cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Kako malčico odstaviti od prsi?

clock-img

16.09.2010, 13:38

clock-img

Grizo

pencil-img

263

Ojla.
Naša pupa bo kmalu stara 10 m in počasi jo bom morala odstaviti. user posted image
Kdaj ste ve svoje malčke/čice odstavile in predvsem kako? user posted image
Moja pediatrinja pravi - ko se odločite, jo dokončno odstavite, nič počasnega zmanjševanja...
Kaj menite ve?


_____________________________

Ta teden knjižna nagradna igra na http://www.facebook.com/knjiznikoktajl . Nagrade: Nesbo & Juul.

clock-img

16.09.2010, 13:41

clock-img

Erdbeere

pencil-img

3607

Zakaj pa bi jo morala odstaviti? Sej če zaradi službe ni nujno, da se nehata dojit, dojiš pač zjutraj ko vstane pa zvečer preden gre spat ko bo pa dovolj velika pa se ti ne bo zdelo več ok "crklanje" pa daš spat brez zize pa je

clock-img

16.09.2010, 13:46

clock-img

Erdbeere

pencil-img

3607

Aja pozabila odgovorit na vprašanje, prvo odstavila pri 15 mesecih, drugega pri 13-ih zdej tretjo 12 mesečnico pa še dojim....kako....enostavno zvečer spat brez zize pa je bilo mal jokcanja par dni pol pa pozabijo hitro

clock-img

16.09.2010, 13:47

clock-img

Grizo

pencil-img

263

Erdbeere, če povem čisto po pravici, sem glede tega malo razdvojena user posted image ... po eni strani obožujem najina crkljanja, po drugi pa si že malo želim, da bi se moje telo vrnilo v normalno stanje (pupa je že drugi otroček v 2,5 letih in sem že malo utrujena biti flaška za nekoga).
A se ti zdi to prekmalu? Mož pravi, da bo pri 1 letu ravno prav. Zdravnica tudi.

_____________________________

Ta teden knjižna nagradna igra na http://www.facebook.com/knjiznikoktajl . Nagrade: Nesbo & Juul.

clock-img

16.09.2010, 13:49

clock-img

pomlad08

pencil-img

1040

IZVIRNO SPOROČILO: Grizo


Moja pediatrinja pravi - ko se odločite, jo dokončno odstavite, nič počasnega zmanjševanja...
Kaj menite ve?



Da nehaj poslušat tole pediatrinjo user posted image
Sina sem odstavila pri 21mesecih, lepo počasi, vsak dan manj podojev, pol pa kakšen dan že brez, pa kakšen dan samo večerno dojenje, pa potem 3 dni brez, pa spet 2 dni dojenje, dokler nismo kar ostali pri "brez".

clock-img

16.09.2010, 13:56

clock-img

Erdbeere

pencil-img

3607

Prekmalu....11 mesecev zakaj? Odvisno je zdej spet koliko se dojita, če je to večkrat čez dan potem je druga, pri nas je res samo zjutraj pa zvečer, drugače pa ne in tukaj ni nobene panike, pač daš zvečer spat pa je....

Jest bi pri obilnem dojenju tud tko naredila kot pravi pomlad08 vedno manj pa je lepo počasi pa maš mir, sej to tud ne traja 3 mesece, pač ko je na vrsti obrok za dojit mu ponudiš nekaj drugega in potem ko je sit ne bo potreboval dojenja.

Sej vama bo uspelo, mene mal stiska, ker vem da je to zadnjič pa ne bom kar nič odstavljala k ne bo več želela pač ne bo, sam jest bi pa zaenkrat še.

clock-img

16.09.2010, 14:57

clock-img

mini86

pencil-img

6050

js sm ga nehala točno en teden pred enajstim mesecem..dojila sva se zjutri in pa zvečer in enostavno mu nisem več dala..nič postopno..in se mi zdi da je bil ravno pravi čas ker u bistvu ni bilo nobenega joka niti nč..enostavno je zapal brez..ko sem mu čez par dni za foro pokazala joško me je tko čukast pogledu in to je blo to..pr nama je blo u bistvu tko da ko sem se odločila je bilo tko kokr da v življenju ni videl joške..

se mi zdi da večji so bolj se zavedajo in se tudi težje ločijo oz nehajo dojit..


< Sporočilo je popravil mini86 -- 16.9.2010 14:58:17 >


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

clock-img

16.09.2010, 16:54

clock-img

j6

pencil-img

214

Jaz imam 4 otroke, 3 so se mi odstvili sami , kar niso hoteli več, okoli 15 m, 4 pa se je dojil do 25 m  do dveh ler ponoči, podnevi zvečer, kadar je hotel. Nato sem mu pri 2 letih rekla da se dojiva samo še za zaspat in je to lepo sprejel, nobenega joka nič, potem pa sem ga šeponoči nehala, je lepo zspal, če sem ga sam mal pobožala, pol sem ga pa še zvečer probala da bi zaspal brez dojenja, kakšen dan je šlo, kakšen pa ne nato, pa je vedno večkrat zaspal sm in pol se je nehal. Brez vsakega joka, in tečnarjenja. Očitno je imel dovolj, jaz pa tudi. Ravnaj po očutku, poslušaj njega in sebe.

clock-img

17.09.2010, 09:41

clock-img

koala

pencil-img

5539

Poslušaj sebe, če ti je odveč jo odstavi, če ne pa še nadaljujta.
Jaz sem mojega silom prilike odstavila pri 13-ih mesecih. Prenehanja dojenja iz danes na jutri si nisem mogla privoščit, ker se je dojil vsaj 3x podnevi in 3x ponoči, jaz pa sem imela mleka za izvoz. Tako sem počasi ukinila dneven podoje, potem jutranjega, nadaljevala sem z ukinjanjem nočnih podojev in na koncu sem ukinila še večerno dojenje. Mi2 sva prekinla dojenje v slabih 14-dneh, brez travm za sina in z minialnimi težavami (mislim fizičnimi) zame.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

clock-img

17.09.2010, 10:21

clock-img

divans1

pencil-img

2547

Hm, moj sinček bo kmalu star 5 mesecev, pa se tudi še polno dojiva, pri meni pa spi že 3 tedne, ker se je tko zdj navadu, da zaspi z zizo, pa ponoči je približno dvakrat, pa mal se carta... pa me zanima, kako pol to rešiti recimo kasneje, da bi zaspal brez zize, pa ko se zbudi ponoči, da mu ne bi dajala zize, če seveda ni lačen? Sm mu že probala dudo dat, da bi nazaj zaspal, pa ne pali...user posted image

clock-img

17.09.2010, 20:27

clock-img

izgubljena_ovcka

pencil-img

438

Takole je šlo pri nas...

Sin je bil star 13m, ko sem jaz ponovno zanosila. Dojil se je dvakrat čez dan in do petkrat (včasih tudi večkrat) ponoi, skratka čisti kaos. Ker sem bila jaz zaradinove nosečnosti in stalnega zbujanja že kot ožeta cunja, sem sklenila naredit temu konec.

Nekega večera je šel v svojo sobico (seveda smo iz tega naredili cel žur), uspavala sva ga pa izmenično jaz in ati (prej je bil to čisti mission impossible) tako, da sva sedela zraven posteljice in ga držala za roko (okej, sva mu tudi razložila, da zdaj pa ne bo več joškic, ker je mleka zmanjkalo, da pa ga lahko dobi v skodelici, kar mu pa valjda ni bilo interesantno).

Po parih tednih takega (eno in več urnega sedenja pri njem) smo ukinili tudi to in ga naučili zaspat. Pač vsakih pet minutk sva hosila nazaj in v teh dneh je bilo jokca konec.

Ko se je končalo nočno dojenje in ko sem jaz zaropotala, da imam vsega vrh glave, da ne bom več popuščala je začel otrok tudi čudežno spat ponoči. Go figure... user posted image

clock-img

18.09.2010, 15:46

clock-img

domci

pencil-img

376

Jaz sem našega dojila skoraj dve leti. Je bil pa že tako zoperen z zizo, da sem ga imela enostavno dosti. Sem mu lepo razložila, da je medtem, ko je bil on v vrtcu prišla muca in ves mlekec spila in zdaj mlekca ni ni. Na sreco mi je vse verjel in se dolgo po tem govoril muca pila mlekca ni user posted image   Tako se je pri nas koncalo dojenje čisto na hitro kot bi odrezal


_____________________________

MOJI CUKERČKI SO ROJENI:
4.5.2006 Domen
5.6.2010 Marjetka
19.4.2012 Tinkara

clock-img

04.10.2010, 10:34

clock-img

Grizo

pencil-img

263

user posted image haha, ene metode so pa res hecne. Ampak, če delujejo...
Hvala za vse izkušnje. user posted image Bomo poskusili, vsako po vrsti user posted image


_____________________________

Ta teden knjižna nagradna igra na http://www.facebook.com/knjiznikoktajl . Nagrade: Nesbo & Juul.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem