cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Katera hrana pomaga, da je mleka več?

clock-img

18.07.2006, 16:16

clock-img

ElaM

pencil-img

2667





Ojla,
midve z mojo piko se dojiva, vendar imam premalo mleka, tko da ji je potrebno malček dodati.
Zanima me, katero hrano ste jedle, da je bilo več mleka?
Pozdravčki.




_____________________________

:)

clock-img

18.07.2006, 16:39

clock-img

lex

pencil-img

6532

Kurja juhica (v navadno govejo juho lahko dodaš košček kurjega mesa), žganci, pivo (oz. veliko tekočine). Pri meni je najbolj delovala kurja juha (čeprav sem se morala full prislit, da sem jo jedla, ker ne jem piščančjega mesa)

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

clock-img

18.07.2006, 16:57

clock-img

rija

pencil-img

15589

Pri meni se je to izkazalo za lari fari....nobena.

clock-img

18.07.2006, 17:00

clock-img

ona

pencil-img

3685

Meni je pa po ječmenovi mineštri lilo kot iz škafa,nekaj je pripomogel tudi čaj za dojenje,uni od nestle mislim-sem ga kupovala v DM.

clock-img

18.07.2006, 17:23

clock-img

Anonimen

Sezam, polenta, žganci, mlečne jedi, pa veliiiiiiko tekočine. Tudi čaj za dojenje se v lekarni kupi.

clock-img

18.07.2006, 17:29

clock-img

tincci

pencil-img

1430

Polenta in ful tekočine user posted image

clock-img

18.07.2006, 17:57

clock-img

Seven*

pencil-img

6206

http://www.dojenje.net/vprasanja.htm#_3._KAKO_VESTE,_1

In pa se clanek PREHRANA DOJECE MATERE

http://www.otrokdruzina.com/stare_%20stevilke/2004/oktober/naslovna_tema_5.htm

Citat iz clanka:

"Ste že slišali, da mora doječa mati jesti točno določene zvrsti hrane – ali pa obratno, se izogibati določenim živilom? Ne drži. Posebna dietna pravila za doječe matere ne obstajajo! Če ste se že prej zdravo prehranjevali, vam ni treba spreminjati svojih prehrambnih navad zato, da bi imeli dovolj mleka ali da bi otrok dobil najboljše. Pa strimo nekaj trdih orehov, ki zanimajo veliko doječih mamic!"

_____________________________

Gospa sem.

clock-img

18.07.2006, 18:33

clock-img

ElaM

pencil-img

2667




Hvala, punce.user posted image




_____________________________

:)

clock-img

18.07.2006, 19:07

clock-img

Anonimen

Najboljša je zelo zelo redna in zdrava, kuhana hrana, najbolje za kosilo in večerjo.

Sama sem skoraj vsak dan jedla razne juhe (piščančje,ribje, telečje, zelenjavne).
Veliko tekočine, če ti paše lahko tudi kozarček piva user posted image .
Na začetku mi je zelo dišalo tudi mleko, kasneje pa ne več.

clock-img

18.07.2006, 19:47

clock-img

tinkamiška

pencil-img

6099

Meni se je pa največ mleka nardilo, kadar sm se fino naspala...poskusi it čez da(če se le da) malo podremuckat, upam, da ti bo pomagalouser posted image

LP,
Tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

clock-img

19.07.2006, 12:32

clock-img

Darči76

pencil-img

140

Počitek, dosti tekočine: jaz sem pila čaj za dojenje Nestle in si kuhala razne domače zeliščne čaje (baje pomagajo posueni listi regrata).
Potem sem jedla vsak dan dosti raznih juh. Tudi po polenti se mi je zdelo, da imam več mleka. Pa po pudingu.
Sicer pa rdna in zdrava kuhana hrana.
In seveda dosti počivaj! 

clock-img

19.07.2006, 13:37

clock-img

renan

pencil-img

1377

caji z janezem, kumino in komarckom, kompoti, mesne juhe, jabolcni sok...pocitek, pogosto pristavljanje in cim manj stresov!

lp, renan

clock-img

20.07.2006, 12:44

clock-img

Barbs

pencil-img

2044

Jabolčni kompot in pivo.user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

clock-img

20.07.2006, 16:38

clock-img

Eva MT

pencil-img

74

Ko imam občutek, da je manj mleka pijem čaj za dojilje. Glede piva:  tu pa tam kakšnega v tej vročini spijem. Lahkega, s čim manj alkohola.

clock-img

21.07.2006, 23:54

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

Sezamov napitek dela čudeže (2 žlički 20 minut vreš v 2 deci vode, spiješ in semena poješ). 3x na dan kakšna 2-3 dni. Nisem mogla verjet, kako deluje!

clock-img

22.07.2006, 12:26

clock-img

Nataša31

pencil-img

260

Janička!

Kje pa dobiti ta sezamov napitek? v lekarni? Si tudi želim da bi imeli več mlekcauser posted image

clock-img

22.07.2006, 12:36

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

Sezam kupiš v kaki večji trgovini na polici z zadevami za peko, recimo v Intersparu. 

clock-img

22.07.2006, 17:05

clock-img

tinkamiška

pencil-img

6099

No, men je tudi Jančika povedala za ta recept in je tudi pri meni delovalo kakšen dan, ko je Iza imela celodnevni desant na moji joški in je proti večeru že res primanjkovalo mlekca...zjutraj je bil pravi navaluser posted image

LP,
Tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

clock-img

25.07.2006, 18:25

clock-img

shooo

pencil-img

728

predvsem je pomembno  "navodnjavanje". cim vec vode!!!

_____________________________

23.1.06-Neža
21.4.08-?

clock-img

26.07.2006, 09:14

clock-img

mala pika

pencil-img

72

Nam pa je pomagala radenska in šampanjec. Ko smo z njim nazdravili za novo leto, sem imela naslednji dan spet celo mlekarno.
Očitno mehurčki "dvignejo" mlek.

LP!

clock-img

26.07.2006, 09:32

clock-img

Tess

pencil-img

25

Nobena še ni omenila, meni pa je pomagalo, da sem si skuhala šato/šodo? Rumenjak zmešamo s sladkorjem in zavremo v mleku. Če se zdaj spomnim, se mi kar želodec obrne, naval mleka je pa le bil!

clock-img

26.07.2006, 10:05

clock-img

MarijaPo

pencil-img

1807

Ob temle šatoju sem se pa ful nasmejala.
Namreč - moja hčerka ne napreduje po teži (torej premalo se redi) in zato so  mi svetovali, da naj probam ne jest nič, kar ima mleko in jajca, da izključimo možnost alergij - alergije na hrano so najpogostejše na mleko in jajca. In šodo je glih jajca in mleko.

Torej, previdno s tem.

Mislim pa, da najbolj pri nastajanju mleka pomaga počitek, gledanje otroka in poslušanje njegovega joka. Počitek je dokazan, ostala dva pa sta bolj iz izkušenj.

clock-img

26.07.2006, 11:10

clock-img

MAMA JEŽEVKA

pencil-img

23

Za hrano ne vem (ker sem jedla zelo malo, pa še to bolj kot ne ne ravno zdravo ali celo bio), definitivno pa pomaga zaužitje velikih količin tekočine - pa ne rabi bit glih čaj za dojenje (to je modna komercialna muha, me trapaste mame pa padamo na finte in drago plačujemo vse to), bolj bi se nagibala k Jančikinemu receptu in navadni vodi. Pa kakšen zeliščni čaj (ne pravi čaj).

Jaz sem pila razredčen jabolčni sok ali pa samo vodo po 5 litrov na dan (tudi drugače ogromno popijem - pa ne alkohola), pa bi lahko trojčke nafutrala, pa bi še verjetno ostalo. Ko sem danes gledala fotografije mojih smrkolinov, sem ugotovila, da je bila pupa kar dosti bolj obložena kot sin, hkrati pa ugotovila, da sem pila dosti več, kot pri sinu.

Kurjo juho je pa moja mami morala kar sama pojestuser posted image user posted image user posted image .

MJ

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem