cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Kdaj po porodu začeti hujšati?

clock-img

09.02.2006, 17:48

clock-img

Anonimen

Jz sem dober mesec po porodu in imam tam okoli 10-13 kg viška . Zanima me, kdaj bi bilo primerno začeti hujšati in kako naj hujšam. Seveda pa tudi polno dojim. Sej vem, da bom vse odvečne kilograme izgubila "9 mesecev gor, 9 mesecev dol" ampak jz bi se jih rada znebila čimprej!!!

clock-img

09.02.2006, 17:55

clock-img

total

pencil-img

4453

Ko prenehaš z dojenjem.

clock-img

09.02.2006, 18:10

clock-img

Bubamaraa

pencil-img

6822

Jaz sem začela hujšati, ko sem prenehala dojiti, ker sem mišljenja bolje 10kg viška kot pa da bi mi zmanjkalo mleka, ki je za otroka zelo pomembno....Hujšala boš še lahko...user posted image user posted image user posted image Lep pozdrav

clock-img

09.02.2006, 18:50

clock-img

Olivija

pencil-img

2194

Živjo,
po šestih tednih. Meni bi se zmešalo, če bi morala čakati do konca dojenjauser posted image . Do zdaj mi je uspel 10 kg dol spravt, še 3 ji pa moram. Sem pa začela z orbitrekom in steperjem, pa večkrat sem spustila večerjo, drugače sem pa jedla normalno. Na mleku se ni nič poznalo, Julija je prav okrogla, jest se pa tudi dost bolj počutim.

O.

clock-img

09.02.2006, 19:34

clock-img

Anonimen

Olivija, v kolikem času pa si izgubila 10kg?

clock-img

09.02.2006, 20:16

clock-img

lelaval

pencil-img

7882

Jaz sem po dobrih 6 mesecih začela. Sem 6 mesecev samo dojila.

clock-img

09.02.2006, 20:18

clock-img

lelaval

pencil-img

7882

Mogoče, da več telovadiš (orbitrek, tek, aerobika, fitnes,..) in ne večerjaš po 18.00 uri. Ostalo pa normalno ješ. Če želiš še nekaj časa dojit, se jaz v neke večje diete še ne bi spuščala.

clock-img

09.02.2006, 20:48

clock-img

Naja31

pencil-img

5653

Ni nujno, da čakaš do konca dojenja, ampak vsaj počakaj, da bo tvoj otrok začel jesti še kaj drugega in ne bo več toliko dovisen samo od tvojega mleka. Če boš preveč in prehitro hujšala, se zna to poznati na količini mleka, zato se pa po moje ne splača riskirati. Raje zadovoljen in sit dojenček kot mamica z manj kg.
No, vsaj to je moje mnenje.
Jaz sem počakala da smo začeli z uvajanjem goste hrane.

clock-img

09.02.2006, 21:29

clock-img

t_t_y

pencil-img

549

Jaz sem začela ko je imel mali 8 mesecev in pol, sem še vedno precej dojila, vendar je jedel že marsikatero drugo hrano. Sem pa en mesec kasneje tudi popolnoma prenehala z dojenjem. Ne zato ker bi mleka zmanjkalo, čeprav ga je pa bilo manj, temveč zato ker je mali na men začel brusit zobe. Skratka jaz bi tudi s kako dieto še počakala dokler mali ne je vsaj kakega obroka poleg dojenja, potem pa kar - mogoče pa si celo ena izmed srečnic, ki z dojenjem hujšajo (jaz nisem, sem se v času dojenja zredila za 6kg).

lp

clock-img

10.02.2006, 08:56

clock-img

April

pencil-img

5459

jaz sem v prvem mesecu po porodu shujšala 6 kg. To pa zato, ker mi ni kaj zelo pasalo jesti in ker sem zelo pazila kaj jem, da ga ne bi napenjalo.
Kasneje, ko se mi je apetit vrnil, in to dvakratno pa sem nehala izgubljat težo.
Jaz ti priporočam, da se ne spuščaš v kake drastične diete. Imej tri glavne obroke na dan, dosti zelenjave. Že s tem, da se boš izogibala sladkarij in se ne najedla vsakič do sitega, boš počasno izgubljala težo, tja do pol kile na teden. To pa v štirih mesecih pomeni 8 kg. Pa še mleka ne boš izgubila. Ne pozabi dosti piti, da bo mleka dovolj.
Sprehodi s tvojim user posted image  so pa v prvih mescih po porodu najbolj primerna rekreacija.

clock-img

10.02.2006, 09:45

clock-img

Olivija

pencil-img

2194

Živjo, Julija je zdaj stara 5,5 mesecev, to se pravi v približno 5 mesecih. Je pa tako, da gre prvih 5 kg še dost lahko, ker verjetno dost kalorij pokurimo z dojenjem. Potem je šlo pa mal težje. Nimam pa nobene drastične diete, pač večkrat spustim večerjo, pa ene 4 x na tedne telovadim po 30 min. Zdaj pa čakam na pomlad, da bom šla lahko ven tečt.
Če pa ne bi začela takrat, bi verjetno še zdaj nosila nosečniške hlače user posted image .
Julija je pa začela jesti dodatno hrano pri 5 mesecih. Spi pa celo noč že od drugega meseca, tako da sklepam, da je bilo moje mleko še vseeno dost hranljivo, ker drugače ne bi zdržala 10 ur brez hranjenja.
 
Srečno!

O.



Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem