cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Kravje mleko...??

clock-img

29.01.2010, 13:11

clock-img

divans1

pencil-img

2547

Punce mene pa samo nekaj zanima, pa če bi mi lahko prosim razložile razliko. Pravijo, da do 1. leta starosti ni dobro dajati dojenčku kravjega mleka, da ima preveč beljakovin in premalo drugih koristnih snovi in ga zato težje prebavi, posledica so potem lahko krči in bruhanje. Ali se potem do prvega leta, če nimaš več svojega mleka, dajajo samo mleko v prahu in seveda druga hrana... kako je s tem?? Potem po prvem letu se pa lahko da ali ga je bolje redčiti z vodo ali se raje kupi 0,5, da je minimalno maščobe... Najlepša hvala za odgovore.

clock-img

29.01.2010, 13:13

clock-img

trobentic_@

pencil-img

145

Saj v AM je tudi kravje mleko,ampak je boljše
Mi smo ga začeli pri prvemu dajati pri 6 mesecih,prid drugemu pa kasneje.Nikoli ga nisem redčila.
ne ne kupiš 0,5 ampak3,5

clock-img

29.01.2010, 13:17

clock-img

divans1

pencil-img

2547

A ni 3,5 premasten??? Zakaj ga pa potem eni redčijo?

clock-img

29.01.2010, 13:29

clock-img

bambika

pencil-img

147

Ne, ni premasten. Otrok rabi polnomastne mlečne izdelke ne posnetih.
Naša dobi domače kravje mleko, ki pa je še bolj mastno od 3,5%, pa ji čisto nič
ne manjka.

clock-img

29.01.2010, 13:36

clock-img

bučkabb

pencil-img

865

jaz sem tudi dojila do dobrega 7 meseca pol sem pa začela dajat kr domače kravje mleko pa ji nič ni bilo in ga še danes pije.
res pa je da sem ga sprva ko sem ga začela devat mal rečla z vodo, ker smo ga dobival pri babici tistga čist domačga pa se mi je zdel kr masen (vidiš kak debela smetana se naredi, ko se mleko ohladi)

< Sporočilo je popravil bučkabb -- 29.1.2010 13:37:21 >

clock-img

29.01.2010, 13:45

clock-img

AnciM

pencil-img

1222

Jaz sem tudi mojemu dala domače kravje mleko pri 6 m. Uvedeš ga tako kot vsako drugo hrano. Počasi, da vidiš kako ga sprejema. Prvi teden sem mu ga dajala le za en obrok, pa še to razredčenega z vodo. Potem sem nehala redčit, na koncu pa še vse obroke zamenjala z njim. Nikoli ga ni zvijalo, čeprav ima maščobe domače mleko preko 4, ponavadi okoli 5.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

clock-img

01.02.2010, 13:05

clock-img

Abbott

pencil-img

145

IZVIRNO SPOROČILO: divans1

A ni 3,5 premasten??? Zakaj ga pa potem eni redčijo?



Hvalabogu, da je 3.5 - tako vsaj dobiš kaj od mleka. Tisto 0.1 oziroma tudi 1.6 je bolj kvazi trendy. Se strinjam z Bambiko.

clock-img

02.02.2010, 08:57

clock-img

endrina

pencil-img

349

Joj punce, pa ja otroka ne prikrajševat za tist mlečne maščobe. Otrok rabi dovolj energije, da se lahko normalno razvija. Prepričana sem, da je mamino mleko še bolj mastno - ko sem si ga enkrat načrpala in spravila v hladilnik, je bilo na vrhu čez čas polno smetane. Torej ... manj kot 3,5 sploh ne dajat.

Naš pediater mi je že pri prvem svetoval, da naj kravje mleko uvedem šele po enem letu otrokove starosti, da se s tem preprečijo morebitne alergije. Tako sem kupovala kašice, ki so se mešale bodisi z vodo, al pa sem kupila AM, ter v to mešala kašice. Prav tako sem jogurte uvedla šele pri prvem letu starosti. Včasih na to niso pazili, pa je bilo z otroci vse ok, zdaj pa so drugi časi, pa sem se raje temu prilagodila in ne tvegala kakšnih zapletov pri malem.

clock-img

02.02.2010, 13:17

clock-img

livia

pencil-img

2395

Priporočila pediatrov so, da se s kravjim mlekom začne po dopolnjenem 1. letu. Če nimaš mleka do takrat daješ adaptirano mleko.
Mi smo okoli 9 meseca probali dat par kapljic mleka v pire krompir ali kaj podobnega, da bi ga pa prav pila sem pa počakala do 13. meseca.
Kupuješ vedno 3,5 maščobe ali najbolje kar kravjega iz mlekomata.

clock-img

02.02.2010, 15:52

clock-img

Abbott

pencil-img

145

Pa čim bolj mastno!

clock-img

02.02.2010, 17:21

clock-img

divans1

pencil-img

2547

Hvala za koristne imformacije!!!! user posted image

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem