cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Koliko čaja nedojenemu otroku?

clock-img

12.10.2007, 13:32

clock-img

Anonimen

No, sej bistvo je že v naslovu. Zanima me, koliko dodatne tekočine, poleg prilagojenega mleka, mora popit user posted image . Star je pa 3 mesece in ima cca. 7 kil, če je to kaj pomembno.

clock-img

12.10.2007, 13:35

clock-img

butt3rfly

pencil-img

647

ma jst mojemu vsak dan skuham po 100 ml čaja za prebavo in pomiranje in ga spije pač kolikor je žejen. sem mu sprva bolj po malem devala pa je ubošček tak jokal, da sem se vdala. zdaj pa sam regulira, koliko in kdaj.

clock-img

12.10.2007, 18:04

clock-img

Anonimen

ja čist odvisno - mislim dojenček ti bo sam pokazal, koliko želi piti in kdaj. jaz sem moji dajala čaj po steklenički, čeprav sem dojila (no še zdaj tak delam, pa je mala stara že šest mesecev) in to od rojstva dalje. ko je bilo zunaj vroče je normalno več spila, sedaj ko pa so začeli notri kuriti, pa mi tudi spije več (cca 3-4 dcl na dan). ko je žejna, se enostavno joka, in ji dam, ko pa noče več piti, pa itak spusti flašo...

clock-img

14.10.2007, 20:17

clock-img

Anonimen

Hvala obema za odgovore. No, moj nekje od 50 pa do 200 ml na dan popije. Raje manj kot več. Mu pa naredim komarčkov čaj.

clock-img

14.10.2007, 20:19

clock-img

viv_

pencil-img

9144

Jaz sem ji tudi ponudila, pa je popila kolikor je sama želela. Sem pa delala tako, da sva imeli na 3 ure obrok mleka, če je pa vmes kaj "cvilčkala" sem ji pa dala čaj. Ampak ni bila (in še vedno ni) prav ljubiteljica čaja, je imela skoraj raje vodo.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

clock-img

14.10.2007, 20:22

clock-img

NRMM

pencil-img

2620

Moja spije od 100-200ml čaja dnevno. Navadno po obroku takoj zaspi za pol urce,ampak se potem zbudi tako žejna,da 50ml spije na ''eks''user posted image .

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007

clock-img

15.10.2007, 19:32

clock-img

pupi

pencil-img

1775

Naša šmrklica mi sploh noče čaja pit, tak da niti 50ml ne spravim v njouser posted image  Kaj bi morala bit v skrbeh?

clock-img

17.10.2007, 10:17

clock-img

Speedy07

pencil-img

56

pupi,pač ne mara caja,ni panike po mojem.moj spije kolikor mu pase,se pravi,da kar dosti.se mal bojim,d to ni vredu,d tolk popije,na 3 ure spije vsaj do 150 ml caja,proti veceru pa nic

clock-img

17.10.2007, 14:37

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: pupi

Naša šmrklica mi sploh noče čaja pit, tak da niti 50ml ne spravim v njouser posted image  Kaj bi morala bit v skrbeh?


Pomoje ne, ker hčerka, ki je bila od 3. meseca na flaši, tud ni hotla niti kapljice čaja spit in pač ni pila, pa je vse ok. Tamali pa celo sprejme čaj in ga pije, ko mu ga ponudim, pa me je zanimalo, koliko naj bi ga sploh spili, če je kdo že pogruntal to, kot so za odrasle pogruntali, da rabijo 1,5l - 2l vode na dan.user posted image

clock-img

20.10.2007, 19:43

clock-img

lunca2

pencil-img

2265

Tudi naš ni hotel piti čaja. Tko da je šele zdaj počasi začel s čajem. Spije ga nekje med 50-100 ml. Komarčkov čaj mu ne diši, pije pa čaj od HIPP-a za lahko noč. Vsaj nekaj.

_____________________________

17.06.2007 ob 23:17 je na svet prijokal najin sonček Ažbe!

clock-img

20.10.2007, 19:47

clock-img

Anonimen

Ti mu kar daj čaj, nesladkanega, pa ne bo nič narobe. S časom se boš že navadila na količino. Če imate v stanovanju topel in suh ogrevan zrak, bo verjetno kar precej popil.

clock-img

24.10.2007, 10:35

clock-img

Ines Š.

pencil-img

26

Mene tudi skrbi, ker noče piti ne čaja ne vode, sokov pa pri tej starosti še ne prakticiram (tri mesece in en teden). Drugače jo hranim prek flaške (svoje mleko + novalac), ko pa ji dam kaj samo za žejo, pa tako izpljuni cucelj, ko vidi da ni mleko.
Vidim, da nismo edine in me to malo tolaži. Bom pa seveda še vztrajala. Hippovih čajev pa ne probavam dajati, ker so preveč sladki in ni dobro za zobeke.

Kar pa se tiče potrebne količine tekočine na dan pa sem dobila na CSD eno knjižico s tabelo. Jo bom tekom dneva poiskala in vam bom izpisala.


clock-img

25.10.2007, 14:26

clock-img

mateyka

pencil-img

13812

mi smo podobno kot Ines Š. - prek flaške (svoje mleko + adaptirano) in noče čaja niti vode pa da je ne vem kaj - če ni mleko. sicer je naša mal maljša, samo po moje tamali sami povejo kaj jim paše in kaj ne? sicer pa mi niso nikol (tuki na Švedskem) rekl, da bi morala kaj extra tekočine dodajat (zaenkrat)..

clock-img

25.10.2007, 14:30

clock-img

lemavrica

pencil-img

3773

Meni je patronažna rekla da naj dam cca.100ml tekočine na dan ker dodajam. Ampak moj noče ne čaja ne vode, no zdej sem mu dala Hipp Komarčkov čaj, tega je pa spil.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem