cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Mastitis in Amoksiklav

clock-img

14.10.2010, 11:06

clock-img

Sonce13

pencil-img

13

Pozdravljene!

Fasala sem mastitis... in včeraj pri zdravniku dobila antibiotik Amoksiklav.
Zanimajo me vaše izkušnje s tem antibiotikom in sicer to, po kolikem času je bolečina popustila in kdaj lahko rečete, da je mastitis izginil.

Dojim normalno, celo malo več na dojki z mastitisom. Zdravim se torej že en dan - 3 tablete... pa zaenkrat ni še čisto nič odleglo. Bom čakala več dni, da bo bolje?

Hvala za vaše odgovore.

clock-img

14.10.2010, 11:20

clock-img

Panaya

pencil-img

32

Kolikor jaz vem, se Amoksiklav naj ne bi jemal, če dojiš. Res da je najbolj učinovit, ampak...
Morala bi dobiti Hiconcil.
Vsaj tako je bilo rečeno, ko sem ga imela jaz.

clock-img

14.10.2010, 11:59

clock-img

Sonce13

pencil-img

13

Meni je pač zdravnica predpisala ta antibiotik in rekla, da lahko dojim. Tudi v navodilih piše, "da se v mleko izloča zelo majhna količina zdravila, zato je je treba pri doječih materah uporabljati zelo previdno". Kar ni prepoved.

Skratka - zanima me - V KOLIKEM ČASU SO BOLEČINE POPUSTILE oz. SE JE MASTITIS POZDRAVIL.

Hvala.

clock-img

14.10.2010, 13:34

clock-img

Ninush

pencil-img

78

5 dni

clock-img

14.10.2010, 13:38

clock-img

tlb

pencil-img

226

jaz sem imela dva mastitisa, obakrat jemala ANaclosil. Bolečina je minila po dveh dnevih antibiotika. Rdečina prvič po enem dnevu, drugič pa sploh nisme imela pordele dojke. Vročina je obakrat izzvenela po enem dnevu.
So mi pa obakrat rekli, da če po treh dnevih ni boljše, da moram takoj na kontrolo (prvič so me na kontrolo tudi naročili, drugič pa ne več). No, v primeru poslabšanja-širjenje rdečine, visoka vročina z mrzlico-pa takoj.

Tudi AMoksiklav se predpiše (sicer nej bi se ANaclosil najbolj priporočal, potm pa sta tu Hiconcil in Amoksiklav).

Pa upam, da se hitro pozdraviš!

clock-img

14.10.2010, 13:40

clock-img

tlb

pencil-img

226

aja, pa antibiotike je seveda treba do konca pojest (al zdaj že solim pamet user posted image )

clock-img

14.10.2010, 13:41

clock-img

zmajaz

pencil-img

5781

Meni so bolečine popustile že do naslednjega dne, jemala sem pa Hiconcil.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

clock-img

14.10.2010, 13:55

clock-img

Sonce13

pencil-img

13

Ninush: Aha - da bom mogla tolk časa čakat...
Res je, da imam tablet za deset dni in bi bilo nekako logično, da bolečina popusti po parih dneh.

Sem pa tudi slišala od znanke - tako kot pri tebi zmajaz, da so bolečine popustile že v enem dnevu.
Sem se tega nadejala, ampak bom mogla očitno še mal počakat ;-)

Sej sem našla še en forum, ker je ena napisala, da ji je spustilo 7 dan... ah!
Še dobro, da sem takoj paniko zagnala... in dobila antibiotike.

tlb: Ja nimam rdečine... mam pa ful trdo in bolečo dojko (prej nikoli - in na drugi dojki tudi nimam - nisem sploh imela občutka, da je kaj mleka notri...), pa prej je bila vedno manjša od druge sedaj pa... ;-) Ja - itak bom pridna in vse tablete popapala. A praviš, da so tri rekli, da če tri dni ni bolje...? Hm. No ostaneta mi še dva dni.

Vam sporočim koliko časa mi bo držal tale mastitis.

Bi pa rada še mnenje drugih koliko časa ste se ubadale s to težavo.

Lp

clock-img

14.10.2010, 15:46

clock-img

tlb

pencil-img

226


IZVIRNO SPOROČILO: Sonce13

Ninush: Aha - da bom mogla tolk časa čakat...
Res je, da imam tablet za deset dni in bi bilo nekako logično, da bolečina popusti po parih dneh.

Sem pa tudi slišala od znanke - tako kot pri tebi zmajaz, da so bolečine popustile že v enem dnevu.
Sem se tega nadejala, ampak bom mogla očitno še mal počakat ;-)

Sej sem našla še en forum, ker je ena napisala, da ji je spustilo 7 dan... ah!
Še dobro, da sem takoj paniko zagnala... in dobila antibiotike.

tlb: Ja nimam rdečine... mam pa ful trdo in bolečo dojko (prej nikoli - in na drugi dojki tudi nimam - nisem sploh imela občutka, da je kaj mleka notri...), pa prej je bila vedno manjša od druge sedaj pa... ;-) Ja - itak bom pridna in vse tablete popapala. A praviš, da so tri rekli, da če tri dni ni bolje...? Hm. No ostaneta mi še dva dni.

Vam sporočim koliko časa mi bo držal tale mastitis.

Bi pa rada še mnenje drugih koliko časa ste se ubadale s to težavo.

Lp



Jaz sem šla takrat še v bolnico (4t po porodu), pa je bla ena mlada in prijazna dohtarca, pa me je malo kar strašla....pa me je čez tri dni naročila na kontrolo. So bile pa pir meni krive hude ragade na bradavicah, ni šlo za zastoj mleka. (Zato se mi je mastitis relativno hitro ponovil....dokler nisem ragad "zrihtala").
Meni je zatrdlina trajala nekje dva dni, pa bolečina na pritisk, prvi dan pa je bolelo kar "samo od sebe" (sam jaz sem najprej mislila, da me modrc žuli, pa zeblo me je,sem moža prosla, da naj zakuri...potem pa šele gor prišla, da jaz kurim...pa rdečina je bla na spodnji strani joške in tja dol nisem vidla. V kopalnici pa sem brez očal in v špeglu nisem vidla....Drugič pa sem takoj pogruntala, še niti ni blo rdečine, sam zatrdlina in bolečine, takoj antibiotik in je bla tudi rdečina minimalna, pa hiterje je šlo vse mimo. Prvič sem čakal dan in pol do pregleda, tj. da sem doma skapirala, kaj mi je....)

Pa mirno hranjenje otročka želim :)

(obkladke si daješ gor?to je meni tudi fajn pomagalo).

clock-img

14.10.2010, 17:06

clock-img

Sonce13

pencil-img

13

Obkladke?

No tukaj sem pa čist zmedena... k berem na forumih vse živo...

Ena teorija je - topli obkladki, da se odprejo vodi,
druga pa hladni obkladki, da vnetje ne napreduje (bakterije se na toplem hitreje razmnožujejo).

Delam tako, da grem pred podojem pod tuš ali pa dam gor topel obkladek (da bo otroček dojko čimbolj spraznil - ker potem čutim olajšanje).
Hladnega bi pa dala po podoju (mi je edino logično) - no ampak tega se še ne grem...

Računam na to, da bodo antibiotiki v kratkem prijeli.

clock-img

14.10.2010, 23:02

clock-img

nusi

pencil-img

1833

mastitis sem si pozdravila s sumamedom, v dveh dneh je bilo ok, tri dni sem ga pa morala jemat.  Dojiš lahko če dobiš amoksiklav, hiconcil, včasih je bil še nek orbenin (al nekak tko), sumamed, pa mogoče še kaj. daj si te hladne obkladke gor po podoju, samo res izprazni dojko, magari še s pumpico, res ti bo ful pomagalo. Glede toplih obkladkov je pa fino pred podojem da steče.Aja pa še med dojenjem sem masirala dojko tam kjer je bila trda s krožnimi gibi.
Upam, da ti bo kmalu bolje


< Sporočilo je popravil nusi -- 14.10.2010 23:05:01 >

clock-img

15.10.2010, 13:05

clock-img

tlb

pencil-img

226


IZVIRNO SPOROČILO: nusi
daj si te hladne obkladke gor po podoju, samo res izprazni dojko, magari še s pumpico, res ti bo ful pomagalo. Glede toplih obkladkov je pa fino pred podojem da steče.Aja pa še med dojenjem sem masirala dojko tam kjer je bila trda s krožnimi gibi.
Upam, da ti bo kmalu bolje


Točno tak je bilo meni priporočeno. In hladni obkladki so mi taaaak pasali, sploh, ko je še bolelo.

A je že kaj boljše?
LP T

clock-img

15.10.2010, 15:17

clock-img

Sonce13

pencil-img

13

Uf... nič ni še odleglo... me ravnokar spet vročina kuha... grem en lekadol vzet! Potem se mi za par ur počutje izboljša - imam apetit, moč, ni da ni. A ko popusti sem spet kot cunja. Še vedno čakam, da antibiotik prime.

Je pa tako, da je na drugo dojko je prav lušno dojit - me nič več ne boli, skeli ali pri zagrabitvi dojke "zašvasa", na dojki z mastitisom pa vsi neprijetni občutki ostajajo... j**** ga!

In kot si napisal-a tlb - sem se tudi jaz imela čas včeraj z očali pogledati v ogledalu in imam tudi rdečino... kdo bi si mislil;-)

nusi: hvala za nasvet. Bom po vajinih priporočilih poskusila še z mrzlimi obkladki. Pa upajmo, da bo čimprej minilo.

clock-img

17.10.2010, 15:33

clock-img

Sonce13

pencil-img

13

No pa je malo bolje...

v torek zjutraj me je začelo tiščati v desni dojki... do popoldneva mi je otročiček nekako spil in olajšal malo bolečino - a zvečer je bila tu vročina!
Le-ta je včeraj popustila (nisem več potrebovala lekadolov) - torej po 3 dneh.
Bolečina v dojki pa se bo očitno poslovila šele danes - torej po 5/6-ih dneh.

Če bo kdaj katera imela podobne težave in iskala odgovor v kolikem času se mastitis pozdravi...
Srečnice so tiste, ki se ga znebijo v enem dnevu... sicer je kar treba par dni počakat ;-)

Pa držim pesti, da vas bo čimmanj takih!

clock-img

17.10.2010, 16:38

clock-img

Ninush

pencil-img

78

sonce,,

nekako tako je blo z mano. ampak me ni fuuul bolela sama dojka - zato ni sem bla ziher, če je sploh mastitis. Še zdravnik mi je rekel, da imam pač neko vnetje, kaj točno, pa ni vedel.
Sem se pa vsakič potrudila in jo zmasirala pred dojenjem in tople obkladke, po dojenju pa mrzle obkladke.

clock-img

18.10.2010, 08:54

clock-img

cepetavka

pencil-img

36

Tole z obkladki je res prava znanost. Vsak pove drugače!
Pa glede stiskanja mleka do konca. To potem pospeši tvorbo mleka. A ni še bolj nevarno za ponovni mastitis?

clock-img

18.10.2010, 19:29

clock-img

nusi

pencil-img

1833

ja sej hladni obkladki začasno zmanjšajo količino mleka, oz. če bi to delal redno in dlje časa bi počasi mleko usahnilo.

clock-img

18.10.2010, 19:33

clock-img

Volga

pencil-img

9346

IZVIRNO SPOROČILO: Sonce13

Ninush: Aha - da bom mogla tolk časa čakat...
Res je, da imam tablet za deset dni in bi bilo nekako logično, da bolečina popusti po parih dneh.

Sem pa tudi slišala od znanke - tako kot pri tebi zmajaz, da so bolečine popustile že v enem dnevu.
Sem se tega nadejala, ampak bom mogla očitno še mal počakat ;-)

Sej sem našla še en forum, ker je ena napisala, da ji je spustilo 7 dan... ah!
Še dobro, da sem takoj paniko zagnala... in dobila antibiotike.

tlb: Ja nimam rdečine... mam pa ful trdo in bolečo dojko (prej nikoli - in na drugi dojki tudi nimam - nisem sploh imela občutka, da je kaj mleka notri...), pa prej je bila vedno manjša od druge sedaj pa... ;-) Ja - itak bom pridna in vse tablete popapala. A praviš, da so tri rekli, da če tri dni ni bolje...? Hm. No ostaneta mi še dva dni.

Vam sporočim koliko časa mi bo držal tale mastitis.

Bi pa rada še mnenje drugih koliko časa ste se ubadale s to težavo.

Lp



predvsem, kjer čutiš zatrdline, jih masiraj in od zatrdline s prsti potegni proti bradavici, po mlečnem vodu, da razbiješ zatrdline in narediš prehodne vode.

clock-img

19.10.2010, 08:42

clock-img

Sonce13

pencil-img

13

Mhm - mislim, da lahko rečem, da sem se nadloge rešila.
Me je pa kar malo groza kaj bo, ko mi zmanjka antibiotikov.
Bom pridna pri masaži...

Hvala vsem.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem