cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Kdaj se zaužita hrana absorbira v mleko?

clock-img

19.01.2006, 21:27

clock-img

petarda

pencil-img

10119

Pozdravljene!

Zanima me kdaj se hrana, ki jo zaužije mamica absorbira v mleko in koliko časa dojenček prebavlja mleko? Upam, da sem razumljivo napisala. Rada bi recimo ugotovila, če zdaj pojem solato....kdaj pride v mleko....in ali dojenčka po njej recimo tišči, napihuje....Saj ni še nič hudega, vendar bi počasi že rada začela jesti vse, pa bom raje previdna.

clock-img

19.01.2006, 22:35

clock-img

lelaval

pencil-img

7882

Mislim, da se v mleko absorbira po 3 urah, nisem pa čisto ziher.

clock-img

19.01.2006, 22:48

clock-img

tipka

pencil-img

386

Bi bilo lahko res, meni so rekli, če mora mama zaužiti kaj neprimernega, npr. tablete, jih je najbolje vzeti pred dojenjem, da se pri dojenju še ne bo poznalo na mleku in se bo čimbolj razgradilo do naslednjega dojenja.user posted image

clock-img

20.01.2006, 09:50

clock-img

katarina j.

pencil-img

194

Meni je pediatrinja rekla, da se predela v mleko kar poješ šele v 12-16h urah. Tako, da praktično naslednji dan na otroku vidiš rezultate. Določene snovi, pa lahko ostanejo v mleku tudi tri dni po zaužitju- to mi je razložila na primeru alergije: če je otrok alergičen na jajca, pa mati poje jajce danes, bo malček še tri dni preko mleka dobival "jajce" in bo flekast, zato je treba za 3 dni najmanj črtati iz prehrane nekaj kar malčku ne paše, da vidiš rezultat. Sem se veliko ukvarjala s tem vprašanjem, ker je mojega stalno napenjalo.user posted image

clock-img

20.01.2006, 10:25

clock-img

tinkamiška

pencil-img

6099

sem nekje, pa ne vem več kje prebrala, da načeloma naj bi bilo nekje 90 min, je pa seveda odvisno od zaužite hrane...

_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

clock-img

20.01.2006, 14:00

clock-img

tincci

pencil-img

1430

O tem sem ravno zadnjič brala. Nobena hrana se vsaj pol ure ne absorbira. Beljakovine se prebavljajo dlje, zato se kasneje izločajo v mleku. Kaj več pa niti sami pediatri baje niso zedinjeni. Je pa tako, da čimveč novih stvari (sveže sadje, zelenjava) ješ čimprej v dnevu in ne popoldan, ker bo uiher udarilo ven zvečer, če bo...

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem