cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Krst v drugi župniji

clock-img

25.02.2010, 16:09

clock-img

pajkica

pencil-img

278

Otroka bi rada krstila v drugi župniji, ne v tej, kjer živimo. Predvsem zato, ker se v parih letih nameravamo preseliti od tukaj.
Ampak naš župnik komplicira, da je kaj. Izdati bi namreč moral dovoljenje za krst v drugi župniji pa ga noče.

Kaj lahko storim? So tudi vam tako komplicirali če ste želeli krstiti izven župnije, kjer prebivate?
S to župnijo se namreč ne čutim prav nič povezano, še k maši hodimo v župnijo kjer hočemo krstiti. Tukaj pač živimo le zato, ker trenutno ne gre drugače.

Nisem mislila, da mi bo tako lep dogodek požrl toliko živcev.

clock-img

25.02.2010, 18:59

clock-img

bubu_bibi

pencil-img

611

A za krst otroka res mora domači župnik izdati dovoljenje?

Ti predlagam, da se oglasiš pri župniku iz druge župnije in se z njim pogovoriš. Mogoče se bo dalo urediti mimo domačega župnika. Srečno!

clock-img

25.02.2010, 19:05

clock-img

Klemy82

pencil-img

3154

Jaz sem krščena v drugi župniji kot pa smo živeli, samo takrat to ni bil tak problem. Zdaj pa mora dat domač župnik dovoljenje in kateri ga nočejo dat, ker se pač borijo za vsakega novega župljana. Poskusi se pogovorit z duhovnikom, pri katerem bi rada imela krst, če bi se dalo brez, drugače pa pač počakaj teh par let, da se boste preselili in daj otroka krstiti takrat. Jaz sem bila tudi 5 let stara, ko so me krstili. :)

_____________________________

Jst.

clock-img

25.02.2010, 21:22

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

25.02.2010, 21:38

clock-img

somic

pencil-img

1241

jaz sem dovoljenje dobila brez problema, je pa res to odvisno od vsakega posameznega župnika.

zdaj, če lepo lepo prosiš in razložiš, da se imaste namen v kratkem preseliti, bi ti skoraj moral it na roke. žal ti ne vem kaj drugega svetovat, vem pa žal samo to, da se dogaja tudi to, da ne izdajajo teh dovoljenj, če se jim tako zdi...

upam, da urediš tako kot si želiš...

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

clock-img

25.02.2010, 21:49

clock-img

Ribi Bibi

pencil-img

285

Mi smo našo krstili poleti in smo potrebovali dovoljenje matične župnije. Na srečo brez komplikacij.

_____________________________

- www.mojasobica.si -

clock-img

25.02.2010, 22:17

clock-img

mateyka

pencil-img

13812

Za vsak primer bi jaz poklicala še škofijski inšpektorat in po mojem ti bodo čisto lepo povedali in razložili potopek.



to pa res - po moje te ne morejo prisilit da krstiš tam kjer ne želiš, oziroma da ne moreš krstiš tam kjer želiš.

to pravico izbire pač imaš - a katera ve?

< Sporočilo je popravil mateyka -- 25.2.2010 22:23:20 >

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem