cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Montignac-ke, KJE in KAJ kupujete

clock-img

22.10.2008, 14:28

clock-img

Kaštrun

pencil-img

668

ojla!

moža že kar nekaj časa "pumpam", da bi družina prešla na Montignaca. on se kaj dosti ne rekreira, jaz pa zdaj ko drugič rodim, po dveh zaporednih nosečnostih, potrebujem "extrem makeover" spremembo. mož se s tem strinja. zdaj kupujemo že PZ kruh, testenine in se izogibamo sladkorju.

jaz sem prebrala knjigo, zato vem, da Monti ni dieta, zato sem želela, da se v to "vključi" še mož, ker sama bi potem furala zelo težko.

ok. zanima me zdaj naslednje. katere stvari kupujete tiste, ki jeste po Montiju in kje. npr.:

* Spar - marmelada brez sladkorja - od ...
* Spar - temni riž - od ...

fora je v tem, da sva hotela zadnjič kupiti še moko (namesto bele), pa potem nisva vedela ali se to potem vzame črno, ali polnozrnato...

prosim punce... in hvala

_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.

clock-img

22.10.2008, 19:13

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

Draga Kaštrun. Me veseli, da si se odločila za zdravo prehrano. Pridi kaj povprašat in prebrat sem.

V Šparu kupim marmelado od Schneekoppe.
Riža ne kupujem. Nisem sama gospodinja in pol ga pač ne kuham. 

Moko pa obvezno polnozrnato. Sam recimo mesi se ful težko iz nje.  

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

22.10.2008, 19:53

clock-img

Kaštrun

pencil-img

668

aha, pa še nekaj...

sprintala sem si jedilnike od Montija in notri je kar dosti teh "neobičajnih" stvari. npr. gosja pašteta... ali to vse prakticirate?

_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.

clock-img

22.10.2008, 20:07

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

Montija si moraš prilagoditi za svoje življenje. Če sicer ne ješ gosje paštete, je tudi zdaj nima smislauser posted image . Kruh si pečem sama, pz moko dobiš povsod, še celo v DM-u. Marmelado kupujem Melangerie v Lidlu (med diabetičnimi izdelki), pz kuskus dobiš v Mercatroju, pz testenine vzamem v Hoferju ali katerekoli druge, ki mi pridejo pod roko. Za ostalo pa mislim, da ne kupujem nič posebnega, kolikor se zdaj spomnim. Pač običajne stvari iz štacune.

clock-img

22.10.2008, 20:10

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

IZVIRNO SPOROČILO: dulcinea
Moko pa obvezno polnozrnato. Sam recimo mesi se ful težko iz nje.  


Meni se ne zdi težko mesit. Naredim tako zmes kot recimo bolj gost čokolino, zmešam z mešalnikom (z onimi zavitimi metlicami za gnetenje), pečem pa v modelu, da se ne razleze.

Riža tudi jaz ne jem, ker ga pač ne maram, dobiš ga pa v vsaki večji štacuni. Saj boš hitro prišla not, parkrat boš malo iskala, potem se ti bo pa usedlouser posted image .

< Sporočilo je popravil Jančika RR -- 22.10.2008 20:21:06 >

clock-img

22.10.2008, 20:23

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

Saj jaz za kruh tud tko bl redko omesim.

Dam pa 6 skodelic moke, dva kvasa v prahu, sol in 3 lončke vode. Včasih dodam še malo sončničnih, lanenih in sezamovih semen. To zmešam, pustim da vzhaja, nato pa premestim v pekač s peki papirjem. Spet pustim da vzhaja. Pečem pa 40 minut pokrito, pol pa še 20 minut odkrito. Njami.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

24.10.2008, 10:40

clock-img

mojamura

pencil-img

5505

jaz kupujem približno enako kot Jančika. zelenjavo pa sadje pa zaenkrat še mamo doma.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

clock-img

24.10.2008, 11:32

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

29.10.2008, 19:40

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

29.10.2008, 20:47

clock-img

rainbow

pencil-img

2869

še jaz svojo skledico pristavimuser posted image

moko kupujemo na enem mlinu v ---cih v Prekmurju, in sicer polnozrnato. Mož dela kruh v kruhomatuuser posted image , pa testo za pico tudi

večinoma kupujemo v Sparu ali Leclercu:
mleko 1,6 (za deco polnomastno)
vse mlečno z manj maščobe, od jogurtov, sira, skute, namazov, margarine
tune v lastnem soku
testenine polnozrnate, večinoma barilla, pa tudi neke druge firme imajo zdaj
arašide neluščene
čokolado črno (od 50% dalje) 
lečo v konzervi (za mene)

V leclercu kupimo ribe, lososa in nekega soma ali kva že, to redno, občasno še male hobotnice

v Merkator grem po njihov sadni namaz jagoda, brez sladkorja

v Hoferju kupujeva sveže stisnjen pomaračni sok, ki ga imajo v hladilniku, dobra je tudi njihova mozarela, mož ima rad lososa z nekimi omakami. Tudi sadje imajo dobro, grozdje na primer.

Pa poleti v Lidlu mesnat paradižnikuser posted image

sadje in zelenjavo pa kjerkoli pač nanese, tudi pri lokalnem zelenjadarju ali na eko tržnici.
jajca mi da mama od nevemkogažeuser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

clock-img

29.10.2008, 21:49

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

IZVIRNO SPOROČILO: morrak

Kaj je moka v Lidlu za kruh dobra ali ne. Sem si kupla tisto s pšenični semeni, kjer dodaš samo vodo , zamesiš in pečeš in mi je ful dobra, samo ne vem, če je po Montyju. 


Ne, ni čisto polnozrnata.

Ko sem brala post od Rainbow, sem se spomnila še par stvari - v Lidlu ali Hoferju kupujem čokolado (70%; sploh Lidlova s koščki pomaranče je super), v Lidlu pa še lososa v omaki (ta ima sicer minimalno neželjenih dodatkov, pa ajd, živeti je pa tudi treba; pripravim ga z dušeno zelenjavo).

clock-img

29.10.2008, 22:00

clock-img

Putka

pencil-img

3105

Meni je bil kruh največji problem, ker imamo vsi zelo radi bel kruh z maslom... Pa ker se kruhomat ni obnesel in se vsaj na začetku je kruh samo za zajtrk prakticiram sledeče:

- polnozrnat kruh od Krejana, kupim na koseški tržnici, je dober vsaj tri dni, poje se ga malo
- Maxi vital v Mercator centru je tudi polnozrnat, zelo kompakten, drži več dni
- pz toast ali navaden toast (če popečeš se GI zniža), pa še okus je meni veliko boljši
- vedno imam zdaj doma nekaj zamrznjene zelenjave, danes odkrila neko Eko linijo od Ardo v Mercatorju, sicer je odlična iz Leclerca, za čez zimo raje zamrznjeno kot vloženo, poleti veliko svežega na tržnici (kar je precej drago)
- sveže ribe, ki niti niso tako drage, npr sardelice po 4€ ali kaka riba v akciji, v Mercator centru je sveže ob torkih/petkih
- kakšne dobre telečje/konjske hrenovke, prav pridejo kdaj za na hitro
- testenine Barilla, sem enkrat ene graham od Žita probala, user posted image , pa špageti v katerikoli obliki so tudi dovoljeni
- krompir se da čisto lepo nadomestit trenutno z bučo, pa žitaricami (ajda, pira, cel kup nekih eksotičnih imaš v navadnem Sparu)..

Saj za familijo in otroke se da monti prav lepo prirediti, samo čimmanj belega (moke, cukra, riža), sladkarijam se 100 % nismo odpovedali, jih pa navajam na suho sadje, oreške, sveže sadje..

Namesto sokov imamo vodo ali domač čaj, se kar obnese.

clock-img

29.10.2008, 23:03

clock-img

kaya2007

pencil-img

3944

sicer ne jem striktno po montignacu, ampak vseeno:

marmelada t. dalfour, jo imajo več ali manj povsod

neprečiščen riž sem videla v mercator centru, se mi zdi da je trgovina 1001 dar? ga imajo še kje drugje, ampak tam mi je padel v oči, ker je pisalo, da ima značilni vonj po kokicah user posted image

račje paštete, račjo mast za pečt itd. kupujem v leclercu

sladek krompir imajo ponavadi v leclercu in mercator centru, meni je super in m. ga priporoča

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem