cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Mleko, ki ostane...

clock-img

19.10.2005, 15:01

clock-img

pety78

pencil-img

6109

Punce, mene pa zanima, kako je z mlekom v flaški, ki ostane (z mojim mlekom, ki si ga črpam), če recimo dojenček ne poje vsega. A ga lahko dam nazaj v hladilnik in ga kasneje poje?

Sem ga pa sčrpala zjutraj in ga dala v hladilnik, potem sem ga pa zagrela. Sedaj ga je pa kar veliko ostalo, glede na to, da mi ga primanjkuje.

Hvala!
Petra

clock-img

19.10.2005, 15:08

clock-img

lex

pencil-img

6532

Ja jaz sem tud tako delala in je čist OK.

Je pa lepo najti koga iz istega koncauser posted image user posted image

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

clock-img

19.10.2005, 15:15

clock-img

Petra P.

pencil-img

336

Svoje mleko smeš samo 1x pogrevat! Vprašaj patronažno sestro in/ali pediatra, ampak nam so rekli, da ne. Smo pa, kadar je bilo mleka veliko, ohlajeno mleko premešali (da se je maščoba enakomerno razporedila) in ga potem le pol odlili v drugo stekleničko, ki smo jo pogreliu. Polovicaje ostala v hladilniku. Tam je lahko 3 dni - brez vmesnega pogrevanja!

clock-img

19.10.2005, 16:05

clock-img

Barbela

pencil-img

239

Res je, ni fajn mleko večkrat pogrevati - zaradi bakterij. Bolje je, čega pogreješ le toliko kot misliš da bo pojedel, potem pe še tako lahko dodaš, če še hoče jest. Bolje je tudi, če ga shranjuješ v stekleni posodi s pokrovom - spet zaradi bakterij, največ 24 ur v hladilniku.

lp, B.

clock-img

19.10.2005, 16:16

clock-img

miškolina

pencil-img

19

Kot so že predhodnice povedale: tako svoje kot adaptirano mleko lahko v hledilniku shranjuješ 24 ur, pogreješ pa ga lahko le enkrat, ne večkrat.

clock-img

19.10.2005, 17:47

clock-img

babylove

pencil-img

2473

Mleko se ponudi samo 1x, kar ostane v steklenički, se zlije proč in se ne shranjuje. Razlog je možnost razvoja nevarnih bakterij na mleku, ki je prišlo v stik s slino. Iz istega razloga se tudi stekleničke, ki se uporabljajo za mleko, sterilizirajo, medtem ko sterilizacija stekleničke z vodo ali čajem ni tako obvezna.

Če je težava v kvantiteti mleka in ga je dejansko škoda zavreči, poskusi ponujati manjše količine in po potrebi dodajati v stekleničko, tako boš porabila toliko, kot je dejansko potrebno, ostalo (kar ni bilo v steklenički) pa lahko shraniš za kasneje.

clock-img

19.10.2005, 23:32

clock-img

mamči

pencil-img

1722

Tvoje izbrizgano mleko ostane v hladilniku do 24ur
- prilagojeno mleko narediš vedno sveže
- pogrevati mleka ne smeš
- tisti ostanek, ki ga ne popije zavržeš ga ne pogrevaš nikoli 2x.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem