi da če ji ponudim čaj v flaški, da ne bo hotela več sesati pri meni)?

Hvala za pomoč...

clock-img

24.03.2008, 17:17

clock-img

sončnica13

pencil-img

1553

Glede na to, da se polno dojita ne  potrebuje dodatne količine. Naš kar nekaj mesecev ni dobil dodatne količine-sem mu vsake toliko časa ponudila, pa ni hotel.
Na flašo jo jaz ne bi navajala, če ni potrebno.

clock-img

24.03.2008, 18:15

clock-img

bina30

pencil-img

526

Jaz sem mojga malega dojila na 3 ure(no, še sedaj ga, ko je star 4m) in  ni blo razlike med "glavnim" obrokom in drugimi obroki. Dojeni otroci tudi ne potrebujejo dodatne tekočine (sploh pa ne 14 dni stari!!!). Jaz našemu komaj sedaj pri 4m dam tu in tam par žličk čaja, če veliko noriva in je še kaka ura do obroka.

clock-img

24.03.2008, 18:29

clock-img

Netopirčy81

pencil-img

1327

Jest naši user posted image  kljub polnemu dojenju vsak dan dam nekaj žličk baby čajčka.

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

clock-img

24.03.2008, 18:40

clock-img

Anonimen

Saj ko ji ponudiš dojko, malo sesa, takrat se v bistvu odžeja. Materino mleko je na začetku podoja vodeno, da otroka odžeja, potem je bolj gosto, najbolj kalorično pa je proti koncu podoja, zato je tudi pomembno, da se otroka podoji do konca.
In čeprav vačsih otrok jé na pol ure, imaš dovolj mleka, brez skrbi. Ravno zaradi tega ga še več nastaja, več ko se otrok doji, s tem sporoča dojkam, da potrebuje več mleka in ga tako tudi več nastaja.
In dodatne tekočine ne potrebuje, moja Ela se je izključno dojila od februarja do julija, pa ni marala niti poitrebovala dodatne tekočine.

clock-img

24.03.2008, 19:06

clock-img

PATRICIJA_22

pencil-img

63

Hvala vsem za pomoč...

Saj to kako "teče" mleko vem, ampak me je vseeno skrbelo da ji mogoče potem primanjkuje mleka, ker ko je ura za "malco" imam že čisto "mlahave" prsi, kar sem predvidevala da je znak da so prazne oziroma da je v njih bolj malo mleka...user posted image

Drugače pa bomo vztrajali in bomo videli če se bo stanje kaj normaliziralo ...

clock-img

24.03.2008, 19:45

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

24.03.2008, 19:49

clock-img

Anonimen

Problem pa je v tem, da potem ko je čas za GLAVNI obrok ne vem ali sploh imam še dovolj mleka oziroma se mi kar zdi da ji je premalo...



Ne obremenjuj se po nepotrebnem :).

Na zacetku je ponavadi celo tako, da dojencki jedo prakticno non-stop. Ce bi bila lacna, bi ze jokala, ne jokala, drla bi se...user posted image . Ni potrebe po dodatni tekocini. Ne postavljaj metafizicnih vprasanj, raje uzivaj v otrocku :).

clock-img

24.03.2008, 19:55

clock-img

Naja31

pencil-img

5653

Pri 14 dni starem dojenčku je še nemogoče določiti kaj je glavni obrok, saj so vsi glavni user posted image .

Doji jo, ko bo ona to želela, neumno je gledati na uro. Lahko je lačna ali žejna čez 1 uro, ali pa čez 4.  

Pri polno dojenem dojenčku pa dodajanje tekočine ni potrebno, razen mogoče poleti, ko je zunaj zelo vroče, kar pa trenutno res ni.

clock-img

24.03.2008, 20:23

clock-img

Rubin.

pencil-img

4532

Jaz sem prvih 6 mesecev samo dojila in nisem dodajala nobene tekočine, če je bila lačna ali žejna sem jo podojila. Nikoli nisem gledala na uro in nisva imeli glavnih obrokov. Jedla je kadar je želela in kolikor je želela.
Vprašaj se: ali si ti želiš dodajanja? Otroku je mleko čist dovolj.

clock-img

24.03.2008, 20:33

clock-img

Lunc_a

pencil-img

1258

ne,če je otrok dojen ne potrebuje ničesar več.

clock-img

24.03.2008, 21:01

clock-img

PATRICIJA_22

pencil-img

63

NAJLEPŠA HVALA VSEM ZA ODGOVORE...
STE ME POMIRILE IN SEM VAM ZELO HVALEŽNA...

Pač raje vprašam glede na to da sem "novinka" na tem področju user posted image user posted image user posted image

clock-img

25.03.2008, 17:17

clock-img

Seven*

pencil-img

6206

IZVIRNO SPOROČILO: PATRICIJA_22

Zanimajo me vaše izkušnje glede dodajanja tekočine kljub polnemu dojenju in sicer imamo 14 dni staro punčko, ki jo polno dojim na vsake 3 ure, ampak zjutraj vstanemo okoli 8 ure jo podojim, potem pa je pokonci do cca. 12 ure in v teh urah, mi skoz cmoka kakor da je lačna in jo pristavim, malo posesa in to je to...

Problem pa je v tem, da potem ko je čas za GLAVNI obrok ne vem ali sploh imam še dovolj mleka oziroma se mi kar zdi da ji je premalo...

Je katera dodajala kakšno tekočino, npr. vodo ali baby čaj, da se je otroček potolažil v tem vmesnem času? Kdaj lahko začnemo s flaško (malo me skrbi da če ji ponudim čaj v flaški, da ne bo hotela več sesati pri meni)?

Hvala za pomoč...



1. Otrok ne rabi dodatke tekočine, če je polno dojen.

2. Če je otrok vesel, se redi, potem IMAŠ DOVOLJ MLEKA. Vse kar tuhtaš so samo nepotrebne skrbi. Po 14 dnevih dojke niso več tako napete, ampak to ne pomeni, da mleka ni dovolj. Dojke niso rezervoarji. Večina mleka nastaja sproti.

3. Do vsaj 6 mesecih ne rabiš NIČ. Bodi vesela, je najbolj enostavno. Ne rabiš flašk in ničesar.

_____________________________

Gospa sem.

clock-img

25.03.2008, 20:29

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: PATRICIJA_22


STE ME POMIRILE IN SEM VAM ZELO HVALEŽNA...



Me veseli :).

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem