cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

NA KOLIKO DOJITE NOVOROJENČKA?

clock-img

01.10.2006, 22:08

clock-img

ajči

pencil-img

130

koliko poje novorojenček na koliko časa ga dojite in kako to utrudi mlado mamico?

clock-img

01.10.2006, 22:11

clock-img

eva1

pencil-img

4835

Mene dojenje nikoli ni ne vem kako utrujalo, koliko poje nimam pojam, sej k dojiš itak ne moreš merit, dojila sva se pa na 3-4 ure!

clock-img

01.10.2006, 22:23

clock-img

muki1

pencil-img

7193

Zelo različno. Eni novorojenčki so totalni zaspančki, pa jih na 3-4 ure mamice budijo. Mi smo se dojili včasih na eno uro, včasih na dve, tri štiri...različno.
Utrudi...mene dojenje samo ni utrudilo, ker sva z mojo prvorojenko ponavadi opravili vse skupaj leže na postelji ali kavču. Včasih sem ponoči kar spala zraven [sm=smiley9.gif" border=0>.
Mene je najbolj utrudilo in tudi prebudilo črpanje mleka, ker mi ni dojke spraznila, potem sem pa letela še v kuhinjo, izčrpala odvečno mleko in ga spravila v zamrzovalnik. Pa potem nazaj spat, pa še da sem zaspala nazaj...pa spet jovo na novo

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

clock-img

01.10.2006, 22:45

clock-img

sarazan

pencil-img

968

Če dojiš, nimaš pojma, koliko otrok poje. Ampak poje toliko, da je sit!

Dojenje ne utruja ali izčrpa mamice, če vse lepo teče. Samo piti je potrebno dovolj vode ali čaja.

Jaz sem mojo novorojenko dojila, ko je sama hotela. Če je pa minilo več kot 4 ure od zadnjega obroka, sem jo pa zbudila s previjanjem, potem jo pa podojila. Tudi ponoči, ker nisem želela, da bi punčka dehidrirala, tudi če ni bila lačna!
Po cca. 1 mesecu je pa že dobila svoj ritem in zbujanje ni bilo več potrebno.

clock-img

03.10.2006, 15:00

clock-img

pearl

pencil-img

426

Praviloma poje 100 ml + 10 ml na mesec / na obrok. Če te skrbi da ne poje dovolj, ga po obroku tehtaj. Tudi mene je sprava skrbelo,  a ker je lepo napredovala se s tem nisem več obremenjevala. Pa ko je lačna tak "fehta", se joka ali pa v usta tlači pešico.
Dojenje je zelo prijetno in sproščujoče.

clock-img

04.10.2006, 23:14

clock-img

eya

pencil-img

4615

Ko je bil Žiga novorojenček, sem dojila takrat, ko je on hotel, načeloma nekje na 2-3 ure... Meni ni bilo utrujajoče, to je v bistvu bil čas za počitek...sploh na začetku, ko se je dojil po 20 min.

Pri pol leta poje v 5 minutah in je počitka temu ustrezno manj user posted image

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem