cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Kdaj po CR telovadit?

clock-img

20.01.2010, 18:54

clock-img

Oren

pencil-img

258

Imela sem CR pre 10 dnevi in me zanima kdaj ste kaj druge postale aktivne spet? Jaz sem celo nosečnost telovadila in me res zanima kdaj lahko začnem spet delat da pridem v staro formo in postavo?
Kako pa so vam kaj kilogrami padali?

clock-img

20.01.2010, 19:15

clock-img

hubi

pencil-img

1346

6 tednov se ti celi rana. Počakaj do prvega pregleda pri gin, da te pregleda in ti svetuje dalje. Drugače pa 9 mesecev gor, 9 dol (povprečno).

< Sporočilo je popravil hubi -- 20.1.2010 19:16:24 >

clock-img

20.01.2010, 19:54

clock-img

PC Baby

pencil-img

1385

Se strinjam s hubi. Jaz sem tudi pred nosečnostjo in v nosečnosti telovadila do 10 dni pred porodom. Sem bla super fit in na prvem pregledu mi je G rekla, da lahko komot začnem. Sem začela z aerobiko za nosečnice, zato, da je bil bolj blag začetek pa ta prave vaje (medenično dno, spodnje trebušne, lažje aerobne vaje itd pa so se mi po tem začeli problemi, kljub temu, da sem se pred tem počutila super. Recimo razmak trebušnih se mi je spet razprl, maternica se mi je kao začela povešat. Pa res nisem pretiravala. Nasprotno. napram nosečnicam, ki so vadile z mano sem bila pravi penzioner. Ne vem no. Sej je ziher odvisno od posameznika, ampak po mojem je boljše mal več počakat. CR je le CR.

clock-img

20.01.2010, 20:17

clock-img

manna

pencil-img

2556

PC Baby kako pa veš da se ti je maternica začela povešat? A ti je G rekla? Pa glede razmaka trebušnih - a tebi se je šele potem kasneje naredil? Jaz sem prišla z razmakom že iz P, zdaj po 7 mesecih je še vedno čeprav delam trebušnjake...

Drugače pa glede aktivnosti - jaz tri mesece nisem delala prav nič razen sprehodi. 10 dni po CR meni še na pamet ni padlo da bi telovadila. Kam se vam pa mudi user posted image

clock-img

20.01.2010, 20:36

clock-img

PC Baby

pencil-img

1385

Ja, ker me je po vadbi vse bolelo v trebuhu in spodaj v medenici, sem šla k G in mi je rekla, da se je maternica začla povešat, ker pred tem na pregledu je bila OK, razmak je pa bil tudi že manjši na pregledu, kot potem ko sem pet k njej prišla.


Sej lih v tem je fora, da trebušnjaki večajo razmak, če jih ne delaš res pravilno in samo za spodnje trebušne.

clock-img

20.01.2010, 21:22

clock-img

melanija

pencil-img

934

Jaz sem začela hoditi na hi-lo aerobiko,6 mes po CR in še sem se bala, da bo kaj narobe.

clock-img

20.01.2010, 21:50

clock-img

živa

pencil-img

2366

Priporočajo, da vsaj 10 tednov ne telovadiš (razen Keglovih vaj, sprehodov in podobnega).

clock-img

21.01.2010, 10:52

clock-img

manna

pencil-img

2556

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Ja, ker me je po vadbi vse bolelo v trebuhu in spodaj v medenici, sem šla k G in mi je rekla, da se je maternica začla povešat, ker pred tem na pregledu je bila OK, razmak je pa bil tudi že manjši na pregledu, kot potem ko sem pet k njej prišla.


Sej lih v tem je fora, da trebušnjaki večajo razmak, če jih ne delaš res pravilno in samo za spodnje trebušne.



U sranje.. upam da jih delam prav. Kjeri pa so pravilni trebušnjaki? Je pomembno samo da je hrbet popolnoma raven, pa da se dviguješ samo malo, ali je še kaj drugega?

clock-img

21.01.2010, 11:31

clock-img

Urska09

pencil-img

1067


IZVIRNO SPOROČILO: manna

U sranje.. upam da jih delam prav. Kjeri pa so pravilni trebušnjaki? Je pomembno samo da je hrbet popolnoma raven, pa da se dviguješ samo malo, ali je še kaj drugega?


E, to tud mene zanima!
Pa ne vem, če je fora v ravnem hrbtu (ali pač user posted image ). Ko se uležeš na hrbet, mora biti križ oz. rit pritisnjena ob tla. Pa ko dviguješ zgornji del telesa mora biti med brado in prsmi vedno za eno veliko jabolko prostora. Ja, pa mislim, da res dviguješ čisto malo.
A sem falila?

clock-img

21.01.2010, 13:24

clock-img

hubi

pencil-img

1346

Dvigniti se moraš do pasu od modrčka, pa pas tudi zraven. user posted image

clock-img

22.01.2010, 12:44

clock-img

Žaži

pencil-img

1195

Meni so v p dali ene vaje (eno knjigico) da lahko začnem telovaditi po njej 8 dni po CR, so pa res take preproste vaje, nič težkega.

clock-img

02.02.2010, 11:17

clock-img

romy

pencil-img

580

IZVIRNO SPOROČILO: manna


Drugače pa glede aktivnosti - jaz tri mesece nisem delala prav nič razen sprehodi. 10 dni po CR meni še na pamet ni padlo da bi telovadila. Kam se vam pa mudi user posted image




Se popolnoma strinjam. 10. dan sem komaj sama do sekreta prišla!!

clock-img

09.02.2010, 19:59

clock-img

Lupinca

pencil-img

321


IZVIRNO SPOROČILO: romy

IZVIRNO SPOROČILO: manna


Drugače pa glede aktivnosti - jaz tri mesece nisem delala prav nič razen sprehodi. 10 dni po CR meni še na pamet ni padlo da bi telovadila. Kam se vam pa mudi user posted image




Se popolnoma strinjam. 10. dan sem komaj sama do sekreta prišla!!

medenici, sem šla k G in mi je rekla, da se je maternica začla povešat, ke



ja enako!! Šele, zdej 3 mesce po porodu sem začela razmišljat o telovadbi. sej noge že mal razmigam pa to, sam še vedno pa mal cvikam kake trebušnake delat...nekak nimam dobrga občutka še..user posted image

clock-img

09.02.2010, 20:43

clock-img

mayamaya

pencil-img

731

jaz sem tudi 3 mesece po CR pa se mi zdi da je zadnjih par dni kar vse ''razštelano'' tam spodaj. še bolj kot prej. razen sprehodov ne mislim še nič, dokler se res ne bom počutila sigurno.
pa itak ne najdem časa, da bi se sploh kaj spravila telovadit tudi če bi hotela user posted image


_____________________________

Neja...sonček, ki ne zaide!!!

clock-img

02.04.2010, 08:39

clock-img

pinkulja

pencil-img

37

dokler te boli, ne smeš. tudi prvih 5 tednov ni priporočljivo.jaz sem začela telovadit po 6 tednih, pa me je spet začelo bolet. boljše je počakat.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem