cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Kako se zrediti?

clock-img

07.01.2007, 23:15

clock-img

Anonimen

Ne vem kam naj drugam postavim tole temo, vem pa, da je totalno nasprotje tegale foruma user posted image  

Skratka - kako, s cim itd. se zredit? Lani sem se poleti zredila (prej sem bila vesela za vsake pol kile, ki so se pojavile; ocitno so hormoni koncno zaceli delovatuser posted image ), letos poleti pa spet shujsala. In zdaj lahko pojem kar hocem, pa ni efekta. Ne pomaga kruh+maslo+salama, ne pomagajo cokolade (dnevno!), ne pomaga, ce jem ob 1h ponoci ali pa ob 7h zvecer, lahko jem zvecer McDonald's itd .. nic nic nic. Ker kolikor pojem, to tudi prebavim (2x/3x grem na wc, 1x 10000%)user posted image  Res je, da zdaj, ko je sola manj spim (5-6,5h na noc) ampak sem se na tak ritem navadila. Poleg tega vsak dan cez teden 2x sprehajam Luno, cez vikend 3x, enkrat tedensko imava eno uro agilityja (veliko tecem..). Poleti in jeseni in spomladi je tukaj se kolo + rolerji ..

Je pa problem, da baje skoraj nic ne jem (vrst hrane, namrec) user posted image  Skratka, ne jem rib, mastnega mesa, svinjina in govedina tko-tko (morajo bit res res pusti zrezki, nic zilasti itd), konjskega mesa, zajca, jagnjetine in tega ne jem, ne jem rib, jogurtov (razen smetanovega s cokolado ali pa borovnico) - mi je slabo po njih, ne jem salam (razen kaka ogrska, kuhan/pecen prsut, puranja prsa v ovitku, nek beli šink piscancji/puranji, izjemoma kaka mortadela, poli .. skratka, same bolj puste zadeve), na kruhu ne jem marmelad, nutele (samo na palacinkah) .... In potem mi ne ostane vec kaj dosti kombinacij. Bi pa vsak dan lahko jedla piscancji file, krompir, riz, makarone, zelenjavne juhe, cokolino, pudinge .. pa torte & rolade, ki jih spece mami + razno razne piskote user posted image

Skratka, kaj pojem cez dan:
Zajtrk: cokolino z zitaricami / cokoladni puding s smetano / cokoladni jogurt / izjemoma kruh + kaka salama, ki jo jem - ce imam cas
po 2. solski uri: toblerone ali kaka druga cokoladka iz avtomata
malica v soli: dva rogljicka brez marmelade (navadna ali pa polnozrnata) / sirova strucka / sendvic / kak mlecni riz + kaj od kruha ali rogljic / krof ...
ko pridem domov: po moznosti kaki piskoti, cokolada, redko kruh ali kaj podobnega - da lahko zdrzim do kosila
kosilo: kar pac skuha mami .. vsak dan vecinoma imamo normalno kosilo
vecerja: kar mi pride pod roke .. ne gledam, kaj bi bilo primerno, pojem, kar mi pase

Vmes pa se sto in ena cokolada, piskot itd ..

Rada bi se zredila 2-3 kg (ne vem koliko kg imam trenutno, ker se nocem tehtat), AMPAK .. ne vse v stegna in rit in trebuh user posted image  Ker so mi prov vseeee hlace in krila, ki so mi bila lani ze rahlo (pre)oprijeta .. user posted image  

LP, Ribica 

clock-img

07.01.2007, 23:15

clock-img

Anonimen

Aja, ne jem edino cipsa in podobnega in ne pijem coca cole - ker celulita pac nocem imet (in ga letos nimam niiiiiiiiiic user posted image )... user posted image

clock-img

07.01.2007, 23:22

clock-img

Blacky30

pencil-img

4685

Joj, kak je tebi lepo. Preveč pravilno se prehranjuješ, to je tvoj problem. Večina nas je nepravilno, 2-3 obilne obroke na dan, ponavadi pozno zvečer, ko otrok končno zaspi in imamo čas sesti k mizi. Sicer je pri nas stanje že veliko boljše, a navada je ostala od prej. Zvečer nažiranje.

Edina moja rešitev zate je: nosečnost!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  In upaj, da po porodu kile ne izginejo.user posted image user posted image user posted image

clock-img

07.01.2007, 23:37

clock-img

trixi

pencil-img

741

Ojla,

dej nehi se sekirat no.Si čisto fajn taka kot si, če si zdrava, pol tako ni problema. Meni je kar slabo, ko vidim današnjo mladino, še posebej bljak je una moda nizki pas, pol pa un celulitični špehnat šlauf vmes ven gleda.Ko smo bli mi mladi smo bli vsi več al manj bolj suhi kot so mladi danes-al pa se meni zdi.Ko sem jaz prvič zanosila pri 21 sem mela 46 kil na višino 160, pa poglej me danes teto starouser posted image se vmes v teh letih mi ni bil noben problem se zredit.Sam zdej jih bom pa neki dol dala, ker se prav slabo tako porejena počutim.Sem pa enkrat gledala eno oddajo na tv, o prehrani, športanju ipd in je blo povedano, da metabolizam prineseš s sabo na svet in od tega je v veliki večini odvisno kaki boš, samo ene 30% je način prehrane, življenja itd.Si pač taka kot ena moja kolegica, vse kar poje ji kar skoz pade,pa res dosti melje, ni nič izbirčna in ma postavo brez enga grama odvečne maščobe.

clock-img

07.01.2007, 23:46

clock-img

Anonimen

Zadnjič sem v DM kupovala ene napitke kao za shujšat.user posted image  Ampak gor piše, da če to zadevo piješ NAMESTO posameznih obrokov, shujšaš, če pa te napitke piješ POLEG obrokov (se pravi najprej ješ, potem pa še to čez popiješ), se pa zrediš. Mogoče bi pa to bilo nekaj zate. Čeprav če mene vprašaš ali glede na mojo prakso, počakaj še par let, pa se boš lahko začela sekirat v obratni smeri. Razen če nimate suhljatosti v rodu.

clock-img

08.01.2007, 00:01

clock-img

Anonimen

Jah, saj se ne bi pretirano sekirala, ce mi ne bi zacele bit prav stvari, ki so mi koncno ze bile premajhne (lani sem vsaj morala malo zamenjat garderobo, da nisem bla cist povita) in ce mi ne bi doma non-stop morili + tega pa grem ta mesec se na pediatricno, tam bodo pa spet pametni, da bi bilo fajn kak kg gor dobit .. eh ja.

Ma jaz bi pri svojih 160 cm rada imela 44 kg, nazadnje, ko sem se vagala, sem jih imela 41 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Itm mam 16,1 user posted image  (no ja, ce bi imela se kao normalnega - 24, bi morala imet 61 kg .. najbrz, da res).

Oci in mami sta bila oba suha, ko sta bila mlada, sta pa oba kadila. Oci je imel pri 28-ih letih 55 kg in 175 cm user posted image  Mami (170cm) pa tudi tam nekje .. pa tudi zdaj imata mami baje 62, oci pa 67 kg .. Pa oci je imel 19kg, ko je sel v solo, jaz prav tako .. sestra pri 6-ih letih 18kg, da je dr. mami zamoril na sistematskem za solo, da je podhranjena! Ne vem, nihce ni debel .. razen sester user posted image user posted image user posted image  (no ja, imata namrec rit in stegna mal bolj polna user posted image ).

Sem pa lani npr. morala ze kar pazit, da se nisem zredila in je blo treba ukint piskote ob 2h zjutraj .. in sem imela pravo krizo, ker sem morala prvic v zivljenju dejansko pazit, kaj jem user posted image  

No ja .. sam ti dve kilci bi rada .. vec nocem user posted image  Magicnih 44 kg .. user posted image

clock-img

08.01.2007, 07:33

clock-img

al1*

pencil-img

2246

Ne se sekirat! Če si drugače zdrava, pol je vse o.k.
Tudi jaz sem kot najstnica bila zelo suha, zdaj sem pa pri tistih, ki hujšajo. user posted image
ITM oziroma tiste meje veljajo za odrasle osebe, za najstnice so meje nižje. Malo poglej po netu, zdi se mi pa, da je meja za zelo suho pri najstnicah okoli 17.


_____________________________

lp

clock-img

08.01.2007, 08:47

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

Kaj češ, tak metabolizem imaš. Če bi jaz pojedla toliko in take stvari kot ti (čokolade itd), bi imela 152cm verjetno kakih 80 kiluser posted image . Imam dve prijateljci, ki sta v najstniških letih imeli take probleme kot ti. Zdaj pri tridesetih sta še vedno suhi, ne pa več tako zelo kot takrat. Pomagalo ni pa nič drugega kot čas. Mater, sem jima bila vedno fauš, ko sta sredi noči mazali pica burek, jaz pa sem se zredila že od vonja po njemuser posted image .

Mogoče vendarle poskusiš s kakšnimi takšnimi napitiki, ki jih omenja Splišni. Ali pa kakšnimi še bolj krepkimi za športnike. Pa piješ to takole vmes.

clock-img

08.01.2007, 08:57

clock-img

cuma

pencil-img

1983

Ja, vem kako je, ko ti okolica skozi teži s kg!
Mene tudi gnjavijo : mama, oče, prijateljice, prijatelji... pa kaj naj?
Dokler se dobro počutim in sem zdrava, bom taka kot sem. Enako predlagam tudi tebi. Sicer pa še komentar k tvojemu jedilniku:
ne mislit, da moraš nujno jesti nezdravo hrano, zato, da bi se zredila. Mogoče pa bi le poskusila razširiti repertoar tvojih jedi? Mogoče pa bi ti kaka riba ali meso bilo všeč na kakšen drugačen način? 

clock-img

08.01.2007, 09:06

clock-img

kofetek2010

pencil-img

9555

shrani si nekam tale post in ga preberi tam po 30.letu user posted image user posted image user posted image  

meni tud nikoli do 30.leta ni nič hasnilo, sem lahko jedla, jedla, jedla in seveda jedla - OK, razen med prvo nosečnostjo, ko sem se zredila za 20 kg in do nosečnosti z Elo, ko sem se zredila za 30 kg - sedaj se prvič spopadam s kilami in njihovim nihanjem (med prazniki se mi je uspelo zredit 7 kg user posted image ) in sem ful nesrečna, ker mi vse visi čez pas in čez modrc user posted image  


bodi vesela, da se te ne prime... bo že še prišel čas, ko boš user posted image  samo pogledala in se ti bo že poznalo user posted image user posted image user posted image


clock-img

08.01.2007, 09:15

clock-img

Marogica

pencil-img

10594

RibicaRR, to tudi mene zanima, pa jem VSE, ne glede na maščobe ali druge "pritikline" user posted image  v hrani. Pa imam trenutno 55,5 kg pri višini 1,70. Zame absolutno premalo, ker se mi zdi, da izgledam kot obešalnik.
OK, sama vem, da imam presnovo takšno, pa dosti skrbi(stresa) in da seveda tudi to vpliva na težo.

Kar se teh "napitkov" tiče, pa poglej mogoče na http://maxximum-portal.com/, možno, da kaj najdeš.

Pa kot je napisala Jana73, z leti gredo kile kar same od sebe, malo po malo gor. Torej moraš imeti potrpljenje in čakati......user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

clock-img

08.01.2007, 09:20

clock-img

viv_

pencil-img

9144

Tako, kot so napisale vse pred mano... bo šlo, z leti, brez skrbi!

Ko sem bila jaz 3 mesece noseča z Mirno, sem imela 48 kg (na 166 višine), trenutno jih imam pa, brez nosečnosti, 58 (višina je pa še ista) user posted image . Pa se ubijam, kako jih spravit dol...

Torej, samo ene 10 - 15 let potrpljenja, pa bo!

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

clock-img

08.01.2007, 09:41

clock-img

nas5

pencil-img

240

Končno nekdo, ki bi se rad zredil. Sem mislila, da sem edina. Za sabo imam tri porode. Po vsakem imam kg še manj. Jem vse, ponavadi tudi pozno zvečer. Imam 53kg pri 170 višine. Dobesedno izgledam kot obešalnik. Ker sem tako suha, mi nihče ne pripiše toliko let(31).  Sem zadnjič omenila G, da mi naj predpiše kontrac. tablete, take da se rediš po njih. Je rekel, da sem edina, ki si to želi. Bomo videli, ali mi rata vsaj par kg gor dobiti. Tisti recept več žri, ne pomaga. Smo v družini mal popoldansko športno usmerjeni, kolesarimo, a ne pomaga. Smo pa vsi bolj suhe sorte, tudi najini starši. Tko da kaj velik možnosti nimam. Je pa naša tamala zelo v prednosti(7 mes-10kg), ja ona pa ima zalogo. Lp!

clock-img

08.01.2007, 10:13

clock-img

Anonimen

Ma jaz bi pri svojih 160 cm rada imela 44 kg, nazadnje, ko sem se vagala, sem jih imela 41



Jaz sem v gimanziji na 167 višine imela 47 kil, pa tudi nisem niti malo pazila, kaj jem. Zdaj imam pa kakšnih 25 kil več ... pride z leti, nič bat.user posted image

clock-img

08.01.2007, 11:22

clock-img

piščanc

pencil-img

3674

eto, še ena, ki bi bila vesela kakšnega kg več. po dveh porodih zgledam kot ena malo bolj neprespana najstnica. edino kar naredim glede tega, je da se ne gledam v ogledalo. res je, da leta malo pomagajo v 15 letih sem iz 45kg prišla na 50 (višina 160).

tako kot ni enostavno hujšanje, tudi rejenje ni lahko! v fitnesu ti lahko naredijo program za izgradnjo mišic in povečanje obsega telesne mase, pa to ne bo celulit. če si tega res želiš in imaš čas, ter seveda denar je to edina možnost. vem da ima to Konex, obstajajo pa tudi programi za izoblikovanje ženskih oblin. če imaš res željo, se tudi tukaj da pomagati



_____________________________

iz malega zraste veliko

clock-img

08.01.2007, 12:41

clock-img

Petraa

pencil-img

1205

Mah,tukaj so vmes tudi geni.Jaz sem visoka 173 ,pa imam 45 kg in se nikakor ne morem zrediti.Ko rodim imam manj kil.
Moja mami ima pa 51 kg,tako da z leti nič ne pride,če imaš takšne gene žal

clock-img

08.01.2007, 13:03

clock-img

Anonimen

Uh, Petraa, ti si se bolj suha user posted image  

Ok, se ne bom sekirala ... sam jih mam ze vrh glave, ker so bile poleti doma same pripombe .. od tega, da sem anoreksicna, da hujsam in ker sem sla ponavadi po kosilu kolesarit (ozadje tega kolesarjenja sicer pustimo user posted image ) so ze ble sestre pametne ja sej res, da se ne bos zredila user posted image  

Ena je vmes omenila ribe - uh joj, sam tega ne. Nic, kar plava user posted image  Za repertoar jedi pa vem, samo kaj naj, ce ne morem jest npr. ce je po tvju kaka odaja o morksih zivalih ali pa zuzkih .. fuj user posted image  Z eno samo stvarjo mi lahko nekdo komot vzame ves apetit user posted image  Po stvareh iz listnatega testa (razni navihancki, ladjice, zavitki..) mi je slabo, ok, mleko zdaj ze lahko normalno konzumiram ..

Kar se tice fitnesa - ne smem, zaradi srca. Pa tolk zelo si pa tut ne zelim vec kg .. da se ne bom po tem po glavi tepla user posted image  

Se najbolj user posted image  pa sem .. ko pridem v trgovino s cunjami in lahko izbiram tocno samo na otroskem oddelku neke otrocje cunje .. hvala lepa user posted image  Tako da je ze praznik, da sem zadnjic v Top Shopu dobila hlace,ki so mi prav .. in po dolzini in po sirini.

Kje potem 'ta suhe' kupujete oblacila? Pa tiste, ki imate manj cm kot jaz .. al vas resujejo boki (ker jaz jih nekak nimam skoraj nic .. jeeeej user posted image )

In seveda mi zaradi vsega zgoraj nastetega pripisejo max. 15 let in potem, ko me vidijo s fantom in z njegovim sinom itak vsi skor dol popadajo user posted image

clock-img

08.01.2007, 22:58

clock-img

Anonimen

Ensure si kupi v lekrani, moj se je v 2 mescih zredil za 18kguser posted image

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem