cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Kaj ste jedle in jeste v času dojenja?

clock-img

17.02.2009, 17:32

clock-img

pikica1979

pencil-img

71

Veliko je napisano o tem, kako je dojenje zdravo.... na drugi strani pa določeni strokovnjaki pojasnjujejo, da je na nek način mati kriva za morebitne ali že ugotovljene alergije otroka. In sicer, pravijo naj mati ne bi jedel mleka niti mlečnih izdelkov, jajc, zelene zelenjave....

Namreč, jaz sem se na začetku nekaj čuvala in je ta mala imela ful krče do tretjega meseca... potem sem pa začela jesti vse normalno,  razen svinjine, ki jo je tudi pedijatrinja odsvetovala.

Kaj jeste in kakšno mnenje imate o vsem tem?

H.

clock-img

17.02.2009, 17:41

clock-img

Anonimen

Jedla nisem edino stročnic pa gazirane pijače pila. Pa tud to me je potem že po 4 tednih premamilo in sem se najedla pasulja in kokakole napila.user posted image  

clock-img

17.02.2009, 18:55

clock-img

Doll

pencil-img

1726

Bla bla bla

clock-img

17.02.2009, 18:59

clock-img

Anonimen

In sicer, pravijo naj mati ne bi jedel mleka niti mlečnih izdelkov, jajc, zelene zelenjave....



Ma kaj pa potem sploh jes, pire krompir in riz user posted image ?

Pac jes vse kar ti pase, v normalnih kolicinah. Saj ce opazis kaksne reakcije pri dojencku, pa umaknes to z jedilnika. Nekaj na zalogo se odrekat samo zato, ker tako "pravijo", meni ne potegne.

clock-img

17.02.2009, 19:16

clock-img

Pšemek

pencil-img

899

Ne jem svinjine, agrumov, preveč začinjeno, stročnic, zelja, repe

mleka minimum pol litra na dan, jajčka večkrat na teden (tako ali drugače), zelenjave veliiiiiko sveže, zelene..., sadja prav tako veliiiiiiko (vsaj 2x na dan)...

_____________________________

Naj sreča ne premami te v prevzetnost in nesreča ne poniža v sužnja.
Ostani to, kar si, kot zlato v plamenih ohrani svoj ponosni jaz!
(Evripid)

clock-img

17.02.2009, 22:18

clock-img

J.L.

pencil-img

2504

ja, mleka in mlečnih če je alergija, drugače lahko, vendar ne pretiravat, tako je povedala naša P, ko sva se dojili. sem pa jedla vse od A do Ž. user posted image je pa res, da je moja pikica imela prve 3mesece hude krčeke-kolike. user posted image ni pomagalo nič. po 3m so kar naenkrat izginili. user posted image

clock-img

18.02.2009, 10:39

clock-img

Čarli08

pencil-img

1881

Na začetku sem pazila kaj jem, zdaj jem skoraj vse (4,5 meseca). Je pa res, da sem pri delikatnih živilih poskusila postopno. Npr. najprej eno mandarino, nato sem jih pojedla par. Eno kilo jih še zdaj ne. Živila, ki napenjajo, jem v manjših količinah. Krčev skoraj ni imel. Alkohola se seveda izogibam.

clock-img

18.02.2009, 10:50

clock-img

nejcko

pencil-img

6556

Pri prvih dveh sem bila skoraj dobesedno samo na pireju, pa je sina zvijalo, da se nam je že vsem mešalo, hčerka pa je imela le kakšen mesec in pol malo težav, potem pa konec.
Zdaj, pri ta tretji, pa se ne držim več toliko nazaj, se seveda izogibam agrumov, stročnic, zelja in repe. Prve tri tedne je imela malo krčev, zdaj pa jo sicer še sem pa tja zvija (stara je 6 tednov), ampak ni neke panike.

Se mi zdi, da če ima otrok kolike, jih pač ima, pa če mama živi samo od vode, če jih nima, jih pa pač nima. Se mi zdi, da se je še najbolje ravnati po pameti, pa če opaziš, da otroka po določeni stvari zvija, to pač izločiš iz jedilnika.

clock-img

18.02.2009, 20:03

clock-img

lidija***

pencil-img

884

Jedla sem in jem vse. Izogibam se konzervansov.

clock-img

18.02.2009, 20:26

clock-img

birdy

pencil-img

5352

Jem načeloma vse. Pri sadju probam ne pretiravat (čeprov sem včer pojedla ene 4 ta velke jabolke, sicer tekom celga dneva), stročnic še nisem jedla ker še niso ble na meniju, pa jih bom če jih bom mela možnost, meso tud ves jem, mleka itak ful, skratka vse no. Pri prvi hčerki ne vem zakaj ful dolg nisem jedla gobuser posted image  SEM si zabila v glavo da so pretežke in jih nisem jedlauser posted image user posted image

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010

clock-img

19.02.2009, 21:42

clock-img

anckabancka

pencil-img

1710

Jaz jem vse... Par mesecev nisem jedla stročnic in zelja. Zdaj, ko ima mali 5 mesecev in je še vedno polno dojen. pa si z veseljem skuham kako fižolovo juho, grahovo juho ali se napokam kislega ali svežega zelja. Par ur po takih kosilih pa skupaj z malčkom prdiva user posted image

_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

clock-img

19.02.2009, 23:01

clock-img

Mandek

pencil-img

455

Karkoli pojem, jo zvija in je vsa pikasta. Tudi, če jem samo prepečenec in pijem vodo. Eni tako, drugi drugače...

_____________________________

Bistvo je očem skrito. Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. (Mali princ)

clock-img

20.02.2009, 08:19

clock-img

Hope2

pencil-img

7572

sprva pazila in skoraj nič pametnega jedla. Potem pa sem opazila, da so krči vseeno prisotni, pa sem začela vse jest. Najprej malo po malo, pol že več, edino s kakim fižolom in zeljem ne pretiravam. 

clock-img

20.02.2009, 08:21

clock-img

Marogica

pencil-img

10594

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Se mi zdi, da če ima otrok kolike, jih pač ima, pa če mama živi samo od vode, če jih nima, jih pa pač nima. Se mi zdi, da se je še najbolje ravnati po pameti, pa če opaziš, da otroka po določeni stvari zvija, to pač izločiš iz jedilnika.



Se strinjam. Sama sem pri obeh jedla vse, razen agrumov, stročnic in začinjenega. Oba, na srečo, nista imela nobenih krčev.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

clock-img

28.02.2009, 22:31

clock-img

katja_p

pencil-img

2476

Moja bo drug teden stara 3 m in ne smem jesti svežega sadja in mlečnih izdelkov. Sm včeri ponovno probala s kivijem in pol skodelice jogurta in sma s tamalo dans imeli pravo štalo. Cel dan jok, bolj malo je jedla, napenjanje, ni mogla kakat ...

clock-img

28.02.2009, 22:35

clock-img

Volga

pencil-img

9346

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Se mi zdi, da če ima otrok kolike, jih pač ima, pa če mama živi samo od vode, če jih nima, jih pa pač nima. Se mi zdi, da se je še najbolje ravnati po pameti, pa če opaziš, da otroka po določeni stvari zvija, to pač izločiš iz jedilnika.



Točno tako.

clock-img

01.03.2009, 09:47

clock-img

birdy

pencil-img

5352

IZVIRNO SPOROČILO: katja_p

Moja bo drug teden stara 3 m in ne smem jesti svežega sadja in mlečnih izdelkov. Sm včeri ponovno probala s kivijem in pol skodelice jogurta in sma s tamalo dans imeli pravo štalo. Cel dan jok, bolj malo je jedla, napenjanje, ni mogla kakat ...



Ne vem no, kaj pa če bi probala samo s jabolkom? Ker kivi je agrum in agrumi menda zarad kislosti tud povzročajo krče.
Pa nč nečem pametovat, ampak men je patronažna rekla da naj bi jabolka večinoma bila ok, agrumi pa raj ne...

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem