cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Kdo ve kaj več o digitalnih aparatih?

clock-img

09.02.2006, 08:46

clock-img

Lorena

pencil-img

266

Lp!

Rada bi kupila digitalni aparat, pa nimam pojma na kaj moraš bit pozoren!
Nisem preveč zahtevna, le da je enostaven za uporabo in da dela lepe slike.
Pa da ni cena astronomska.

Katera znamka je nekak ''najboljša''? Slišala sem da hvalijo nemško firmo Praktico, samo je tak aparat (nič posebnega) od 50.000 dalje.
Po raznih reklamah pa videvam ene že za 20.000...user posted image  je možno dobit za toliko denarja kvaliteten aparat?

Prosim za kakršen koli nasvet!

clock-img

09.02.2006, 08:47

clock-img

Lorena

pencil-img

266

...Digitalni FOTO aparat!user posted image

clock-img

09.02.2006, 08:54

clock-img

muha1

pencil-img

666

V Merkuru imajo akcijo Olympus za 30.000 sit. Videti je user posted image

clock-img

09.02.2006, 09:00

clock-img

ines2001

pencil-img

78

Živio. Mi imamo praktiko. Dela zelo dobre slike. Sicer pa je fotoaparat boljši če ima več optičnega zooma, kot digitalnega. Digitalnega lahko urejaš potem na računalniku. Mi imamo na praktiki 8-kratni optični in 4- kratni digitani zoom. Lahko ti pa dam aktivni link tega fotoaparata in boš videla kaj še vse nudi.

http://www.enaa.com/oddelki/foto/product.asp?dept%5Fid=1486&pf%5Fid=512205                                               


                                                                        lep pozdrav
                                                                        ines2001   











clock-img

09.02.2006, 09:32

clock-img

deily

pencil-img

334

 

Hvalijo ful cannon. Dela dobre slike in je zelo hiter. Pri nekaterih moraš čakati, da ti izostri sliko, kar traja nekaj sekund.
Glede Olympusa pa je kar dober, vendar moraš počakati par sekund(kot sem napisala gori). Dela lepe slike. Cena je pa tudi kar ugodna.

_____________________________

Deily @ Nateja @ Natisa

27.4.2005- DAN, KO ME JE RAZVESELILA HČERKICA NATEJA
21.3.2010- DAN, KO JE NATEJA DOBILA SESTRICO NATISO

clock-img

09.02.2006, 10:13

clock-img

cicido

pencil-img

302

Jest imam Canon in sem z njim zelo zadovoljna. Vsec mi je, da lahko posnamem tudi kratek filmcek.

clock-img

09.02.2006, 10:51

clock-img

KIRA

pencil-img

4944

pozorna moraš biti  na to, da se zaslonka hitro zapre, ker dosti poceni aparatov nima opcije, da se čas zapiranja zaslonke da skrajšat. pol pa so vse slike zmigane.
pa fajn bi blo, če bi si v kaki reviji (recimo monitor ipd.) pogledala ocene digitalcev - kakšne kvalitete so slike, kakšno izostritev imajo, pa kakšno belino imajo nastavljeno in kontraste.. vse to je pomembno za lepe slike.
tu se splača se malo pozanimat in poglobit, predvsem če nočeš na vrat na nos kaj dragega kupit, pa ne boš zadovoljna.
moj mož se je recimo odločil za canona G6 - sicer ni najbolj poceni - je pa izredno zadovoljen z njim. jaz sem bolj navijala za Canona s2 IS, ki je malo bolj enostaven za uporabo - ampak navsezadnje ni aparat bil zame in pač ni obveljala moja.... nasploh imajo canonovi aparati zelo dobre ocene. saj pravim, malo prečekiraj teste po revijah.
http://www.monitor.si/testi.php 

LP

clock-img

13.02.2006, 10:29

clock-img

Lorena

pencil-img

266

Odločam se med Sonny dsc S600 in pa Olympusom FE 110. Sonny je dražji za okrog 5.000 SIT.
Ne vem točno kaj ima kateri, je pa baje Sonny boljšiuser posted image  Prodajalec mi je tako rekel, sedaj pa ne vem, ali mu je za verjet, al se mu gre le za zaslužekuser posted image
 
Kaj pravite, tisti ki poznate omenjena aparata?

clock-img

14.02.2006, 10:32

clock-img

Nixxon

pencil-img

768

Vsem v razmislek, enkrat za vselej: PRVA stvar na katero je treba pazit pri kateremkoli fotoaparatu je OPTIKA!!!

Digitalc ima lahko 10mio pixlov, pa če je optika zanič bodo vse slike ogromne, ampak zanič, ker bodo meglene, barve nenaravne,... In optika je tista, ki obenem največ košta. Tako da takopj odpadejo razne poceni varjante ala acer,...

Zelo dobro optiko ima Canon, Sony in olympus tudi, Sony so baje veliko boljši tisti s Carl-Zeiss optiko , ostali ne toliko. Tudi praktica ima dobre, pač, tisti dražji, na žalost.

Osebno izbiram med Canonom A620 in S2-IS. Sony mi ni všeč zato, ker nima vsega tudi ročno nastavljivega.

Kot zelo pogosto se kvaliteta plača. Jaz pod 50kSIT za digitalca sploh gledal nebi.

Druga stvar s katero te bodo pumpali je digitalni zoom, ki je največji nateg v fotografiji ever. Vseeno je če ga nima, sliko se lahko digitalno poveča kasneje s pomočjo računalnika.

Svetujem ti da tule pogledaš, so ocene za vse fotoaparate, pa še kaj, gor: www.dpreview.com

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem