cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Montignac-kam spada....?

clock-img

16.03.2010, 13:50

clock-img

moja malenkost

pencil-img

176

Gledam tabelo GI in ne najdem koruze. Kam spada koruza oz. koliko ima GI? Jo lahko jem skupaj z zeleno solato pri kosilu in večerji?
V kakšni obliki npr. bi lahko jedla palačinke in kdaj (kosilo, večerja?)?
Pistacije imajo GI 15....ali to pomeni, da si jih lahko privoščim in jih grickam npr. zvečer pred TV?

Marsikaj me še mede pri tej dieti, ampak se mi zdi, da mi bo sedla, zato sem trenutno v fazi učenja user posted image .

Hvala in lp

clock-img

16.03.2010, 13:56

clock-img

al1*

pencil-img

2246

Koruza ima GI okoli 65, torej bolj ne kot ja. Če že, pol pa res samo zraven zelene solate in nič drugega zraven.
Palačinke so moka+jajca+mleko, torej če si striktna - nikoli. Lahko izpustiš jajce, jaz sem si včasih naredila iz ajdove moke z radensko in mlekom.

Pistacije imajo Gi 15 samo nepražene. Te, ki so v trgovini, so ponavadi pražene,


_____________________________

lp

clock-img

16.03.2010, 13:56

clock-img

urška

pencil-img

3136

koruza iz konzerve ima, mislim da srednje visok GI. ne ni tako nedolžna, kot zgledauser posted image user posted image

jaz bi jo izpustila, če bi bila v začetku diete.

palačinke mogoče edino iz polnozrnate moke. pa še tisto raje ne kot ja. če pa kje dobiš pražene pistacije, mi pa prosim sporoči, ker me zelo zanima.

< Sporočilo je popravil urška -- 16.3.2010 13:58:12 >

clock-img

16.03.2010, 14:17

clock-img

moja malenkost

pencil-img

176

Uf user posted image

Kaj pa nepraženi indijski oreščki - surova jedrca?

clock-img

16.03.2010, 19:58

clock-img

TomTaylor

pencil-img

6915

IZVIRNO SPOROČILO: moja malenkost

Uf user posted image

Kaj pa nepraženi indijski oreščki - surova jedrca?



Lahko.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

clock-img

17.03.2010, 08:31

clock-img

moja malenkost

pencil-img

176

TomTaylor, a tudi zvečer jih lahko grickam......oziroma kadar me prime lakota, da se malo potešim z njimi?

clock-img

17.03.2010, 08:56

clock-img

moja malenkost

pencil-img

176

Pa še nekaj me zanima....ja, zdej bom imela milijon vprašanj user posted image .

Če jem OH z niskim GI (do 30)....ali to pomeni, da je vseeno koliko različnih OH pojem v enem obroku in jih lahko kombiniram z beljakovinami in vlakninami?

Ali lahko jem salamo in sir skupaj (seveda brez kruha)?

Kako je s hrenovko?

Se opravičujem, ampak res bi rada poštudirala bistvo.....intenzivno pa berem Montignacovo knjigo.

Hvala user posted image

clock-img

17.03.2010, 09:13

clock-img

moja malenkost

pencil-img

176

Aja, še to sem hotla...............

kaj pa kisla smetana, jo lahko primešam h kakšni omaki ali sladka smetana, smetana za kuhanje?

Lahko jem špagete v smetanovi omaki?

Stokrat hvala user posted image

clock-img

17.03.2010, 13:32

clock-img

al1*

pencil-img

2246

Klobase in sir lahko skupaj - brez kruha seveda.

Špageti v smetanovi omaki - ne

Hrenovka - verjetno ja, čeprav so verjetno premastne in imajo raznorazne dodatke.

Smetane jaz ne bi uporabljala, čeprav se mi zdi, da kisla smetana v majhnih količinah je ok.

Glede tistega z nizkim Gi in kombiniranjem pa ne razumem - katere ogljikove hidrate z nizkim Gi imaš v mislih?


_____________________________

lp

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem