cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Konec dojenja; kako naprej?

clock-img

07.09.2010, 15:32

clock-img

jeny

pencil-img

35

Zanima me kako naj se znebim svojega mleka,ker ne dojim več mleka je za vsake 5 ur 60 ml iz obeh dojk?? Ker nam mleko ne ustreza več zaradi zdravstvenih težav in močnih antibijotikov,bi se ga rada znebila,ker me ob vsakodnevnem črpanju na pumpico že zelo bolijo bradevice kljub mazanju z lanolinom,poleg tega me po malo špika v prsih in sem že res sita te bolečine in zamudnega črpanja podnevi in ponoči! Slišala sem da naj bi žajbljev čaj sušil mleko a nič ne kaže da je kaj na tem,sem preizkusila. Kaj in kako naj še ukrepam?

< Sporočilo je popravil Katrin RR -- 7.9.2010 16:11:47 >

clock-img

07.09.2010, 16:18

clock-img

sonček88

pencil-img

151

Zdravo.
To "špikanje" je res zoprno.
Ampak meni je mleko kar samo usahnilo...si nisem nič črpala ne pila noben čaj...malo več časa je rabilo, ampak je kar šlo!

Tako da jaz ti več kot toliko nevem pomagati, žal!


_____________________________

Najlepše je v družbi ljubljenih oseb.
***MATIJA***

clock-img

07.09.2010, 17:29

clock-img

Splišni

pencil-img

2373

Brala sem, da moraš dati liste svežega zelja na prsa. Kar pod modrček.

clock-img

07.09.2010, 17:51

clock-img

donat

pencil-img

359

okrog dva tedna sem imela 50-60 ml zdaj pa ta teden vsak dan 30ml vsak dan je vse manj in manjuser posted image . imela pa sem 2,5mesecev svoje mleko in mi je prav žal da ga nimam za vsak obrokuser posted image

to ti bo počasi samo usahnilo.

clock-img

07.09.2010, 20:14

clock-img

AnciM

pencil-img

1222

jeny mleko se ti bo posušilo, ko ga boš nehala črpat. Če pa te slučajno prsi začnejo preveč tiščat, si pa izčrpaj le toliko, da popusti. Ne jih spraznit. V dveh dneh se mi je obakrat tako posušil.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

clock-img

07.09.2010, 20:50

clock-img

jeny

pencil-img

35

Punce super ste,hvala res! Jih ne bom več črpala in bom malo stisnila zobe ker me to špikanje res malo moti in boli,še posebej ko imam dojenčka v naročju saj se tišči ob moje prsi in je neprijetna bolečina! Tako da upam da čim prej mine,še enkrat hvala vam vsem user posted image user posted image

clock-img

07.09.2010, 23:26

clock-img

Dona84

pencil-img

18

Ne vem, če je res, ker nisem še nikoli dojila, vendar je že več žensk, tako v moji družini kot znank, povedalo, da mleko usahne, če prekuhaš veliko peteršiljevih listov in popiješ ta "čaj". Drugače ne zagovarjam raznih coprnij, ampak to bom pa poskusila, ko bo prišel moj čas za to. Verjetno zato, ker je to zelo pomagalo moji babici po smrti novorojenčka. Vsekakor pa si ne stiskaj več mleka, ker s tem stimuliraš nastajanje mleka.

lp

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem