cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Mastitis in lekadol

clock-img

23.12.2008, 19:05

clock-img

JAPE

pencil-img

688

Ali lahko vzamem lekadol?
Imam mastitis, kuha me vročina, tople odkladke imam, dojim in črpam tudi.

clock-img

23.12.2008, 19:06

clock-img

Najaa

pencil-img

16801

Lekadol lahko.

clock-img

23.12.2008, 19:09

clock-img

Petr_a

pencil-img

803

clock-img

23.12.2008, 19:28

clock-img

bskrle

pencil-img

3409

Vzemi raje 2, če je pravi mastitis, boš tako in tako rabila kaj močnejšega.

clock-img

24.12.2008, 08:25

clock-img

analucija

pencil-img

389

najbolj pomaga topla kopel. meni je kar odleglo.seveda tablete tudi.

clock-img

24.12.2008, 08:53

clock-img

zmajaz

pencil-img

5781

Najboljš da greš po antibiotik in bo tega v enem dnevu konc, če ne pa bogve kako dolgo se boš matrala. Sej ti dajo tak antibiotik, da ti ni treba prenehati dojiti.

clock-img

24.12.2008, 10:27

clock-img

suzanica

pencil-img

270

podji raje k zdravniku. jaz sem po 3 mastitisih zdravljenih z antibiotiki dobila absces.

clock-img

24.12.2008, 20:38

clock-img

evi28

pencil-img

253

Ko sem jaz fasala mastitis, je sestra klicala dežurnega zdr. (bila je sobota), če mi lahko da kaj za zbijanje vročine, ki sem je imela 41°C,je rekel, da lahko lekadol, ni pa povedal, da samo enega. Ko ga je zvečer klicala in povedala, da ni vročina nič padla in da sem jemala lekadol na 4 ure cel dan, je pa v luft skočil, da ne smem dojit in da mora tamala dobit AM. Še sreča, da so imeli pri sosedih dvojčka in je so posodili eno škatlo Aptamila. V ponedeljek sem pa klicala svojo zdravnico, ki mi je dala antibiotik.
Kako in kaj je z lekadolom v takih primerih, še zdaj ne vem čisto točno, ali res nebi smela dojit, ali je dohtar pač preventivno reagiral, ker ne glede, da je bil seznanjen z mojim stanjem, ni predlagal antibiotika. Vem pa zase, če bom imela še kdaj tak mastitis, definitivno najprej pokličem za A, ker pri taki vročini, kot sem jo imela jaz, lekadol ne zaleže.
Pa še več kot 14 dni sem se potem matrala, da sem tisti dodatek lahko čisto ukinila in prešla nazaj na izključno dojenje.

< Sporočilo je popravil evi28 -- 24.12.2008 20:39:07 >

clock-img

24.12.2008, 21:45

clock-img

zmajaz

pencil-img

5781

IZVIRNO SPOROČILO: evi28
Vem pa zase, če bom imela še kdaj tak mastitis, definitivno najprej pokličem za A, ker pri taki vročini, kot sem jo imela jaz, lekadol ne zaleže.
Pa še več kot 14 dni sem se potem matrala, da sem tisti dodatek lahko čisto ukinila in prešla nazaj na izključno dojenje.



Vidiš jaz sem šla takoj še isti dan k dežurnemu zdravniku, ko sem fasala mastitis (zelo boleča zatrdlina na enem delu dojke in naenkrat sem dobila vročino) - razvil se je v bistvu v par urah. Zdravnik je pogledal in nisem imela še nič rdeče, samo bolečo zatrdlino, in je rekel, da sem prišla še pravi čas. Predpisal mi je antibiotik in naslednji dan sem bila že v redu. Dojiti mi ni bilo treba nehati, antibiotik pa mislim, da sem morala jesti samo 3 dni. Pa rekel mi je, da moram obvezno vsakič, ko dojim, začeti na oboleli dojki, da jo user posted image  čimbolj prazni. Jaz tudi vem, da če se mi bo pri 2. user posted image  slučajno spet pojavil mastitis, bom šla takoj k zdravniku, pa ni važno, kateri dan bo in koliko bo ura.

clock-img

25.12.2008, 04:18

clock-img

pikicai

pencil-img

203

jst sm bla za mastitis v bolnici 1 teden...pa so mi tam predpisal lekadole na 6 ur...seveda jih nisem jemala....vzela sem ga samo takrat ko sm mela res vročino, ki jo je pa itak treba nekako zbit....

clock-img

25.12.2008, 09:04

clock-img

majči22

pencil-img

735

Jest sm ga tudi fasala.user posted image V enem dnevu se mi je vse razvilo od zatrdline do vročine 40,5. Jedla sem antibiotik in normalno dojila naprej. Dokler ni antibiotik prijel sem kar dva lekadola naenkrat vzela (bilo malo boljše). Dežurni mi je rekel, da če je vročina nad 38 ne smem dojiti, ko pa sem govorila z pediatrinjo je pa rekla, da kr normalno dojit, razen v primeru če je mleko rjave barve oziroma krvavo takrat prekinem dojenje in si samo pumpam vn. No pri nas je bilo mleko normalno in je normalno pila naprej.

_____________________________

Sploh ni težko doseči, kar si želiš,
samo želeti si moraš dovolj močno!!!

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem