cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

NACIONALNA VARČEVALNA SHEMA

clock-img

12.09.2006, 07:31

clock-img

klavdijas

pencil-img

406

Baje naj bi bilo objavljeno v sobotnih časopisih. Ali katera kaj spremlja to, a se splača varčevati na tak način?

Lep pozdrav,

                Klavdija

clock-img

12.09.2006, 07:33

clock-img

soncece24

pencil-img

3825

Po mojih izkušnjah te naša država povsod skuša samo nategnit, tak da se jaz nebi spuščala v nobena nacionalna varčevanja. 

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

clock-img

12.09.2006, 07:35

clock-img

Mina1

pencil-img

3638

Jaz sem z mamo varčevala čisto ta prva, torej v tisti  prvi shemi za dobo petih let, pa se je kar nabralo in tako. Takrat naj bi se še splačalo, drugače pa parvijo, da niti ne...

Zdej, če ne moreš drugače nekaj prešparati, pote kar pojdi v to, da vsaj nekaj nabereš, nekako namensko in tako. Drugače pa jaz se zdajle recimo ne bi odločala za to.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

clock-img

12.09.2006, 07:40

clock-img

KIRA

pencil-img

4944

IZVIRNO SPOROČILO: soncece24

Po mojih izkušnjah te naša država povsod skuša samo nategnit, tak da se jaz nebi spuščala v nobena nacionalna varčevanja. 



se strinjam. midva se glih zato nisva vključila, ker jaz državi ne zaupam. mava raje navaden kredit.

clock-img

12.09.2006, 08:30

clock-img

Anonimen

Mi smo bli vključeni v prvo nacionalno varčevalno shemo za pet let. Se je kar nabralo. Mislim da si pač vplačal 12 obrokov letno oni so pa še 13 dodali. Takrat se je splačalo. Smo pa kredit kasneje drugje vzeli ker je bil dost bolj ugodnejši kot ta po shemi.
Ja pa obroki rastejo z inflacijo itak. Tku da mi smo takrat prišli iz 30.000,00 na 42.000,00 SIT.user posted image

Jaz osebno bi raje varčevala v kakšnih skladih(kar tudi počnem), je dost bolj donosno je pa res da je tvegano.
Nacionalna varčevalna shema je pa "zihr"!user posted image

clock-img

12.09.2006, 11:02

clock-img

srki

pencil-img

9222

Jaz tudi varčujem v tej shemi, začela sem leta 2003, imam še dve leti, se pravi da sem šla na pet let.

Ne vem, zakaj bi te kaj nategovali? Če si želiš nekaj prišparat, je to edini način. Nisi pa vezan na to, da potem tudi pri njih vazmeš kredit. Jaz plačujem 58.000 na mesec. Tega denarja itak ne vidim, ker mi trgajo preko trajnika. In če redno varčuješ, ti ob koncu leta en obrok varčevanja "podarijo" oni.

Jaz sem šla v to zato, ker če bi šparala sama, brez da mi banka to dol trga, ne vem če bi toliko vsak mesec prišparala. Tako pa mi ta dnar vzamejo, redno tudi dobivaš izpiske in tudi stanje o tem, če se je obrok zaradi revolarizacije (upam da sem prav napisala) povečal.

Meni je OK, kot pa sem že rekla, ni mus, da vzameš kredit potem pri njih. V petih letih se mi bo nabralo okrog 4 mio, brez varčevanja pa ne vem, če bi mi res uspelo toliko privarčevat. Bi šel denar vejretno za kakšne neumnosti.

clock-img

12.09.2006, 11:13

clock-img

neisha

pencil-img

79

Samo varčevanje je menda kar OK. Saj ti podarijo 13 obrok. Kredita pa ne jemati na podlagi varčevalne sheme, ker so drugi ugodnejši.

clock-img

12.09.2006, 12:38

clock-img

GATA

pencil-img

550

Meni osebno je to čisto OK, edino kar me moti je to, da ni fiksnega zneska. Tako sem jaz iz 36.000 prilezla na 43.500 sit v 4 letih. Upam, da ne bo visoko prilezlo, ker imam na 10 let. Čez čas se kar pozna.

clock-img

12.09.2006, 18:47

clock-img

LUNA06

pencil-img

1662

Sama sem bančnica in tole shemo toplo priporočam.Poleg 13. obroka se privarčevanemu znesku doda še realne obresti ter še neke druge (trenutno se ne spomnem kako se jim reče).V primeru, da se ti zgodi, da denarja pač zmanka in nisi več sposoben varčevati, se 13.obroki in tiste druge obresti odštejejo, realne pa ostanejo.Tako da tveganja (kot npr. pri skladih) ni.
Je pa res, da se splača narediti več pogodb s po enim lotom (=najmanjši zensek vplačila), kot pa eno pogodbo z večimi loti.Tako se lahko prekine samo ena pogodba, če rabimo denar.
Sama imam tri pogodbe s po enim lotom, kar pomeni, da na mesec dam cca.42 tisoč, ki jih drugače nikako ne bi pršparala.Po petih letih bo iz enega lota nastalo nekaj čez miljon tolarjev.
Vsekakro mislim da se splača.
Aja pa še to.Minimalni zensek mesečnega vplačila je resda fiksen, ampak lahko dajemo tudi več, lahko usak mesec drugače, važno je samo da je minimum pokrit.
Če je še kakšno vprašnje v zvezi s tem, kar na dan z njim!

clock-img

15.09.2006, 15:47

clock-img

veritas

pencil-img

25

Jaz tudi varčujem preko te sheme in sicer za 4 lote 58.000 sit mesečno.Poteče mi leta 2007 in do takrat se bo že nekaj nabralo - tudi jaz mislim da se to varčevanje splača zaradi premije ob koncu leta, mislim da lahko najameš kasneje tudi ugodnejši kredit preko tiste banke kjer to varčuješ in konc koncev lahko kandidiraš za nakup stanovanj, ki se gradijo preko sklada - čeprav je povpraševanje ogromno.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem