cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Kako je pa s krstom v muslimanskih deželah?

clock-img

20.01.2013, 16:25

clock-img

bogec

pencil-img

2

Zanima me če kdo ve kako je pri njih s temi stvarmi?

clock-img

21.01.2013, 14:22

clock-img

Tippi

pencil-img

3574

Govorim kot laik, se pravi napamet, po neki kmečki logiki user posted image
Če imajo poleg đamije še kakšne druge cerkve, katoliške, pravoslavne...bi se po moje dal.
Za začetek se poskusi pozanimat na ambasadi (dežele kjer naj bi krst bil), pa naj ti tam dajo konkretne podatke o cerkvah, če so, in če so, še telefonsko številko, pa se direkt pozanimaš pri njih. Kakorkoli jaz bi najprej poskusila z ambasado, potem pa dalje.
a po netu si kaj prebrskala?

clock-img

21.01.2013, 14:31

clock-img

Tippi

pencil-img

3574

joooj je rabilo, da je tole odprlo user posted image
Ja, želela sem še dodat.
Poraja se mi vprašanje, zakaj pa bi krstila otroka, sebe? v muslimanski deželi? potem je eden od vaju musliman in bi tisti moral prestopit v katoliško vero?? To je po moje bolj zakomplicirano, kot se zdi.

Ali bi vidva kot oba katoličana, živeča v muslimanski deželi, rada krstila otroka?
Kakorkoli po moje se da na ambasadi pozanimat, vsaj tisti prvi korak k odgovorom, katere potrebuješ.user posted image

< Sporočilo je popravil Tippi -- 21.1.2013 14:32:48 >

clock-img

21.01.2013, 16:07

clock-img

liliana

pencil-img

10282

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

joooj je rabilo, da je tole odprlo user posted image
Ja, želela sem še dodat.
Poraja se mi vprašanje, zakaj pa bi krstila otroka, sebe? v muslimanski deželi? potem je eden od vaju musliman in bi tisti moral prestopit v katoliško vero?? To je po moje bolj zakomplicirano, kot se zdi.

Ali bi vidva kot oba katoličana, živeča v muslimanski deželi, rada krstila otroka?
Kakorkoli po moje se da na ambasadi pozanimat, vsaj tisti prvi korak k odgovorom, katere potrebuješ.user posted image



Moja kolegica je poročena z muslimanom.....in je krstila otroka, sicer v Sloveniji,
živijo pa v Sarajevu, vendar oče ni prestopil v katoliško vero......

clock-img

21.01.2013, 20:32

clock-img

Tippi

pencil-img

3574

Moja kolegica je poročena z muslimanom.....in je krstila otroka, sicer v Sloveniji,



Jap, ravno v tem je hec. Šlo brez problema v Sloveniji. itak! Krstiti otroka v muslimanski deželi, ob tem, da je eden od staršev musliman, po možnosti oče, zna bit po moje kar zahteven "podvig", če je sploh možen, s predpostavko, da nihče od njiju ne prestopi v drugo vero.

Ne vem... govorim na pamet....

clock-img

22.01.2013, 14:07

clock-img

liliana

pencil-img

10282

Niti ne.....krstila bi ga lahko tudi v Sarajevu, brez da bi oče "stopil" v katoliško vero....samo sta ga krstila pač v Sloveniji, ker so pač tudi stari starši in sorodstvo tu....je bilo zaradi logistike lažje.....user posted image

Drugače pa dete obiskuje v Sarajevu katoliško šolo....ker so pač vse javne šole versko opredeljene tam (no, saj je tudi katoliška, pa vseeno nekoliko manj) sta se pač starša odločila za katoliško šolo.....saj bi se onadva za tisto mednarodno šolo za otroke diplomatov drugače, samo je precej draga šolnila......in druge variante kot katoliška šola ali pa javna šola pač ni bilo.....

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem