cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Kako se šteje razmak med dojenjema?

clock-img

06.02.2006, 21:37

clock-img

tincci

pencil-img

1430

Jst sem skos mislila, da če začnem dojiti ob enih pa naslednjič začnem dojiti ob štirih, da je razmak 3 ure med dojenjema. Zdaj pa ponekod na forumu vidim, da naj bi se upoštevalo od takrat, ko nehaš dojitiuser posted image

clock-img

06.02.2006, 21:42

clock-img

ines2001

pencil-img

78

Živio. Jaz ti bom povedala iz lastnih izkušenj, da nisem nikoli gledala na ure za dojenje. Čimveč pristavljaš, več bo mleka, kakor vem, je za uro bolj važno adaptirano mleko. Jaz že drugo dete polno dojim in kadar pač hoče.

                                                                         lep pozdrav
                                                                         ines2001

clock-img

06.02.2006, 21:44

clock-img

krompircek

pencil-img

212

Ja jaz sem štela ure pol ko sem nehala dojiti.Saj ko začneš dojiti še otrok ni sit. Od začetka ko dojiš dalj časa je to pomembno,še posebej če dojiš kako urouser posted image  no jaz sem od začetka dojila pol ure in se kar pozna. Sedaj ko se naje v 10 minutah pa je tak vseenouser posted image

_____________________________

25.6.2005 je na svet pokukal najin sonček!

clock-img

06.02.2006, 21:52

clock-img

žlička

pencil-img

955

meni je patronažna rekla, da se šteje od takrat, ko začneš dojiti oz. to pomeni tako, kot razmišljaš ti...

_____________________________

Drago dete. Skrbela bom zate, te varovala -
dokler ne odrasteš.
In takrat te bom spustila, da boš poletel v svobodo.
Toda moja ljubezen do tebe? Ta bo trajala večno.

Charlotte Gray

clock-img

07.02.2006, 08:25

clock-img

lelaval

pencil-img

7882

Tudi jaz mislim, da se šteje čas, ko začneš dojiti.
Sicer pa se sama nisem nikoli ubadala s tem, da bi morali otroci jest na ure.  Pa sem polno dojila in tudi šla kamokoli. Ko je otrok lačen (ko joče in nobena tolažba več ne pomaga) sem mu ponudia dojko.

clock-img

07.02.2006, 09:30

clock-img

Irena88

pencil-img

229

Pa sej to je vseeno, če šteješ ko začneš dojiti je v tvojem primeru npr. ob 13h jo boš naslednjič ob 16h pa čez tri ure ob 20h itn. Če bi pa štela konec dojenja bi se pa zadeva zamaknila samo za čas dojenja, ki pa je odvisno od otroka koliko časa papca. In če bi naprimer tvoj otrok jedel 1 uro, bi ritem izgledal takole: konec dojenja ob 14h(če upoštevamo, da začne jesti ob 13h in je eno uro), naslednji konec dojenja bo čez 3 ure in sicer ob 17h pa naslednji konec 21h in tako naprej - vidiš, da je vseeno, samo, da vedno enako šteješ. user posted image

clock-img

24.02.2006, 17:32

clock-img

petra.horzi

pencil-img

761

jz sm pa lih včeri brala, da se šteje začetek dojenja-recimo da je otrok on 13h in da je 40 min, naslednjič ga dojiš ob 15h, to pomeni da se doji na dve uri ne na 1h pa 10 min. dobesedno tko je pisal
je pa rse vseen kako šteješ, sam da je skoz enak
jz niti na uro ne gledam več
pač ga dojim vsakič k je lačen, pa če je to po eni uri al pa po šterih

_____________________________

moj sonček je že "velik fant"

clock-img

25.02.2006, 15:19

clock-img

Rubin.

pencil-img

4532

Definitivno se šteje čas ko začneš dojiti, saj otrok aktivno je 5-10 minut, potem pa je to bolj cartanje kot pa hranjenje in če bi ga hranila, recimo ob 12h, je 5-10 min., carta še nadaljnih 50 min., zaključek torej ob 13h, nato pa naslednjo hranjenje komaj ob 16h, postopek enak kot prvič torej do 17h, ... bi v bistvu jedla na 4 ure. Tudi moja sončica je nekje 3-4 mesece "jedla" 1 uro, ko pa jo je začel bolj zanimati zunanji svet se je dojenje skrajševalo in sedaj se naje v 5-10 minutah. Sicer pa tudi jaz nisem nikoli gledala na uro, ko je bila lačna sem jo podojila in to ni bilo nikoli na 3 ure, prej na 2. Sedaj pa se mi kar malo koklca po tistih časih, ko raje je gosto hrano, kot pa seska.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem