cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Koliko časa dojite?

  
clock-img

22.10.2009, 17:46

clock-img

Casiopea

pencil-img

73

Približno koliko časa naj bi trajalo dojenje?. Naš malček je star 7 tednov in je na vsake tri do štiri ure podnevi in to traja najmanj eno uro. Ponoči nisem prepričana, ker zaspiva. Res je, da tudu ponoči spi do štiri ure, včasih tudi več, tako, da verjetno poje dovolj. Brala sem, da naj bi dojenje trajalo do pol ure. Ali to pomeni, da imam slabo mleko? Res je tudi, da ga moram večkrat (do 4x) med dojenjem buditi in podirati kupčka, saj po pol ure zaspi. Toda, če ga odstavim, joka in hoče še.

clock-img

22.10.2009, 18:00

clock-img

miapia

pencil-img

1748

Tudi jaz sem dojila v nedogled. Vmes budila otroka, ki je ves izčrpan zaspal. Po dveh mesecih sem ugotovila, da imam premalo mleka za njene potrebe. Otrok je kar cuzal in cuzal, niti pritoževala se ni, ker je malenkost teklo, a premalo. In šla na AM.
Pravijo pa nekako 10min na vsaki. Kolegica je imela ful mleka in se je mali napil v 5 minutah. Težko pa rečem, kako je pri tebi.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

clock-img

22.10.2009, 18:01

clock-img

Anonimen

Ko je bila toliko stara, se je dojila prakticno non stop.

clock-img

22.10.2009, 18:06

clock-img

majana79

pencil-img

8822

Pri nas tudi pri tej starosti non stop, šele pri enih 3 mesecih sva prišla na 15 minut, zdaj pri 4,5 sva nekje na 10 min in se mi zdi da je prehitro vsega konec.

Prej sem vsaj tv pogledala vmes. user posted image

clock-img

22.10.2009, 18:06

clock-img

madejka

pencil-img

3926

Naš ta prvi se je dojil eno uro! Pa je bilo dovolj mleka... je ful rasel in se lepo redil... samo jedel je doooooolgouser posted image Še zdaj, ko je star 27mesecev je zelo počasi. Naši obroki trajajo tud zdaj včasih po eno urouser posted image
Je pa res, da starejši kot je bil, manj časa se je dojil... na koncu (star 10m) še samo 10 min!
Tak da vztrajaj, če mala lepo napreduje!user posted image


_____________________________

soooonček je, soooonček

clock-img

22.10.2009, 18:13

clock-img

Hope2

pencil-img

7572

Prva dva meseca se je dojil okoli 20-30 minut. Vmes je zelo redko zaspal,je kar cuzal in cuzal. Mleka je bilo dovolj, ga ni zmanjkalo, samo tako mali nimajo še tolk moči, da bi se najedli v 5 minutah. Po 2 ali 3 mesecu pa je začel zmanjševat čas in na koncu sva prišla na 5 minut dojenja.
Dojil pa se je na 1-2 uri, včasih tudi 30minut, redko na 3 ure, razen ponoči na 3-4 ure

Glede na to, da čez dan dojiš na 3-4 ure, se v tej uri kar fajn najeuser posted image . Slabega mleka pa ni. Ne sekiraj se in ne obremenjuj za brezvezen nič. Če se otrok lepo redi, je to to. Mislim, da ne bi čakal lačen 4 ure na ponovni podoj, če bi bilo mleko slabo, oz če ga ne bi imela

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 22.10.2009 18:17:17 >

clock-img

22.10.2009, 18:25

clock-img

Anonimen

Prva je bila cele dneve na dojki,druga je pojedla v petih minutah in je držalo za 4 ureuser posted image

clock-img

22.10.2009, 18:40

clock-img

veronikab

pencil-img

1172


IZVIRNO SPOROČILO: majana79

Pri nas tudi pri tej starosti non stop, šele pri enih 3 mesecih sva prišla na 15 minut, zdaj pri 4,5 sva nekje na 10 min in se mi zdi da je prehitro vsega konec.

Prej sem vsaj tv pogledala vmes. user posted image



Se podpišem pod to. user posted image

_____________________________

Najina sreča Jakob Bela se je rodil 27. 4. 2009.

clock-img

22.10.2009, 18:47

clock-img

ledenaa

pencil-img

2488

Brala sem.....

ne beri!

ne slabo mleko nimaš,ker slabo mleko ne obstaja
In je to čist normalno,ker si pač tudi njegova dudica :)

clock-img

22.10.2009, 21:58

clock-img

zez76

pencil-img

92

Pri nas je bilo isto pol kar naenkrat je pa vse zalaufalo in se je v 5 min najedu! user posted image Srečno!

clock-img

23.10.2009, 16:18

clock-img

anci banci

pencil-img

1544

na začetku po 20 do 30 min... sedaj 5 min pri 3 m in pol

clock-img

23.10.2009, 17:57

clock-img

manna

pencil-img

2556

Pri nas je bilo tudi tako da na začetku sem jo dojila po eno uro..vsako uro.. Zdaj pa ima 4 mesece in se doji maksimalno 10min. Pa sem dolgo mislila, da mogoče ne poje dovolj, pa zgleda da ni tako.

clock-img

24.10.2009, 11:59

clock-img

Casiopea

pencil-img

73

Hvala punce. res je boljše manj brati in poiskati več izkušenj pri mamicah. Vstrajati bo treba, druge izbire nimam. Glede na vaše izkušnje pa upam, da bo čez čas hitreje jedel, da bom tudi sama kdaj lahko ob uri naredila kosila in ga dejansko dokonca tudi pojedla. user posted image . Lepo se crkljajte še naprej. user posted image

clock-img

24.10.2009, 14:58

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

24.10.2009, 15:04

clock-img

lilip

pencil-img

281

Mleko ne moreš imeti slabo!

Včasih sem dojila 10 min, včasioh je bila "priklopljena" tudi po uro al več, skoraj cel dan. Delaj po občutku, saj vidiš, kdaj je otroček najbolj zadovoljen, kajne?

Nasvetov tipa: Dojenje traja pol ure! pa ne jemlji tako dobesedno. Vsak otrok je poseben, nobeden ni iz priročnika.


Lep pozdrav in vse lepo!

clock-img

27.10.2009, 12:45

clock-img

baby blue

pencil-img

2248

Do prvega meseca se je dojila na 2 do 3 ure po 20 do 30 minutk sedaj pa odvisno včasih na 2 včasih na 3 do 4 ure po 10 - 15 minutk... Kadar pa pridemo s sprehoda pa dojenje traja tudi do 45 minutk... Pa vedno vmes podirava kupčka no vsaj poskušava in je v večini kar uspešno

clock-img

04.11.2009, 08:28

clock-img

lenybaby

pencil-img

204

Ve katera za kakšne vidne znake še pred porodom da mama ni (ne bo) zmožna proizvest zadostne količine mleka ko je to potem potrebno? Sej ne vem kako zastavt vprašanje da se nebi tko butast slišal kot se.... user posted image  Sam povsod slišm, berem da se proti koncu nosečnosti dojke povečajo, postanejo težje bla,bla,bla... Moje so kot pred nosečnostjo in me skrbi da malemu ne bom mogla dat kar bo od mene želel. AM nisem kupovala kr ne vem če ga bom res rabila. Ste ga ve kupile pred porodom? Jutri začnem z 38. tednom in me res mal skrbi kako bo s tem.

clock-img

04.11.2009, 08:32

clock-img

ledenaa

pencil-img

2488

clock-img

04.11.2009, 10:29

clock-img

polma

pencil-img

1836

IZVIRNO SPOROČILO: Casiopea

Približno koliko časa naj bi trajalo dojenje?. Naš malček je star 7 tednov in je na vsake tri do štiri ure podnevi in to traja najmanj eno uro. normalno za 7t Ponoči nisem prepričana, ker zaspiva.klasika Res je, da tudu ponoči spi do štiri ure, včasih tudi več, tako, da verjetno poje dovolj.itak Brala sem, da naj bi dojenje trajalo do pol ure. Ali to pomeni, da imam slabo mleko? NE! Res je tudi, da ga moram večkrat (do 4x) med dojenjem buditi in podirati kupčka, saj po pol ure zaspi. Toda, če ga odstavim,joka. crklja se



Očitno imaš dojenčka, ki se zelo rad crklja na/ob tebi. In mleka ti sigurno ne primankuje-če bi zgubljal na teži, pa bi pomenilo da ga ni dovolj, sicer pa si super!!!
Je pa res, da ti bo marsikdo rekel-da ne smeta skupaj spat, da ga ne navajaj da se crklja na tebi in podobno...Eeeeh, tu se boš morala pa ti odločit, kdaj in kako ga skinit z zize-pa poslušaj predvsem sebe.
Moj sine je bil tak dojenček. Spal na meni,dojil se je non-stop, brez problema prešel na GH pri 6m, pas se še vedno dojil kot nor. Sploh si ne upam javno povedat, kolikokrat se še doji-pa ima 17m in hodi v vrtec user posted image ....



_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

clock-img

04.11.2009, 10:36

clock-img

polma

pencil-img

1836

IZVIRNO SPOROČILO: lenybaby

Ve katera za kakšne vidne znake še pred porodom da mama ni (ne bo) zmožna proizvest zadostne količine mleka ko je to potem potrebno? Sej ne vem kako zastavt vprašanje da se nebi tko butast slišal kot se.... user posted image  Sam povsod slišm, berem da se proti koncu nosečnosti dojke povečajo, postanejo težje bla,bla,bla... Moje so kot pred nosečnostjo in me skrbi da malemu ne bom mogla dat kar bo od mene želel. AM nisem kupovala kr ne vem če ga bom res rabila. Ste ga ve kupile pred porodom? Jutri začnem z 38. tednom in me res mal skrbi kako bo s tem.


-nisem imela povečanih prsi
-mleko sem dobila šELE 4ti dan-bilo je grozno, malega smo v P futrali z AM in sladko vodo, ker se je tako drl-no, v bistvi je imel refluks, mene je pa medlo od strahu da nimam mleka
-dojim že 17m

Torej-strah je tvoj sovražnik, sprosti se!
     


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

clock-img

04.11.2009, 12:11

clock-img

lenybaby

pencil-img

204

ledenaa hvala za tale link! user posted image  In vsem ostalim tudi... Tolk enih informacij iz vseh strani da na koncu res več ne veš kaj verjet in kaj si mislt... user posted image  Tko da bo najbrž res najboljš se ne obremenjevat z vsemi temi strahovi in go with the flow pa bomo vidl kaj nas čaka user posted image  

Hvala še enkrat!

clock-img

04.11.2009, 12:13

clock-img

ledenaa

pencil-img

2488

Ni za kaj
pa nikoli ne verjemi ženskam,ki pravijo da imaš slabo mleko in ne vem še kaj,ker to sploh ne obstaja ;)

clock-img

04.11.2009, 13:10

clock-img

polma

pencil-img

1836

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Ni za kaj
pa nikoli ne verjemi ženskam,ki pravijo da imaš slabo mleko in ne vem še kaj,ker to sploh ne obstaja ;)


Točno tako!



_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

clock-img

06.11.2009, 12:18

clock-img

pupika

pencil-img

2132

Tudi pri nas se je mali non stop dojil, tak, da je samo vlekel, čez dan in noč. Včasih tudi na pol ure, pa se je tudi dojil po 1 uro, jaz sem bila 9 mesecev kot zombi, ker me je tako je bil pa mali tolko bolj zadovoljen in vesel dojenček. Mislim, pa da se je stanje izboljšalo tam okrog pri 6 mesecih, ko se je dojil na 2 uri, da ponoči sploh ne govorim, še pri 9 mesecih se je zbujal in vlekel na uro. Ampak smo prerasli, pa sem imela tolko mleka, da je še kar teklo, ko je končal, pa redil se je tudi se spomnim, skoraj vsaki mesec za kg. in me je pediater vprašal kaj imam v mleku.

Se je pa mali crkljal in mu je to ugajalo, ko sem ga začela ostavljat, smo imeli kar velike težave, in jok ponoči, čez dan je še šlo, ponoči pa katastrofa in smo ga potem navadli na flaško vode, ki je pri treh letih ponoči še vedno pri flaški vode, sedaj pa se borimo z odstavljem flaške in ne gre.

clock-img

06.11.2009, 12:28

clock-img

Mož*

pencil-img

1146

Pri nas je četrti otrok star natanko 2 meseca. Doji se praktično ves čas, zato ne morem vedeti, koliko časa se doji 5 minut, 10 minut, 20 minut, 1 uro???? Tudi pri drugi in tretjem je bilo podobno; no, morda je druga vseeno vlekla intenzivneje in je prej povečala na razmik 2 -3 ur. Sicer pa so se razmiki nekako povečali ob uvajanju goste hrane, po 4. mesecu (pri prvih treh je bila doktrina uvajanja goste hrane nekoliko hitrejša, ker so stari 16, 15 in 12). Prvorojenki sem zaradi neizkušenosti pričela dodajati AM, ker pač nisem vedela, da so prvi meseci pravzaprav eno samo dojenje in sem na silo poskušala vzpostaviti nek ritem.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem