cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Koliko poje otrok star 14 dni?

clock-img

17.02.2008, 17:30

clock-img

pajkica

pencil-img

278

Koliko naj bi pojedel otrok, ki je star 14 dni na en obrok, težak 3240 g?
Patronažna je rekla, da ima 60 ml dovolj. Ker mu moram še dodajati, pri meni namreč poje le največ 30 ml, vedno gledam da poje le 60, največ 70 ml. Vendar po hranjenju začne glasno jokati in vpiti.
Sedaj pa ne vem ali je to od lakote, ker bi hotel še, ali ga dajejo kakšni krčki.
Če bi mu ponudila še dodatka, vem da bi ga pojedel. Vendar, ker dodajam, se bojim da bi se začel preveč rediti in bi v posvetovalnici komplicirali.
Parkrat je tudi pojedel okrog 90 ml, vendar je včasih zaspal, včasih pa jokal ker ga je težalo.
Tako, da sploh ne vem katera pot je prava.

clock-img

17.02.2008, 20:23

clock-img

koala

pencil-img

5539

Meni je paronažna že ko je bil stra 10 dni rekla da bi naj pojedel okoli 70ml, ker se pač pogosto doji je rekla naj si enkrat za kontrolo izčrpam. Izčrpala sem malo manj kot 80 pa je rekla da je toOK, koje bil star 13 dni pa je rekla da zdal lahko spije že 80ml.
Jaz bi poslušala otročka, če je lačen pa naj papa.
Ravno zato se jaz ne zafrkavam več z tehtanjem in izčrpavanjem, pač pa ga podojim ko to želi, pa če na eno uro pa na eno uro. Če pa bodo v posvetovalnici rekli da premalo pridobiva, pa sebom potem ukvarjala z tem problemom.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

clock-img

17.02.2008, 20:25

clock-img

Anonimen

Ne vem, koliko naj bi pojedel...

Zakaj mu pa sploh dodajas?

clock-img

17.02.2008, 21:36

clock-img

sandra85

pencil-img

5983

user posted image ne delaj mu tega...če hoče še mu daj! lahko da je res še lačen!!! pa če bo bolj bajs pa kaj! 

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

clock-img

17.02.2008, 22:16

clock-img

bsasab

pencil-img

321

ne delaj mu tega...če hoče še mu daj! lahko da je res še lačen!!! pa če bo bolj bajs pa kaj!



Se podpisem pod to izjavo..., ne sekiraj se glede teze, tudi nasa je bila prvi mesec dojena, pa se kr precej dodatka je dobila zraven, pa se je zredila za 1.300kg, in so mi rekli da je to okej (pa so vedli da dojim in dodajam, pa se vprasali so me koliko ji dajem in takrat je bila kolicina 130 ml in so rekli da naj kar nadaljujem)...


_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...

clock-img

17.02.2008, 22:22

clock-img

Anonimen

pa če bo bolj bajs pa kaj! 



Pa zakaj bi bil bajs user posted image

Tukaj si lahko pogledas standarde rasti dojenckov, sicer v hrvascini...:

StandardiRasti

Zakaj otroke navajti na debelost? A ne veste, da je debelost vzrok za stevilna obolenja v t.i. razvitem svetu? In na to navajti otroka od prvih dni zivljenja? No ja, kakor vam ljubo.

clock-img

17.02.2008, 23:01

clock-img

sandra85

pencil-img

5983

js sem prva 2 meseca dojila na 1 uro, kar pomeni, da je ogromno pojedel na dan...zato je prvi mesec pridobil 1,5kg
P ga je pohvalila...zdaj pa dobi na mesec normalno (cca500g)
lahko bo tako samo na začetku, kakor je bilo pri nas! js osebno nebi nikoli pustila otroka lačnega, oziroma nebi mogla naredit tega, da mu nebi dala še, če bi videla, da je lačen! otrok bi se mi smilil!user posted image
je pa zelo pogosto to, da so dojenčki bolj močni, ko pa preidejo na GH (oziroma manj mleka)  ratajo bolj "elegantni"

moj dragi je bil kot dojenček ko ena sama žoga (dobesedno bajs) pri 1 letu je pa že bil kot ena mala štanga user posted image še zdaj je suh

Mič II ne bom niti prebrala, ker ne razumem hrvaškouser posted image


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

clock-img

17.02.2008, 23:02

clock-img

Anonimen

Stevilke so tudi v slovenscini user posted image .

clock-img

17.02.2008, 23:03

clock-img

sandra85

pencil-img

5983

IZVIRNO SPOROČILO: sandra85

js sem prva 2 meseca dojila na 1 uro, kar pomeni, da je ogromno pojedel na dan...zato je prvi mesec pridobil 1,5kg
P ga je pohvalila...zdaj pa dobi na mesec normalno (cca500g)
lahko bo tako samo na začetku, kakor je bilo pri nas! js osebno nebi nikoli pustila otroka lačnega, oziroma nebi mogla naredit tega, da mu nebi dala še, če bi videla, da je lačen! otrok bi se mi smilil!user posted image
je pa zelo pogosto to, da so dojenčki bolj močni, ko pa preidejo na GH (oziroma manj mleka)  ratajo bolj "elegantni"

moj dragi je bil kot dojenček ko ena sama žoga (dobesedno bajs) pri 1 letu je pa že bil kot ena mala štanga user posted image še zdaj je suh




_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

clock-img

17.02.2008, 23:04

clock-img

sandra85

pencil-img

5983

sem zdaj izbrisala...ker nisem niti linka prej odprla, pa sem pol pogledala, pa videla da je samo logika, tudi če ne razumem hruser posted image


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

clock-img

18.02.2008, 09:54

clock-img

poka1

pencil-img

229

Moj user posted image se je v prvem mesecu zredil za 1700g pa ga  samo dojim, brez dodatka...dojila sem ga na uro in pol.Pa so mi v posvetovalnici rekli naj mu dajem čaj ,da se ne bi tolko redil.Pa še presledke med dojenji naj povečam.In valda čaja noče..pa ga še vedno samo dojim pa se še vedno veselo redi, jest pa mu tudi dam kadar hoče al na uro in pol al pa na 3ure.Ne bom ga pustila jokat od lakote..mislim da do konca 2 meseca bo tudi imel eno ogromno nabranih gramov..pa kaj morem..na dieto ga sigurno ne bom dala. Zaradi kilaže sem se nehala sekirat.Ko bo čas bo že hujšal:))

_____________________________

26.12.2007 smo dobili Ažbeta 57cm,4710g
23. 3. 2009 smo dobila Ulo 53cm. 3940g

clock-img

18.02.2008, 09:58

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: sandra85

user posted image ne delaj mu tega...če hoče še mu daj! lahko da je res še lačen!!! pa če bo bolj bajs pa kaj! 



Jaz se čisto strinjam. Pa nič ne bo bajs, če bo pojedel toliko, kot mu paše. Ne sme biti lačen.
Moj je pojedel kakšnih 90 mlll, se mi zdi. Potem je pa kmalu preskočil na več, ampak je imel bolj redke obroke, ker je veliko spal. To je pomembno.
Torej pomembno je, koliko poje v 24 urah in ne koliko na en obrok.

clock-img

18.02.2008, 13:40

clock-img

vaney

pencil-img

2581

Moj bi pa pri enem mesecu pojedel tudi 120-140 ml, pa so mi rekli, naj neham s tem, ker se mu bo želodec raztegnil in naj mu raje dajem vmesne obroke čaja in po hranjenju dudo v usta, da ne bo jokal. meni se to zdi sicer malo kruto, ampak povprečno 130ml vsake 2-3 ure je pa tudi veliko.

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

clock-img

18.02.2008, 13:47

clock-img

BlackyMouse

pencil-img

268

dej mu za jest,k on hoče.to je tvoj otrok,če se bo preveč zredil,se pač bo,boš videla,ko se bo začel premetavati,se gibati,bo manj pridobivo.moj je na uro, včasih na pol ure jedu,pa ni biu bajs,nikakor ne,mal zalit,a v mejah normale.dej ne poslušaj druge,ampak svojega otroka!

_____________________________

Biti ljubljen pomeni več, kot biti bogat, kar pomeni biti srečen..

clock-img

18.02.2008, 13:49

clock-img

BlackyMouse

pencil-img

268

kolkkrat pa dojiš sploh'probi mu kej čaja dat,če dodajaš.s tem ga boš navadla,da manj je.

_____________________________

Biti ljubljen pomeni več, kot biti bogat, kar pomeni biti srečen..

clock-img

18.02.2008, 14:10

clock-img

j6

pencil-img

214

Zakaj je potrebno vse otroke dati v eno tabelo in če malo vaeč ali malo manj poje je pa že malo čudno. Tudi mi pojemo različno, ena lahko za kosilo poje celo pico, ena samo pol. ČEotročka samo dojiš, ne bo debel, vse dojenje gre v ENERGIJO. Dajej mu za jest , kadar želi.

clock-img

18.02.2008, 14:30

clock-img

erna14

pencil-img

2245

otrok ve kdaj je sit in kdaj lacen,se pravi ce hoce se jesti mu ponudi,tebi tud nebi blo vsec ce ti bi nekdo sredi kosila vzel kroznikuser posted image .

_____________________________

moj soncek Ziga-12.3.2007

clock-img

18.02.2008, 15:18

clock-img

sandra85

pencil-img

5983

IZVIRNO SPOROČILO: erna14

otrok ve kdaj je sit in kdaj lacen,se pravi ce hoce se jesti mu ponudi,tebi tud nebi blo vsec ce ti bi nekdo sredi kosila vzel kroznikuser posted image .


user posted image ta je res kruta...
ampak je res, predstavljaj si pol user posted image , ker ne zna tega povedat in pol proba kej z jokom dosežt, revček!


daj sporoči nam, kako si se odločila?????? js upam, da mu daš, dokler ti sam ne pokaže, da je sit!



_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

clock-img

18.02.2008, 18:23

clock-img

bamby

pencil-img

4007

Moja se hrani samo z Aptamilom, pa je včasih 60 ml dovolj, včasih pa tudi ne, zato sem ji dodala še 20ml, pa je vse pojedla, pa potem je bila tudi tiho. Če je otrok lačen bo jokal. Zdaj še nima3 tedne pa ji moram kar okrog 80 ml pripravit, drugače ima premalo.

clock-img

21.02.2008, 15:55

clock-img

livia

pencil-img

2395

Mi smo stari ravno toliko kot vi.
Zaenkrat mi ni treba nič dodajat, tehtam pa obroke, tako da ti lahko povem, da popije od 120 do 60 ml na obrok. Ima pa 8-9 obrokov na dan.

Jaz sem pri prvi delala isto kot ti. Dojila in dodajala, a sem ji vedno dala toliko, da je sama vrgla flašo ven, ko ji je bilo dost. Predno nisem tega pogruntala je bila 2 meseca zelo jokav otrok, jaz pa obupana mati, ki je pogosto jokala. Svetujem ti, da otroka nahraniš kolikor želi, ker bo potem ziher bolj vesel. Če je ta vaš jok seveda povezan s hrano, lahko je tudi kaj drugega. Samo če ti joka čisto po vsakem obroku je to zaradi hrane in ne krčev ali česa drugega.

clock-img

26.02.2008, 16:36

clock-img

petra05

pencil-img

94

ja obstaja formula da si zračunaš na težo in sicer:
150 krat teža / obroki
npr:150 * 3000/8 = 56250  samo jest ji dajem že kr 60 so že v porodnišnici rekli,drugač bo pa jutri 4tedne stara.

clock-img

26.02.2008, 16:37

clock-img

petra05

pencil-img

94

aja,pa nič ne dojim ker ni mleka tako da je zdaj samo na umetnem žal

clock-img

27.02.2008, 00:07

clock-img

sabina08

pencil-img

29

Naš sonček se je rodil zelo velik in že v bolnišnici je pojedel 100 ml, tako da se strinjam s preračunavanjem (150 ml na kg/št. obrokov, v literaturi tudi samo 130). To bodo svetovali tudi v posvetovalnici. Jaz sem se sprva držala količin, ki so zapisane na Aptamilu, pa so, kot tudi navajajo, le orientacijske. Pojedli smo preveč za naš majhen želodček, tako da je pediatrinja svetovala manjše količine, seveda pa bi pojedel več kot to. Znak, da ima kljub vsemu dovolj je, če prespi noč oziroma vsaj 7-8 ur skupaj; to velja ob hranjenju na stekleničko. Sicer pa bodi pozorna tudi na čas, ki ga porabi za obrok (vsaj 10 min, če je hitrejši, si pomagaj z dudico, ki ima manjšo odprtino).

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem