cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Koliko vode potrebuje otrok

clock-img

03.07.2007, 14:07

clock-img

2 Sraki

pencil-img

1159

... na kg telesne teže.

Zadnič sem opazila debato, ko se je ena mamica spraševala koliko lahko njenuser posted image  popije. No danes pa sem zasledila to v reviji in se mi zdi fajn vedeti take stvari.

Torej 






Starost

Vode na kg telesne teže v ml/dan


3 dni

80-100


10 dni

125-150


3 mesece

140-160


6 mesecev

130-155


9 mesecev

125-145


1 leto

120-135


2 leti

115-125


4 leta

100-110


6 let

90-100


10 let

70-85


14 let

50-60


18 let

40-50

Sicer se mi zdi, da tukaj ni mišljeno da bi moral popiti dejansko toliko vode, temveč, da potrebuje toliko tekočine, ali pačuser posted image

clock-img

03.07.2007, 14:16

clock-img

rainbow

pencil-img

2869

to je različno, se mi zdi; svetovalke za dojenje trdijo, da dojen otrok ne potrebuje posebej nobene tekočine, saj jo dobijo z materinim mlekom; tudi jaz moji drugi user posted image  do šestega meseca nisem dajala nič.

sem pa tu ali pač nekje prebrala, da pa tisti otroki, ki so hranjeni z umetnim mlekom, naj bi dobili zraven nekaj tekočine.

tekočina pa seveda pri uvajanju goste hrane in kasneje vključuje tudi juhe, jogurti, ne samo dejanske vode/sokov/mleka.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

clock-img

03.07.2007, 15:08

clock-img

lilka

pencil-img

1380

Joj, pol bi jaz moji mogla, če pije flaško tolko vode dajat, ne vem 120-160 ml za 3 M staro, je pa preveč, jaz ji pa samo kakšno žličko dam, če se spomnim, joj, joj, bom mogla večkrat dat....aja jaz še malo dojim zraven, tako da res ne vemuser posted image

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

clock-img

03.07.2007, 16:43

clock-img

2 Sraki

pencil-img

1159

Jaz ga šele sedaj, ko sem mu začela dodajat GH, komaj prepričam, da mi popije od 100-160ml/dan. Ima pa dobrih 7kguser posted image  Se tolažim s tem, da je itak še v večji meri dojenuser posted image .

clock-img

03.07.2007, 18:32

clock-img

K_a_t_i

pencil-img

5246

Zvončica in Peterpan, kje si pa našla to tabelo? Men je malo čudno, da naj bi naš malo nad 7kg 4 mesečnik spil okrog liter vode dnevno user posted image  Verjetno pa ravno nekje tam okrog spije/poje mleka dnevno (dojen). Razen, če so to vse skupaj šteli (torej tekočine in ne vode).

clock-img

03.07.2007, 18:51

clock-img

2 Sraki

pencil-img

1159

Revija mama - Paparica

clock-img

03.07.2007, 20:21

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Razen, če so to vse skupaj šteli (torej tekočine in ne vode).



Ja, tudi jaz imam v spominu deciliter tekočine na kg telesne teže pri tem, da tekočina pomeni čaj/vodo ter vso tekočino, ki jo vsebuje hrana.

clock-img

04.07.2007, 21:46

clock-img

eya

pencil-img

4615

IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

Ja, tudi jaz imam v spominu deciliter tekočine na kg telesne teže pri tem, da tekočina pomeni čaj/vodo ter vso tekočino, ki jo vsebuje hrana.



Ja, tako so meni rekli za malega (takrat je bil star 11 mesecev), ko smo bili na infekcijski zaradi driske-da mora za vsak kg dobiti deci tekočine (+ za vsako driskanje še kak deci). Šteje se tudi tekoča hrana.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

clock-img

05.07.2007, 16:33

clock-img

Naja30

pencil-img

9878

Dokler je user posted image  izključno dojen, naj ne bi rabil dodatne tekočine. Razen če se niso kaj novega spomnili, itak je vsakih nekaj mesecev drugače user posted image  Pa poleti naj bi tudi dojeni dobili malo tekočine, ker je vroče.
Ko se začne hranjenje z GH pa že rabi tekočino, saj to je pa normalno.

clock-img

05.07.2007, 17:00

clock-img

digi

pencil-img

986

Jao pa mene bo danes kap, naš je star danes 9 mesecev in spije cel dan cca. 3 litre vode.... (saj smo imeli tudi laufanje dans okrog tega, ker je menda to razvada- po eni razlagi)

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

clock-img

06.07.2007, 23:34

clock-img

Sweet

pencil-img

7

Jaz imam res težave z mojim malim. Star je 4m in spije skoraj nič. Smo na umetnem mlekcu in ga komaj prisilim, da spije 10-40 ml/dan. Pa še to prakticiram takrat ko je lačen. Sicer je močan in velik fantič, vendar vode, čaja ne prenese. ALi naj poskusim s sokovi, glede na to, da smo ravno začeli z uvajanjem prve goste hrane. Kaj mi svetujete. Po žlički ne želi pit, ker takoj misli, da mu bom dala kakšne kapljice nekaj kar mu ne ustreza. Po flaški pa pije samo mlek.

clock-img

08.07.2007, 13:58

clock-img

Vesna

pencil-img

499

sweet moj user posted image tudi ni tel vode,ma v bistvu ni tel flaške,je dojen,in po kozarcu pa spije dosti,zdaj je sicer star 11 mesecev,ma po flaški ne gre in ne gre.

_____________________________

8.8.2006 sem dobila največji zaklad na svetu,prečudovitega sinčka Vala.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem