writing-img

Montingnac-poanta??

clock-img

29.08.2007, 07:23

clock-img

jasnika

pencil-img

887

Pozdravljene,
sem že prebrala to knjigo pred časom in mi ni bilo glih jasno v čem je poanta tega prehranjevanja, zato lepo prosijm če se kateri da da mi malo napišeuser posted image .

lp

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

clock-img

29.08.2007, 07:35

clock-img

talika81

pencil-img

2233

poanta je v tem, da ločuješ OH in B, da umakneš iz svojega jedilnika vse jedi, ki so narejene iz bele moke, ne smeš jesti krompirja, belih testenin...

knjiga piše, da je obvezno imeti 4-5 obrokov dnevno: torej zajtrk, malica, kosilo, malica, večerja.
Obroke seveda prilagajaš svojemu delovniku oziroma času. Zajtrk je obvezen.

Če boš še 1x vredu prebrala knjigo, boš razumela poanto. Sam moraš res prebrat od začetka do konca, pa boš videla.

lp,

_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!

clock-img

29.08.2007, 08:19

clock-img

Naty*Taja

pencil-img

2696

Hojla Jasnika! Pa katero knjigo si ti brala, da ne razumeš? V tisti taprvi "jem, torej hujšam" je čist lepo razumljivo napisano.
Na kratko: Iz prehrane naj bi izločili prečiščena živila (belo moko in vse, kar je iz nje) sladkor in pa zelenjavo - krompir, korenje, koruzo, peso (jaz temu pravim prašičji fujter user posted image , no a ne s tem prašičke redimo?) in sicer zaradi tega, ker je v teh živilih veliko škroba in snovi, ki spodbujajo slinavko, da izloča preveč hormona inzulina, ki posedično povzroči nalaganje hranilnih snovi v zalogo (beri maščobo) in ne v energijo. Pa potem si kr naprej lačen in bi lahko pojedel vola. Spomni se npr. če ješ tisti penast bel kruh - gal lahko kr ješ in ješ in bi še kr pa še kr.  Tako sem jaz to razumela.
Zdej pa kak je postopek prebave pri polnozrnatem, mesu in presni zelenjavi, sadju: Tu pa slinavka izloči ravno prav inzulina in zadeve se spremenijo v energijo.
Moja izkušnja je takale. Po kakem tednu, štirinajst dni takega prehranjevanja, sem imela ogromno energije (uživanje onih zadev prej povzroči utrujenost - zato pa po moje po kosulu ala meso krompir solata paše počitek), ni se mi več luštalo sladkega - sem naprimer imela pred seboj napolitanke, ki bi jih prej z užitkom pospravila cel žakl, zdej pa me sploh niso ganile, enostavno mi ni bilo do njih, kile so na začetku sicer stale so mi pa vseeno bile cote bolj prav, manj me je vse tiščalo, kar jaz pripisujem spremembi maščobe v mišično maso (energijo) in po kakem mesecu (tolk vsaj namreč traja, da telo skapira in spremeni presnovo ter stabilizira delovanje ščitnice) sem imela 8 kg manj! Počutje je bilo odlično.
POskusi še enkrat prebrat in razmišljaj zraven, kaj točno bereš. Pa prebrat moraš od začetka, do konca, ker je v začetku napisano in narisano, zakaj hudiča se redimo. Pa tista trditev, da se po nizkokaloričnih dietah še bolj rediš, tudi drži, ker sem sama pred Montijem sprobala vse, od 14 dnevnih do 90 dnevne diete in na koncu ugotovila, da sem v dobrih 4 letih namesto kaj shujšala pridobila celih 16 kg!!!Malo dol pa fejst gor, pa malo dol pa fejst gor.... Zdej po Montiju pa tudi če se pregrešim, pa če grešim, ne gre skor nič gor, razen če seveda pretiravam, tak kot na morju s pivom in primorskim kruhkom.user posted image
Upam, da se nam pridružiš.

_____________________________

MONTIGNAC

clock-img

29.08.2007, 08:46

clock-img

jerikou

pencil-img

204

MOntignac je super zadeva ko se enkrat upeljes not.Moj fant se zdej pridno drzi ze 4 mesce in je dal precej kil dol in to tko lepo postopoma povsod kjer je prevec.In tudi na morju se je pregresil s 3 kepicami sladoleda in imel slabo vest, ko pa sva nazaj domov prisla se je stehtal in celo se na morju izgubil 3 kg. Tako, da ce je nekdo trdno prepričan na tak nacin hujsat pa ne samo hujsat tudi za zdravo dobro pocutje priporočam.....

clock-img

29.08.2007, 08:49

clock-img

talika81

pencil-img

2233

Naty-Taja in jerokou,

se čisto strinjam s tabo.

lp,

_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!

clock-img

29.08.2007, 08:56

clock-img

Naty*Taja

pencil-img

2696

NO, Jasna - poglej si Jerikou-inega možeka. user posted image  user posted image
Res deluje....
Oj Talika, saos! user posted image

_____________________________

MONTIGNAC

clock-img

29.08.2007, 09:40

clock-img

jerikou

pencil-img

204

Ja res je priden...Je probal ze prej vse neke diete pa nic oz. kile nazaj takoj dubu.Pol pa sem mu rekla nej Montignaca proba in res tako je not padu, da mu je ze nacin zivljenja ratal.Pravi, da sploh nima nekega apetita za sladkarije oz.redilne zadeve, edin percek mu mal manjka sam se z rdečim vinom zadovoli.

clock-img

29.08.2007, 11:57

clock-img

jasnika

pencil-img

887

jjooojjjj punce kako je to vse zakomplicirano, sucer sem uspešno shujšala z ločevalno samo sedaj sem v 3 mesecih dobila nazaj 2-3 kg in sem se odločila da grem ponovno ločevalno, ampak kaj vem nisem več tako prepričana, ko pa nevem kaj naj jem ko je konec 90 dniuser posted image user posted image , ful bi rada delala oz se prehranjevala po montigancu, ampak je tako zakomplicirano se mi zdi, no ja saj kar nekaj ste mi tudi rukaj obrazložile, pa še enkrat se bom poglobila v knjigo, samo lažje mi gre v glavo če mi še kdo skrajšano verzijo napiše tako kot ste to storile ve, HVALA VAMuser posted image


lp

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

clock-img

29.08.2007, 12:09

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

29.08.2007, 12:12

clock-img

jasnika

pencil-img

887

user posted image user posted image user posted image user posted image   za imenauser posted image user posted image

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

clock-img

29.08.2007, 18:31

clock-img

Naty*Taja

pencil-img

2696

Ja, ja, sva že enkrat ugotovili! Sam v drugačnem vrstnem redu. Pri nas je bratec Marcel dobil sestrico Marušo. user posted image

_____________________________

MONTIGNAC

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem