cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Kdaj/kako meso, sir?

clock-img

05.01.2011, 18:34

clock-img

charlyka

pencil-img

823

Zdravo mamice, ki uvajate Gh,

saj vem, da je bilo že najbrž stokrat povedano, pa vseeno, če se da kateri napisat user posted image

Nimam veliko izkušenj z mesom, pa bi prosila, če napišete malo katero meso se začne uvajat in kako naprej.
Predvsem pa me zanima na kakšen način naj bi se pripravljal - kuhamo, pečemo, na olju, brez, kako dolgo?? Kakšne količine pa naj bi dali?

Kdaj pa lahko uvedemo sir? Recimo zdenka sir za mazanje (da ga dam zraven kakšne ajdove kašice za bolj poln okus) ali pa ostali trdi siri recimo po koščkih (seveda, da so dovolj mehki)?

Aja, pa še tole sem hotela vprašat - kdaj pa ste začele s testeninami?

Hvala vsem in vsaki posebej user posted image

clock-img

05.01.2011, 18:48

clock-img

nusi

pencil-img

1833

meso sem uvedla po 3. tednu od začetka uvajanja gh - po vrsti piščanec/puran, goveje, zajec, drugega pa še ne. Goveje najprej kuhano iz juhe, potem tudi zrezke, ostalo pa počečeno oz. bolj podušeno na olju in čebuli.

Za zdenka sir tudi mene zanima kdaj.
Makarone brez jajc sem dala zelo kmalu

clock-img

05.01.2011, 18:49

clock-img

botrca

pencil-img

14679

IZVIRNO SPOROČILO: charlyka

...katero meso se začne uvajat in kako naprej.
Predvsem pa me zanima na kakšen način naj bi se pripravljal - kuhamo, pečemo, na olju, brez, kako dolgo?? Kakšne količine pa naj bi dali?

Kdaj pa lahko uvedemo sir? Recimo zdenka sir za mazanje (da ga dam zraven kakšne ajdove kašice za bolj poln okus) ali pa ostali trdi siri recimo po koščkih (seveda, da so dovolj mehki)?

Aja, pa še tole sem hotela vprašat - kdaj pa ste začele s testeninami?



1. meso: najprej puranje in piščančje...jaz sem najprej kuhala, nato pa pekla na olju, v pečici, pohala...vse možno...je najbolj mehko...svinjsko pa tudi hitro za onim...pa goveje...user posted image

2. sir in trdi in za mazanje po 7 mesecu...user posted image

3. testenine: tudi kot meso ker sem kombinirala in mešala kot makaronovo meso ali mleto meso in špagete, ma vse kar obstaja...tudi za juho rezance, fritate, zvezdice, kroglice...tudi nekje od 6-7 meseca.


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

clock-img

05.01.2011, 20:37

clock-img

eva1

pencil-img

4835

Meso okoli 6-7 meseca najprej kuhano, kasneje na žaru(potem ko je že koščke jedel..na začetku sem ga skuhala poleg zelenjave), sir za mazanje ubistvu še ne je, ker je zelo nezdravo živilo z ogromno natrija(soli), mu dam pa sir ementalec in mozarelo, testenine sem uvedla okoli 8-9 meseca

clock-img

05.01.2011, 22:19

clock-img

deveta

pencil-img

669

Meso: nekje po petem mesecu (puran, piščanec, kunec, pa malo kasneje še teletina), skuham skupaj z zelenjavo in zrežem na majhne koščke.
Sir: še nisem dala, bom pa najbrž kmalu (ima 7 m in še malo), se še nisen spomnila nanj. Topljeni sirčki, tudi jaz nisem ljubitelj teh zadev, tako da ji ga do nadaljnega ne bom ponudlila.
Testenine: mislim, da pri 6 mesecih in pol.

clock-img

06.01.2011, 15:26

clock-img

divans1

pencil-img

2547

Meso: po 6 M najprej piščančka, zajčka, teletina.... Od sira sem mu do zdaj dala samo skuto, topljene sire še ne...

Kakšne testenine pa dajete takim malim, a jih zmučkate z vilico?

clock-img

06.01.2011, 20:40

clock-img

lunka1

pencil-img

903

naša meso in sir je od 6m dalje...

od mesa je piščančka, purana, govedino, teletino, mleto meso, - z ničemer nismo imeli nobenih problemov!!! meso ji zdaj pri 9m večinoma popečem v ponvici, potem pa ga zalijem in podušim, da se ne izsuši preveč ali pa ga malo popečem v pečici ob zelenjavici....

od sira pa navadni sir - ementaler (kakšen košček sem in tja, ga obožuuuuuuje), topljeni sir - ne celega, približno tretjino (ji ga recimo vmešam k paradižniku in špagetom ali pa v pečici stopljen nad cvetačko), pa parmezan (tega ji dam v juho, paradižnik, makaronflajš,...)

clock-img

06.01.2011, 21:10

clock-img

divans1

pencil-img

2547

Kako pa dojenček je špagete, al mu jih z vilico narežete?

clock-img

06.01.2011, 21:11

clock-img

lunka1

pencil-img

903

jaz jih s paličnim mešalnikom zmiksam, ravno toliko da pridejo kakšen cm dolgi

clock-img

06.01.2011, 21:20

clock-img

divans1

pencil-img

2547

Aha. Kaj pa recimo meso, dejte mi kak recept še kako mu ga lahko pripravim, da ga ne bi kuhala. Do sedaj sem mu ga vedno skuhala z zelenjavo in recimo krompirjem ali rižem ali kašo.... in ga potem z nožem na drobno zrežem.

clock-img

06.01.2011, 21:33

clock-img

lunka1

pencil-img

903

jaz meso (file) popečem tako kot zase - dam gor malo petršilja, bazilike,... (samo solim ga ne) ga na hitro popečem na obeh straneh, potem pa zalijem z vodo in pokrijem, da meso ni preveč suho. zadjič sem ji prilila še malo smetance in je imela piščančji file v smetanovi omaki user posted image

clock-img

07.01.2011, 15:19

clock-img

divans1

pencil-img

2547

Kolikokrat na teden ponudite svojemu dojenčku meso in jajček-trdo kuhan rumenjak? In še - kdaj ste prvič ponudile gobe? Beljak naj bi se prvič dal po 1 letu, pa me zanima, kaj pa če recimo narediš kuhano zelenjavo, pa potem zmešaš jajčka in preliješ po tem in daš peči v pečico, ali se samo rumenjak zmeša?

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem